şükela:  tümü | bugün
  • cumhuriyet halk partisi karaman il başkanı.

"dokunulmazlık" tartışmalarında kılıçdar'da cisimlenen chp'nin abidik gubidik tutumlarından sonra yazmak geldi içimden. ensar skandalının patlak vermesinden 1 hafta sonra şöyle bi haber var idi gazeteport'ta:

"karaman’daki rezalet her gün yeni bir boyut kazanıyor. karaman’dan bilgi ve haber almak her geçen gün zorlaşıyor. dava için yayın yasağı ve gizlilik kararı var. gazeteport olarak chp karaman il başkanı ismail atakan ünver’i aradık.

işte o görüşme;

-atakan bey karaman’daki olayla ilgili bir bilginiz var mı?

-dava açıldı diye biliyoruz. başka bir bilgim yok.

-siz aynı zamanda avukatsınız. o iddianameye bakabildiniz mi?

-hayır bakmadım.

-neden bakamadınız avukatsınız aynı zamanda bir engelleme ya da baskı mı var?

-vaktim olmadı.

-bu kadar önemli bir olay için vakit ayırmamanıza şaşırdım

-bana işimi öğretmeyin. neyle ilgileneceğime ben karar veririm.

-atakan bey ben sizi chp il başkanı olarak aradım. doğal olarak bu konuda tabi ki muhatap olacaksınız.

-bana işimi ve siyaset öğretmeyin.

-size ne siyaset ne de işinizi öğretiyorum. chp il başkanına soru soruyorum.

bu diyaloglardan sonra telefon kapandı. (karaman chp il başkanı: vaktim olmadı)

aynı gün, bu haber yayınlandığı saatlerde bursa mebusu lale karabıyık, konya mebusu hüsnü bozkurt, burdur mebusu mehmet göker ve pm üyesi sera kadıgil 'dan oluşan heyet karaman'a gittiği haberleri çıkıyor (chp lideri kılıçdaroğlu karaman'a heyet gönderiyor). ki biliyorsunuz, vakanın korkunçluğu lale karabıyık'ın meclis konuşmasında ortaya çıkmıştı.

heyet, karaman il başkanlığı'nda basın açıklaması yapıyor ve ismail atakan bey şöyle konuşuyor:

"olayı duyduğumuz ilk günden takipçisi olduk. sonuna kadar takipçisi olacağız."
    (kadın bakandan ensar’a savunma, tecavüzü aklama)

bana kalırsa, chp'nin neden hiçbir toplumsal soruna dirayetli bi şekilde eğilemeyeceğinin göstergesidir.
  • bana bu başlık hdp'nin asla tedavi olamayacak milliyetçi yobaz yancıları olduğunun göstergesidir.

kılıçdaroğlu'nun yemediği laf kalmadı, selahattin arada bu olay siyaset olmamalı diye orta oyunu oynadı. ama neymiş, altan tan'dan dikkat kaçıracaklar ya, bir telefon konuşmasını chp'nin yaptıklarını ezmek için kullanmışlar.

şaşırmıyoruz, bu adamlar ankara'da ölen chpliler için sorumlu olarak kılıçdaroğlu'nu gösteren şovenler.
  • zamanında ensar vakfı davasında iddianameyi okumaya bile zaman bulamayan eski chp karaman il başkanı, şimdi milletvekili adayı.

https://tr.sputniknews.com/…021633383-chp-tecavuz-/

http://gazeteport.com/…hp-karamanda-skandal-112619/

aynı dönemde adıyamandaki çocuk tecavüzlerine karşı savaşan avukat zeynep saya ise aday yapılmamıştır.

https://twitter.com/…ahos/status/998578488071413760

bu pislik chp'ye yeter de artar bile. bu yüzden başkanlıkta inceye, mecliste tercihe göre iyi parti ya da hdp'ye oy veriyor insanlar.
  • ömrümde ilk defa sol bir partiye verdim. ismet hatipoğlu gibi birine oy verip çöp olacağına bu kazansın istedim.
  • 27. dönem chp karaman milletvekili ve aynı zamanda avukat.