şükela:  tümü | bugün
 • vahşi kapitalizmin at koşturduğu bu devirde, bilgisini sınır ve bedel koymadan paylaşan genç ve idealist doktor. fitekran adlı kurduğu siteyle, bu topluma gerçek manada büyük bir hizmet sunan insan evladı, sonra doktor diyeceğim izniyle :)
 • başucu blog'umun yazarı, süper insan.
 • adeta çölde bir vaha. bilgi kirliliği ve güvenilir kaynak eksikliği olan egzersiz ve beslenme konularında yazdıklarıyla bilinçlendiriyor ve ufku birkaç katına çıkarıyor sağ olsun.
 • "kâr amacı gütmeyen ve tarafsız bir girişim" olduğunu söylediği bloguna fitekran 'dan ulaşılabilen genç bir doktor. oldukça detaylı yazıyor. yazılarını uzun süredir takip ediyorum. sağlığını korumayı kendine emanet edenlerin de takip etmesini tavsiye ederim. beslenme ve egzersiz üzerine oldukça ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

  youtube kanalına buradan ulaşılabilir.

  bilgilerini ve araştırmalarını insanların hizmetine herhangi bir maddi çıkar beklemeden sunmasını ayrıca takdir ediyorum.
  ayrıca çok monçiçi bir doktor. ponçik yani.
 • saglikli beslenme ve egzersiz konularinda guzel videolar hazirlayan cerrahpasa mezunu bir doktor. ayni zamanda www.fitekran.com adresi uzerinden de bildiklerini herkesle paylasiyor.

  nerede calistigini henuz ogrenemedim ama ogrendigim zaman hastasi olacagim.

  bahti acik olsun...

  edit: ben bu girdiyi yazdığımda kendisi devlet hastanesinde çalışıyordu. o sebeple kendisine ulaşamamıştım. artık internetten iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.
 • reyizdir. olm adam oturup bilimsel bilimsel ve ciddi anlamda rehberlik edecek makaleler hazırlamış sitesinde. ben olsam bedava vermem lan bu bilgileri diyecek kadar da kapitalist bir adamım. biraz bayık bakışları olmasa ailemizden bu elemana kız bile vericez ameke. videolarını sanki benim en yakın kankammışta ''hadi be olm sağlıklı ol amk işte'' dermişçesine anlatıyor. devam azizim devam.. süper bir insansın. ağızına, emeğine ve yüreğine sağlık
 • kendisi muayenehane açmıştır. eminim bilgilendirici blog yazılarında olduğu gibi hastalarıyla da böylesine yakından ilgilenecektir. instagramdan kendisine mesaj attığınızda dahi gayet ilgili davranıyor kendisi, sağolsun. (bkz: fitekran) adresinde muayenehanesinin yeri ve de numarası mevcut. en kısa zamanda ziyaret etmeli.
 • çok şey borçlu olduğum, olağanüstü adam. yaptığınız işi sevdiğiniz zaman ne kadar mutlu ve ne kadar başarılı olabileceğinizi bu adamla tanışınca anlıyorsunuz, çünkü işine çok aşık bir doktor. artık kendimden ümidi kestiğim, bedenimden tiksindigim için tüm özgüvenimi kaybetmeye başladığım bir noktada benim için yeniden umut oldu. var olsun. insülin direnciniz varsa, hayatınızı olumsuz etkiliyorsa, bir türlü kilo veremiyorsanız mutlaka görüşün kendisiyle, kendinizi yeniden doğmuş gibi hissettiğinizde bana teşekkür edersiniz.

  bu ülkenin daha çok can hoca'ya ihtiyacı var.
 • türkiye'de ki doktor önyargısını yıkan adam.
  gerek kendi sitesi olan fitekran olsun gerek sosyal medya hesaplarında olsun sorulan sorulara içtenlikle cevap veren egolarından arınmış amacı insanlara bilimi sevdirmek olan muhteşem doktor.

  körü körüne bağlanılan her düzmecenin ipliğini pazara çıkarmakla ünlüdür.

  her verdiği bilgiyi bilime bağlayan söylediği her şeye de bilimsel kaynak gösterebilen bilim insanıdır.

  ağırlıklı olarak suplementler,ketejonik diyet,şeker hastalıkları,ağırlık çalışmaları ve sağlıklı beslenme üzerine çalışmaktadır.

  böyle doktorların sayılarının artması dileğiyle.
 • dünkü paylaşımında da az yiyin diye altını geniş geniş çizmiş. intermittent fastıng terimini ilk onun sayesinde duydum. o kadar detaylı ve açık anlatımları var ki. o kadar çok iniyor ki insan içine. anlatmak istediklerini net olarak anlatıyor.

  "az az ve sık yiyin" kavramını çökertmiş biridir kendisi. tokluk hormonu (bkz: leptin) ve açık hormonu (bkz: ghrelin) tam olarak ne işe yarıyor anlarsanız, yemek yeme düzenine de o derece sadık kalıyorsunuz. yani yeme, içme, aç kalarak zayıfla diye dikte edince olmuyor bu işler. ciddi olarak anlaşılması gereken bir durum. kilo verememe sorunu olan insanların lütfen bu terimleri ve dr.ismail can çiftçi'yi takip etmelerini öneririm.

  insanların durumlarının bir doktor olarak farkında olup kimseyi yermeden, aşağılamadan, durumları izah ederek içinde bulunduğumuz ahvali de ele alarak insanlara doğru beslenme, kilo artışının önüne geçme ...gibi pek çok konuda bilgi verdiği için teşekkür ediyorum..

  ayrıca altını çizmek isterim ki; az az ve sık sık yemek yemek ( herkes için olmasa da ) bugün yapılan en temel yanlışlardan biridir. bunu öneren diyetisyenlerden uzak durulmalı.