• çok şey borçlu olduğum, olağanüstü adam. yaptığınız işi sevdiğiniz zaman ne kadar mutlu ve ne kadar başarılı olabileceğinizi bu adamla tanışınca anlıyorsunuz, çünkü işine çok aşık bir doktor. artık kendimden ümidi kestiğim, bedenimden tiksindigim için tüm özgüvenimi kaybetmeye başladığım bir noktada benim için yeniden umut oldu. var olsun. insülin direnciniz varsa, hayatınızı olumsuz etkiliyorsa, bir türlü kilo veremiyorsanız mutlaka görüşün kendisiyle, kendinizi yeniden doğmuş gibi hissettiğinizde bana teşekkür edersiniz.

bu ülkenin daha çok can hoca'ya ihtiyacı var.
  • vahşi kapitalizmin at koşturduğu bu devirde, bilgisini sınır ve bedel koymadan paylaşan genç ve idealist doktor. fitekran adlı kurduğu siteyle, bu topluma gerçek manada büyük bir hizmet sunan insan evladı, sonra doktor diyeceğim izniyle :)
  • adeta çölde bir vaha. bilgi kirliliği ve güvenilir kaynak eksikliği olan egzersiz ve beslenme konularında yazdıklarıyla bilinçlendiriyor ve ufku birkaç katına çıkarıyor sağ olsun.
  • dünkü paylaşımında da az yiyin diye altını geniş geniş çizmiş. intermittent fastıng terimini ilk onun sayesinde duydum. o kadar detaylı ve açık anlatımları var ki. o kadar çok iniyor ki insan içine. anlatmak istediklerini net olarak anlatıyor.

"az az ve sık yiyin" kavramını çökertmiş biridir kendisi. tokluk hormonu (bkz: leptin) ve açık hormonu (bkz: ghrelin) tam olarak ne işe yarıyor anlarsanız, yemek yeme düzenine de o derece sadık kalıyorsunuz. yani yeme, içme, aç kalarak zayıfla diye dikte edince olmuyor bu işler. ciddi olarak anlaşılması gereken bir durum. kilo verememe sorunu olan insanların lütfen bu terimleri ve dr.ismail can çiftçi'yi takip etmelerini öneririm.

insanların durumlarının bir doktor olarak farkında olup kimseyi yermeden, aşağılamadan, durumları izah ederek içinde bulunduğumuz ahvali de ele alarak insanlara doğru beslenme, kilo artışının önüne geçme ...gibi pek çok konuda bilgi verdiği için teşekkür ediyorum..

ayrıca altını çizmek isterim ki; az az ve sık sık yemek yemek ( herkes için olmasa da ) bugün yapılan en temel yanlışlardan biridir. bunu öneren diyetisyenlerden uzak durulmalı.
  • kendisi muayenehane açmıştır. eminim bilgilendirici blog yazılarında olduğu gibi hastalarıyla da böylesine yakından ilgilenecektir. instagramdan kendisine mesaj attığınızda dahi gayet ilgili davranıyor kendisi, sağolsun. (bkz: fitekran) adresinde muayenehanesinin yeri ve de numarası mevcut. en kısa zamanda ziyaret etmeli.
  • evet web sitesi aşırı bilgilendirici ama kar amacı gütmediğini yazan arkadaşlara katılmıyorum çünkü muayenesi 450 tl. baktığınızda özel muayenehanesi olan tüm doktorlar kendi web sitelerinde alanlarıyla alakalı bir çok makale paylaşıyorlar. can çiftçi'nin bu doktorlardan tek farkı, daha detaylı ve halk dilinde yazılar paylaşması ve bu yazılarını videolarla desteklemesi.
  • saglikli beslenme ve egzersiz konularinda guzel videolar hazirlayan cerrahpasa mezunu bir doktor. ayni zamanda www.fitekran.com adresi uzerinden de bildiklerini herkesle paylasiyor.

nerede calistigini henuz ogrenemedim ama ogrendigim zaman hastasi olacagim.

bahti acik olsun...

edit: ben bu girdiyi yazdığımda kendisi devlet hastanesinde çalışıyordu. o sebeple kendisine ulaşamamıştım. artık internetten iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.
  • blogu sayesinde birçok şey öğrendiğimiz insan. muayenehanesini açtığında çok sevinmiş olmama rağmen vizite ücretinin 650 tl olduğunu öğrenince üzülmedim değil :(

edit: haziran gibi 350 tl olduğunu öğrendim az önce :(
  • türkiye'de ki doktor önyargısını yıkan adam.
    gerek kendi sitesi olan fitekran olsun gerek sosyal medya hesaplarında olsun sorulan sorulara içtenlikle cevap veren egolarından arınmış amacı insanlara bilimi sevdirmek olan muhteşem doktor.

körü körüne bağlanılan her düzmecenin ipliğini pazara çıkarmakla ünlüdür.

her verdiği bilgiyi bilime bağlayan söylediği her şeye de bilimsel kaynak gösterebilen bilim insanıdır.

ağırlıklı olarak suplementler,ketejonik diyet,şeker hastalıkları,ağırlık çalışmaları ve sağlıklı beslenme üzerine çalışmaktadır.

böyle doktorların sayılarının artması dileğiyle.
  • neden süt ve süt ürünlerini tüketmememiz gerektiğini tane tane anlatan doktor. bu videosunu görünce direkt takibe aldım. artık eskimiş söylemlerden gına gelmişti.

https://youtu.be/ans19za1v0q
hesabın var mı? giriş yap