• gaziantep'te canice katledilen müzisyen. eğer gaziantepteyseniz ve bir şekilde alkol piyasasından ekmek yiyorsanız ölüm riskiniz hep var demektir.
    haber linki
  • bir arkadaşımı konservatuar için sınava götürdüğümde konya'da karşılaştık kendisiyle..

bir kaç kelam muhabbet edip arkasında sosyal medyada takipleştik ve konya da kazanamamıştı.. ya da tercih etmedi

sonra gaziantep konservatuar da başladığını görünce kardeşim kazanmış gibi mutlu oldum.. çünkü ismail değirmenci hakediyordu.. müzik videolarını keyifle takip ederken şans eseri haberde prodilden fotoğrafını gördüm bu arkadaşın..

çok kısa süre tanıdım ama çok kalender bir insandın kardeşim..
    iyi yerlerde olmayı hak ederken haketmediğin tek şey böyle bir sondu..
    mekanın cennet olsun..

ülkenin sanat geleceği böyle canilerin yanlarında çalışmaya mahkum edilmemeli..
    başka ismailler ölmemeli.. mesele empati kurmaksa bugün
    hepimiz ismail değirmenci'yiz..
  • cinayete kurban gitmiş bir müzisyen. daha fazla, daha yüksek sesli tepki çekmesi gerekir.

"bir garip ölmüş diyeler
    üç günden sonra duyalar
    soğuk su ile yuğalar
    şöyle garip bencileyin"
  • dilko bakırköy bünyesindeki diğer kaliteli hocalarla birlikte değerli bir ingilizce hocası.dersleri genellikle ders gibi geçmez eğlencelidir,esprilidir.grammar tartışırsınız yine derslerinde üniversiteler genellikle boğaziçi ve diğerleri olarak ayrılır.derse halinizi hatrınızı sormadan başlamaz.bu arada 'kocımın'ın bir hikayesi var' evet öğrenme şerefine nail oldum.*
  • www.hurriyet.com.tr'nin magazin editörü...
  • dilko bünyesindeki en değerli ingilizce üstadlarından biridir.boğaziçinin türk öğrencilere armağanıdır.stand up tadında geçer dersleri.ders dışında yolda görse siz selam vermedikçe selam vermez.sebebini son gün açıklamıştı ve ikna da olmuştuk.veda hutbesi diye adlandırdığı son gün hayat hikayesini anlattığında çok etkilenmiştik.'başka bir yerden 150 bin dolar maaş teklifi gelmediği sürece haftaya görüşürüz ' sözü ile pazar günlerini bitirirdi.cumartesi günlerini ise 'yarına kadar....' diyerek sonlandırırdı.49 milyarcık maaş alırmış söylediğine göre.bir gün portakallı ördek yiyelim derdi.bütün ingilizceyi çözdüm ,onu anlayamadım doğrusu.ayrıca en kötü esprimiz böyle olsun diyor ve it's miller time diyorum...anladın.

http://www.facebook.com/group.php?gid=6069379191
  • 30. tüyap kitap fuarında denk gelemediğim hocam. standdaki görevli toplamda şu tarihlerde nerdeyse 10.000 ingilizce öğretmeninin kendisinin öğrencisi olduğunu söyledi. haklı netekim.
  • gereksiz şeyleri gündem yapan yazarlar nedense buraya uğramıyorlar bile. bi insanın yaşamı juventus real madrid maçı kadar gündemi meşgul edemiyor. yazıklar olsun sana sözlük.
  • askerde 2 ay koğuş sorumluluğu yapmıştım. kısaca koğuşlar koridorunda bir sandalye ve masayla sabahtan akşama kadar bekler, içeri girip çıkan askerleri kontrol edersiniz. bozulan dolapları tamir eder, koğuşların temiz tutulmasını sağlar, çarşaf değiştirme günlerinde koordinasyonu sağlayıp çarşafını değiştirmeyenleri komutana ispiyonlarsınız vs.

oldukça sıkıcı bir iş olsa da elinizin altında bir masa ve sandalye varsa eğer ve askerdeyseniz yapacağınız en eğlenceli aktivite kitap okumaktır. er gazinosundan kitaplar alır sabah 8 akşam 5 okuyup dururdum. o 2 ayda onlarca kitap okumuşumdur.

neyse konumuzu ismail'e getirelim. arthur schopenhauer'in mutlu olma sanatı kitabını okurken kitabın girişinde bir not bulmuştum ve defterimi açıp yazmıştım. notta şöyle yazıyordu:

"bu kitap 2018 yılında yaşamını yitiren müzisyen ismail değirmenci'nin anısını yaşatmak adına başlatılan yol arkadaşları projesi kapsamında armoni mızıkası komutanlığı'na bağışlanmıştır.

kitabı okuyanlar dilerse ismail'in ruhuna fatiha okuyabilir.

15.11.2021 / pazartesi
    bir dost..."

ismail, huzur içinde yat kardeşim.
hesabın var mı? giriş yap