şükela:  tümü | bugün
57 entry daha
  • an itibariyle hayatını kaybetmiş.
  • hayatını kaybetmiş aydın ve şerefli türk subayı. ışıklar içinde yatsın.
  • tartışmalı 28 şubat döneminde genel kurmay genel başkanıydı kendisi.
  • kaldırıldığı florance nighingale hastanesinde kanser nedeniyle bugün hayatını kaybetmiş türk silahlı kuvvetlerinin 22. genelkurmay başkanı.
  • 27 mayıs devriminden bir gün önce ölmesiyle ölmeden önce son görevini yapmıştır.
  • iyi bilmezdik...
  • şakirtlerin, fetöcülerin düşmanıydı. tabi o zamanlarda fetöcüleri destekleyenler tarafından emeklilik yıllarında paşayı içeri atmaya çalışmak gözdağı vermek istenmiştir,fetö tarafından. e sonuçta hükümet & fetö iç içeydi. fetö ne derse o oluyordu.

allah rahmet eylesin.
  • baskıcı bir dönemim kudretli genel kurmay başkanıydı kendisi. iyi bilmeyiz. mustafa kemal'in kurduğu seküler devletimize yakışmayan cuntacı bir kafanın ürünüydü. o dönemki politikalar nedeniyle, imam hatiplerin önünü kesebilmek için benim gibi binlerce meslek lisesi mezunu gencin saçma sapan üniversite bölümlerinde okumasına müsebbibidir.

şakirt yada fötücü olmak ile suçlayacaklar olacaktır beni, ufak bir araştırma ile benim lâdin bir demokrat olduğumu anlarlar. göte göt demedikten sonra aldığımız nefesin bir anlamı yok.
  • 28 şubatçı genelkurmay baskani.
    allah bilir ama hesabi ağır olur.
  • ne kendi etti rahat, ne aleme verdi huzur,
    yıkıldı gitti cihandan, dayansın ehl-i kubur.
248 entry daha