şükela:  tümü | bugün
 • balyoz davası ve internet andıcı soruşturması nedeniyle tutuklanmıştır.
 • “bugün 2.5 yıldır hasta olarak yatmakta olan annem cevriye pekin’in vefatını öğrendim. yapılacak cenaze törenine, tutuklu olup da yakınlarını kaybeden insanların daha önceki cenaze törenlerinde maruz bırakıldıkları tutum ve davranışların (nakil koşulları, cenazenin defni sürecindeki refakatçilerin olumsuz tutumları, taziyelerin kabulü yönündeki engellemeler, gece cezaevinde ikamet mecburiyeti vb.) ruhumda yarattığı tahribat ve kabul edilemezlik duygusu beni sevgili annemin cenaze törenini katılmama ve son görevimi layıkıyla yerine getirmeme engel olmuştur. kıymetli ve sevgili anacağım ruhun şad, mekanın cennet olsun." http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21943711.asp
 • 1972 yılında kara harp okulundan, 1973 yılında piyade okulundan mezun oldu. 1974 yılında hava indirme tugayı 1’inci paraşüt taburunda, takım komutanı olarak kıbrıs barış harekatına katıldı ve burada yaralandı.
 • ilginç bi adam, ergenekon vb davalardan içeri giren askerler kendisinden olumsuz bahsediyor, ayrıca hulusi akar'ın devresi.

  http://www.haberturk.com/…kaniti-ve-basbugu-uyardim

  ayrıca;

  "asker ve siyaset, osmanlı'dan günümüze sivil-asker ilişkileri" isimli kitabın yazarı,

  http://www.kaynakyayinlari.com/…iyaset-p363115.html
 • bu ordu dediğiniz sanki tek bir ağız . sivil gibi ama kuralları az farklı . orada da yavşak var sivilde de , orada da iyi adam var sivilde de
 • bülent arınç’a suikast iddiasıyla genelkurmay’ın kozmik oda’sına yapılan operasyon hakkında konuşmuş genelkurmay istihbarat eski başkanı. pekin, bu operasyonun amacının seferberlik durumunda tsk’yla birlikte hareket edecek olan halk güçleri içindeki isimlerin listesine ulaşmak olduğunu söylüyor ve ekliyor:

  "eğer ulaşılsaydı abd'ye yollanacaktı... özel kuvvetler komutanlığı'na bağlı seferberlik daire başkanlığı, ülkenin geleceğini tehdit eden bir savaş durumunda halkın örgütlenmesini sağlayacak lider kişiler tespit ederek gerekli hazırlıkları yaptı. bunların listeleri oluşturularak kozmik odada bölge etütleriyle beraber saklandı. amaç büyük bir gücün saldırısı durumunda halkın direnmesini sağlamaktı. bir anlamda türkiye’nin kuvayı milliyesi oluşturuldu. buraya girip bu isimleri ele geçirmeyi amaçladılar".
 • "erdoğan’a bir şey olmadan paralel yapı bitirilmeli." sözünün sahibi. kefen giyip yollara düşmesine bir cimcik kalmış.
 • doğu perinçek marifetiyle ulusal kanal'ın başına genel yayın yönetmeni olarak çökmüş asker emeklisi. tam bir ak partilidir.

  yalçın küçük'ün kalemler ve kılıçlar programının bitirilmesinde baş rolü oynayan şahıstır. çünkü yalçın küçük'ün programda söylediklerinden korkmuştur ve işine gelmemiştir.
 • son yıllarda necdet özel dönemi dâhil olmak üzere orduyu her durumda haklı bularak yüceltmeyi görev edinmiş olan doğu perinçek'in sağ kolu. asker emeklisi. son programda ordunun hasan karakaya tâziyesi konusunda yalçın küçük'le ağır bir tartışma yaşamışlar ve kanalın baş yöneticisi olarak yalçın küçük'ü kovmuştur.

  bu arada sözde "genel yayın yönetmeni" hûlki cevizoğlu'nun da kanalda yalova kaymakamı olduğu tescillenmiştir.