şükela:  tümü | bugün
  • donkişot sahte şovalye, yavru ile katip, sev doya doya,
    büyük adam küçük aşk(evdo) ve son olarak da kurşun asker'de rol almış oyuncu ...büyük adam küçük aşk filmiyle antalya film şenliğinde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü almıştır .. yetenekli bir adamdır... mehmet aslantuğ'lu dizilerde de bolca görünürdü..
  • geçtiğimiz pazar gününden beri gata da bekletilen ve bügün toprağa verilecek sinema-tiyatro oyuncusu. yeşilcamın unutulmayacak doktor figüranı.
  • gorunuse gore coktan unutulmus olan yesilcam emektari..*
  • ismini henüz şuan öğrenme şerefine nail olduğum rahmetli oyuncu. böylesine yetenekli ve türk tiyatro ve sinemasına hakkı ödenemeyecek miktarda katkısı olan oyuncuların bu kadar az tanınması, isimlerinin ve kıymetlerinin bilinmemesi, ne sağlığında ne de vefatından sonra gereken ehemmiyetin gösterilmemesi sanat adına üzücü ve bizler adına utanç vericidir. saygıyla anıyoruz.
  • yeşilçam'ın en özgün oyuncularından birisidir.
    özellikle tikli, gıcık tipleri ustalıkla canlandırmıştır.
    komedide de dramda da aynı ustalığı sergilemiştir.
    zeki-metin'in dönme dolap ve davetsiz misafir adlı filmlerindeki rolleri favorilerim arasındadır.
    sinemadaki parlak kariyerinin kanal 7 dizileri ile son bulması şahsım adına üzücü bir durum olmuştur.
  • kemal sunal filmlerinin sinan bengier versiyonlarından birinde denk geldim kendisinin 90'lardaki haline. nasıl da çökmüş rahmetli... ilk bakışta tanıyamadım.

başrol oynadığı bir film de vardır. adını hatırlayamadım. müjdat gezen'le oynuyordu. pek çok yeşilçam emektarı gibi unutulup gitmiş. belki işte kemal sunal filmlerinden siması çıkarılabilir. kemal sunal filmleri olmasa pek çok oyuncunun yüzü bile tanınmayacak.

oyunculara roman karakteri muamelesi mi yapıyoruz, nedir...