• kendisi için 31 mayıs salı günü ghetto'da yeğeni ilay bal tarafından "ismail hakkı'ya şarkılar" adında bir anma gecesi düzenlenecektir.

"2004 yılında yaşadığımız/gözümüze görünen dünyadan ayrılan, istanbul devlet tiyatrosu sanatçısı ismail hakkı sunat ile, gidişinin 7. yılında buluşuyoruz.

yeğeni ilay bal tarafından yalnızca “onun sevdiği” şarkıların seslendirileceği ve bir çok farklı müzisyenin eşlik edeceği bu özel gecede; hayatlarımıza dokunan, rengarenk, kabına sığmayan bir ruhla buluşuyor, onunla beraber eğleniyor, ona kadeh kaldırıyor ve varlığını kutluyoruz. çok sevdiği bob marley, bülent ortaçgil, aşık veysel, elvis presley, deep purple ve oya-bora melodilerinde, ismail hakkı’yı selamlıyor, ona sarılıyoruz.

bu gece onun gecesi. bu gece, onun şarkılarını onunla birlikte söyleme, onunla birlikte dans etme ve bu güzel ruhu onunla birlikte kutlama gecesi.

onu çok özlemedik mi?"

ilgili event: http://www.facebook.com/…nt.php?eid=216026161748761

edit: link'teki sorun sanıyorum giderildi.
  • özlüyorum ben bu adamı. sanki abim yitip gitmiş gibi geliyor öldüğünü düşününce. ne tanırım ne de büyük ihtimalle tanışabilirdim hala yaşıyor olsaydı ama öyle yakın bi sıcaklığı vardı. yazık oldu genç yaşında. 38 yaşındaydı.
  • bu adamın oyunculuğu aklımdan silinmiyor. belki çok kısa bir süreliğine izledim onu "benimle evlenir misin" adlı dizide; ama kaç yıl geçmiş bir türlü silemiyorum kafamdan. o gülümsemesi çıkmıyor aklımdan. allah rahmet eylesin...
  • çok içten bir gülümsemesi olan bir oyuncuydu. her kadının aşık olacağı erkekte arayacağı bir gülümseme. gözlerinin içi gülerdi.
  • çok erken ve çok saçma bir nedenle bu diyardan gitmiş, iyi insan. biz seni izlerken şimdi sen bizi izliyorsun. hep gülümse orada da.
  • 8 kurşunla aramızdan ayrılan tiyatro sanatçısı.
  • şimdi aklıma geldi tekrar tekrar üzüldüm.

çocukken çok sevdiğim bir oyuncuydu, nur içinde yatsın.
  • çocuğu deniz'e adını, deniz gezmiş ve arkadaşlarına olan sevgisinden ötürü vermiş güzel insan.

öldürüldüğü zamanı dün gibi hatırlıyorum, haberi duyduğumda uzun süre şoktan çıkamamıştım. gerçekten farklı ve aranan bir yüzü vardı. sinema, tv ve tiyatro dünyası için önemli bir kayıptı kendisi. benimle evlenir misin isimli dizide eşi deniz uğur'a her bakışında karısına ne kadar çok aşık olduğu bakışlarından belli oluyordu. gel gör ki o karısı vefatından sonra raydan çıkmış ve rahmetli eşinin kemiklerini sızlatmıştır. elbette ölenle ölünmemeli ama deniz uğur'un yaptığı gibi de yapmamalı insan.

ruhu şad olsun.
  • gece gece aklıma gelmiş oyuncu. çok severdim. öldüğünde boğazıma bir yumru oturmuştu. hele ölüm şekli. bu kadar güzel bir adamı böyle adice kaybetmek...

burada hep bahsedilmiş. ben de kendisini küçükken hep fikret kuşkan la karıştırırdım. ateş dansı, benimle evlenir misin dizilerinde çok sevdirmişti kendini. kim bilir yaşasa şu an ne kadar başarılı işlerle bizle olurdu.

en çok da yeşim salkım ın istanbul yeditepe şarkısının klibindeki halleriyle aklımda...

rahat uyu güzel adam.
  • az önce youtube'da gezinirken denk gelip "aaa cidden böyle biri vardı" dediğim oyuncu. rahmetli melvil poupaud'a çok benziyormuş. nur içinde yatsın.
hesabın var mı? giriş yap