şükela:  tümü | bugün
  • cami duvarina iseyen meclis baskani.
  • tayyip'in bir başka kuklası. seni o koltuğa oturtanlara yazıklar olsun.
  • şu an izliyorum çark etmiş bakalım daha sonra neler söyler ya da arkadaşları ne söyler. sonuçta bu adam sırasını saldı
  • türkiye cumhuriyeti'nin protokol olarak cumhurbaşkanından sonra gelen biridır ve laiklik karıştıdır.

türkiye cumhuriyeti'nin protokolunün en başında olan kişi de laiklik karsitidir.

buyrun
  • şahsi düşüncelerini belirtmişmiş. biz sıradan insanlar şahsi düşüncelerimizi belirtince gg oluyor ama!
  • bugün şu lafı etmiş kişi:

--- spoiler ---

anayasanın dindar olması beyanımdaki kastım din ve vicdan özgürlüğünün güvence altına alınmasını sağlamayı temenni etmektir.

--- spoiler ---

din ve vicdan özgürlüğünün güvence altına alınması demek, anayasa açıkça yer verilmiş olması demektir. hukuk mezunu birini geçtim, sokaktaki herhangi bir vatandaş bile bunu bilir. gel beraber bakalım, din ve vicdan hürriyeti güvence altına alınmış mı alınmamış mı?

anayasa'nın din ve vicdan hürriyeti başlıklı 24. maddesinde şunlar yazar:

--- spoiler ---

kimse, ibadete, dini ayin ve törenlere katılmaya, dini inanç ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; dini inanç ve kanaatlerinden dolayı kınanamaz ve suçlanamaz

--- spoiler ---

bir de hukukçu olacaksın. yani siyasi kariyer ve söylemlerinle tanımasak bi yerde karşılaştığımızda meslek büyüğümüz diyip önümü iliklerdim. ancak görüyorum ki, ya anayasa maddelerinden bile haberin yok, ya da siyasi emellerin için hukuku anayasayı çarpıtmaya çalışıyorsun. iki türlü de sana saygı duymam mümkün değil.
  • milli talebe birliği denen götverenler klübünden yetişmiş , klasik zübüktür..

keşke zamanında prezervatif kullanımı yaygın olsaydı..
  • umarım çişini tutamaz.
  • ettiği yeminin tam metni aşağıdaki gibidir:

"devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik cumhuriyete ve atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim."
  • nam-ı diğer rizeli geri vites ismail.