şükela:  tümü | bugün
  • ekrem imamoğlu'nun attığı iftiranın kendi yandaşı tarafından ortaya çıkarılması. doğruyu söyleyen chp'li küçükkaya iftiracı, doğruyu duyuran eksi2017 troll, yalanı savunan siyasal atatürkçüler harika.!!! her gün bunları tokatlamaktan hiç yorulmuyorum. içlerinde hiç mi dik duran, makyavelist olmayan, omurgalı birileri kalmadı???

ek: işte olayın bir dakikalık ispatı.
    omurgasız mode on: ses boğuk, anlaşılmıyor ama soruları istedi demiyor boruları temizledi diyor. omurgasız mode off (it=basit= trombosit)

https://youtu.be/ivc2g2fpyxe?t=42

--- spoiler ---

birincisi ben gerçekten günlerdir ekrem imamoğlu ile konuşmadım. ikincisi daha hazırlanmış hiçbir soru yok. üçüncüsü binali yıldırım'ın benden böyle bir talebi olmadı, olamaz. dördüncüsü açık oturuma ilişkin henüz hiçbir soru hazırlanmadığı gibi hazırlanma aşamasında, sonrasında, yayından önce de hiç kimsenin bunu benim dışımda bilmesi mümkün değil. kimseye vermem ben onları."
    --- spoiler ---
  • şu videoda açıkça görülebilmektedir.
    ya iyi niyetli ama çevresindekiler tarafından yanlış yönlendiriliyor, ya da açık bir şekilde iftiradır.
  • eski ortakları soruları çalma işinde profesyonel olduğu için bunlar da bir iki numara öğrenmişlerdir sanıyorum.
    soruların verilmesini istemek yerine çalmayı tercih edecektir.
  • cnn türk kameramanları hakkında söylediği yalan, ordu valisine hakaret ettiği halde ben sadece basit dedim diyen, son olarak da binali yıldırımın soruları aldığı yalanını söylemesi artık hızına yetişilmiyor biri dur desin.
  • binalinin gidip ismaile soracak hali yok heralde. soruları önceden görmek istediyse devlet imkanları el verdiğince görecektirde. ismail bunun muhattabı değil.
  • doğruysa doğruyu söylemekte bir sakınca yok, aksi ahlaksızlık olurdu.

imamoğlu da teyit edip söyleseymiş.

tabi bu ahlaki bir durum olduğu için akpli arkadaşların beyan verebileceği bir konu değil sanırım.
  • yav ismail yalanlasa ne olacak? insanda ar, edep, haya olur. bu kadar rahat yalan söyleyemez bir insan.
  • ismail küçükkaya'dan bahsediyoruz, hani muharrem ince "adam kazandı" yazdıktan sonra canlı yayında bas bas bağıran adamdan. böyle iş ahlakı olan bir adamın yalanlaması ne kadar inandırıcı bilemiyorum.

ekrem imamoğlu'na gelince... maalesef ilk 31 mart'taki sakinliği göremiyoruz kendisinde ve kontrolü biraz kaybetti gibi.
  • binali yıldırım neden soruları görmek istesin, erdoğan bir telefon açarak neler sorulacağını söyleyecektir. zaten henüz sorular hazırlanmadı demiş küçükkaya. o da telefon bekliyor.
  • başlıktaki yazarlar başlığın etrafında dolanıyor ama net cevap yazmıyorlar. bu adam binali yıldırım soruları ismail küçükkaya'dan talep etti dedimi, dedi.
    duyum aldım, bana öyle söylediler, efenime söyleyim geçerken kulağıma geldi gibi ifadeler işin süsü, zorlaması, olur ya bi'şey olursa kıvırtayım payıdır, her neyse.

bunun üzerine littlerock canlı yayına çıkıp daha sorular bile hazır değil, ayrıca böyle bir talep olmadı, olsa da vermem kimseye dedi mi, dedi.

e kardeşim sen daha ne demeye kıvırtıyon yok küçükkaya kim ki yalanlasa ne olacak, yok efenim soruları çalarlar onlar istemez, yok telefon bekliyor v.s.

(bkz: ad hominem) yapma. konu belli, yanıt belli. adam diyor istediler, öbürü diyor istemedim, biri diyor ne istemesi uydurup uydurup ipe dizmeyin soru bile yok daha.

bizimkilerde burda konudan bağımsız alttan giriyor üstten çıkıyor, konuyu dağıt, laf kalabalığı yap, ıvır zıvır.

düzeltme: "stone" yerine "rock" ibaresi kondu. brocanin beyni nickli yazara teşekkürler.