şükela:  tümü | bugün
  • binali yıldırım neden soruları görmek istesin, erdoğan bir telefon açarak neler sorulacağını söyleyecektir. zaten henüz sorular hazırlanmadı demiş küçükkaya. o da telefon bekliyor.
  • işin içine ismail girdiği anda cumhuriyet halk partisi kaybediyor. aşırı samimiyetsiz ve itici geliyor kankası ile bu ismail
  • başlıktaki yazarlar başlığın etrafında dolanıyor ama net cevap yazmıyorlar. bu adam binali yıldırım soruları ismail küçükkaya'dan talep etti dedimi, dedi.
    duyum aldım, bana öyle söylediler, efenime söyleyim geçerken kulağıma geldi gibi ifadeler işin süsü, zorlaması, olur ya bi'şey olursa kıvırtayım payıdır, her neyse.

bunun üzerine littlerock canlı yayına çıkıp daha sorular bile hazır değil, ayrıca böyle bir talep olmadı, olsa da vermem kimseye dedi mi, dedi.

e kardeşim sen daha ne demeye kıvırtıyon yok küçükkaya kim ki yalanlasa ne olacak, yok efenim soruları çalarlar onlar istemez, yok telefon bekliyor v.s.

(bkz: ad hominem) yapma. konu belli, yanıt belli. adam diyor istediler, öbürü diyor istemedim, biri diyor ne istemesi uydurup uydurup ipe dizmeyin soru bile yok daha.

bizimkilerde burda konudan bağımsız alttan giriyor üstten çıkıyor, konuyu dağıt, laf kalabalığı yap, ıvır zıvır.

düzeltme: "stone" yerine "rock" ibaresi kondu. brocanin beyni nickli yazara teşekkürler.
  • muhtemelen engin altay ve mahir ünal arasında geçen bir konu. küçükkaya'ya soracağı sorular tebliğ edilmediğinden henüz, konudan haberi yok.

küçükkaya'nın cidden binali'yi zora sokacak sürpriz bir soru sorabileceğine inanmıyorsunuz herhalde?
  • ekrem imamoğlunun açıklamasında soruları istedi diye bir kısım yok. sözcü gibi tetikçi gazetelerin yaptığı yamuk yumuk haberler yüzünden ortaya çıkmış belli ki o ibare.

adam diyor ki soruların beraber belirlenmesini talep ettiğini duyduk.

"bana soruları yollamasa da olur bu kadar net söylüyorum. kendileri nasıl hazırlıyorlarsa elbetteki eşitliğin korunması halinde. ama sanıyorum sayın yıldırım, soruların görüşülmesini talep etmiş. yani biz müdahale eden değil sadece gözetleyen konumda olalım."
  • %17 tanınırlık oranıyla istanbul’un seçilmiş başkanı imamoğlu’na nereden vuracaklarını şaşıranları gördüğümüz başlık.

yalan söylemişse biz yargılarız, ayıplarız. çaldılar diyip sesimi duyurmak için öyle demek zorundaydım diyen adaya sesiniz neden çıkmadı? bu kadar doğrucu, ahlaklıysanız soyadıyla tezat adamınızın her gün attığı iftiralar yalanlanınca sus pussunuz?
  • ekrem bu sefer küçük kayaya çarptı (swh)...
  • doğruysa doğruyu söylemekte bir sakınca yok, aksi ahlaksızlık olurdu.

imamoğlu da teyit edip söyleseymiş.

tabi bu ahlaki bir durum olduğu için akpli arkadaşların beyan verebileceği bir konu değil sanırım.
  • (bkz: adam kazandı) olayından sonra artık çok şaşırmıyorum.
    sadece şunu biliyorum ismal küçükkaya nın geçmişinden dolayı zaten sağ cenahla yakınlığı var.

kendisi seçim zamanlarında hep 'iyi niyetli' ve 'talihsiz' açıklamalarda bulunur. acaba neden diye hep düşünmüşümdür.

acaba neden?
  • ekrem imamoğlu'nun 'duyum aldım, binali soruları istemiş' demesi yanlıştır.

böyle bir şeyin duyumunu almış olsan dahi, elinde bir kanıt yoksa, bu denli kolay yalanlanabilecek bir iddia ortaya atılmaz. hem saflıktır, hem de etik değil ve ucu da sana döner.

ekrem imamoğlu, akpliler gibi gerçekleri eğip büker oldu. hoşuma gitmiyor, ha ama bir yandan da havuz medyayı kendi silahıyla vurduğu için "ahanda dinsizin hakkından imansız gelirmiş, nasılmış işte" diye bir duygum oluşmuyor değil.

yaaaa işte böyle arkadaşlar. olayları çarpıtarak anlatmak iyi değildir. hiçbir taraf yapmayacak! hiçbir!