• kadın "iddia" ediyor. delil, şahit, rapor? yok, ama olsun kadının beyanı esasmıs. yahu kardeşim, çift boşanmış, aralarında bir şekilde husumet gelişmiş, ayrıca bosanma sonrası aralarında nafaka vs konusunda parasal anlaşmazlık da olmuş, tarafların iddialarına hemen atlamak niye.

adam bunu yapabilir mi, mümkün, kadın yalan söyleyebilir mi, bu da mümkün. öyleyse ne yapacağız, delil arayacağız, kanıt göster diyecegiz. ortada delil yoksa gidin mahkemede naapiyorsaniz yapın bekleme yapmayın diyeceğiz.

tanım: iddia. kendinin tanrı olduğunu iddia eden adam gordu bu gözler.

edit: bir sürü fav almış bu entry, o kadar da değil, genç arkadaşım, feminist kezbanlar gibi de olmayın derim. aralarında bir mevzular dönmüş, ama elimizde delil yok, delil göster ondan sonra konuşalım dedim o kadar. ne kadını yalancı ilan ediyorum, ne de adamı zorba. laf değil, delil görelim diyorum sadece.
  • ben bugün malum yayını izledim ve izlerken kalbim sıkıştı. kadın zaten bu süreçlerde kanser hastası olmuş. boşanma davası bitmiş ama söylediğine göre adamın ekrana çıkıp “kadına şiddete hayır” naraları atmasına dayanamamış. kadın bu süreçte türkiye kadın dernekleri federasyonu başkanı canan güllü’yü aradığını, şiddeti anlatmaya çalıştığını ancak kendisinin konuyla ilgilenmediğini de söylüyor yayın sonlarında. çok uzun bir yayın. ama dinlenmeye, izlenmeye değer. bana göre bu adamın yapması gereken özür ve istifadır. bizim toplumumuzda her kesimden fanatik tipler olabilir. ben fanatizmi doğru bulmayan biriyim. biri bir yanlış yaptıysa hangi kesimden olursa olsun yanlışı telafi etmeye çalışmalıdır. kendi adıma ben bu adamın yayınını bir daha izleyebileceğimi sanmıyorum. çünkü güvenilirliğini yitirdi gözümde. umuyorum kadın dernekleri bu kadının yanında olmayı başarır. canan güllü’nün de bir açıklaması olacak mı merak ediyorum.
    edit: galiba bazıları ya yayını izlemiyor ya da özellikle manipüle etmeye çalışıyor. kadın şiddeti net bir şekilde iddia etmiş ve olayları anlatmış. hala öyle bir iddia yok yazanlar neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamadım. ben de muhalifim emin olun. ama bu demek değildir ki aynı çizgiden herkesin her durumda aynı tarafta olması gerek. fanatizmden bahsetmemin sebebi de bu zihniyetin yorumlarını tahmin etmemdi zaten. sağduyulu olun biraz. bir de şiddet gören her kadın koşa koşa hastaneye, karakola gidemez, gidemiyor. bunu bir anlayın artık. özellikle okumuş kadınlar için bunu yapmak çok daha zordur.
  • bu ne ulan, 1 saat 51 dk'lik link mi olur? iki netflix belgeseli izlenir o surede. bari dk ve skor verin.

edit 1: 062154 sagolsun, 30. dk civariymis.

edit 2: ablamiza gecmisler olsun, hiçbir sebep siddeti hakli göstermez amma velakin bosanmak icin neden bunca sure beklemiş oldugunu anlayamadim. kendisinin sinsi tavri, tonu ve samimiyetsizligi bu hikayenin biraz daha esilmesi ve her iki tarafin da kendilerini ifade etmesi gerektigine isaret ediyor.
  • ikiyüzlü ekşi yazarlarını gözler önüne sermiş iddiadır. arkadaşlar a haber kameramanı şunu yapsa gündemin en üstündeydi şu başlık.
  • hepsini izledim şiddetden bahsetmiyor diyen olmuş. %1ini izledim 7:15'te bahsediyor. programdaki erkeğin de olaya bakışı bir tuhaf.
  • (bkz: narsist kişilik bozukluğu)
    zeytinyağı gibi üste çıkması, özür dileyip pişmanlığını dile getirmek yerine karşı tarafı suçlu hale getirmeye çalışması, hiç bir güzel günün hatrı yokmuşçasına hoyratça ve düşmanca davranabilmesi, hatalarını asla kabul etmemesi, şiddeti yaşatıp sonra hiçbir şey olmamış gibi gevrek gevrek gülmesi havadan sudan konuşması falan bazı kadınlara çok tanıdık gelmiş olmalı. aşağılama yolu ile insanın kendine güvenini kırıp çaresiz hale getirme ve kendine daha da mecbur etme stratejisi. bu adamları asla önceden tanıyamazsınız, en zayıf yönünüzü bulur ona göre yaklaşırlar, güven sorununuz mu var en güvenilir adam rolü yapar, babasız mı büyüdün en şefkatli en babacan adam rolü yapar. kendinde asla bir kusur görmediği ve yüzleşmediği için tedavi olması veya düzelmesi söz konusu değildir, olabildiğince uzağa kaçıp kendine yeni kurbanlar bulmasını beklemekten başka çareniz yoktur. eşi eda hanım çok bile dayanmış, umarım çabuk atlatır.
  • adam kazandı olayında ve sonrasındaki gazeteci tutumunu doğru bulmuş ve burada küfür yiye yiye seni savunmuştum ama eşini dövmek gibi aşağılık bir davranışa tahammül yok ismail. erken emeklilik zamanın gelmiş.

ekleme: video uzun diyenler için 19. dakika 19. saniyeyi açın kadının iftira atmadığını anlamak için bir iki dakika daha izleyin.

zorunlu açıklama: yargısız infaz yapmışım. arkadaşlar ben siyasetçi degilim ilişki uzmanı değilim, yargıç değilim, cellat hiç değilim. ayrıca ekşi sözlük içersinde ne siyaset ne spor hiçbir sosyal ya da asosyal toplulukla; feminizm veganizm gibi akımlarla bağlantısı olanlarla bağlantısı olmayan sade bir türk vatandaşıyım. `bu vasıfların hiçbirine sahip olmadığım gibi sayın ekşi sözlük yazarları gibi hepsine birden de sahip değilim.` elimdeki verilerle kendi okumalarım, gördüklerim, tecrübelerimin süzgecinden geçirip anayasanın 24. maddesinin bana tanıdığı özgürlüğe dayanarak yorum yapıyorum.
  • sürekli annelerimiz, kadınlarımız falan demesinden kıllandırıyordu zaten. habire dinden bahsedenlerin de dindarlığını görüyoruz. aynı kural işliyor. aile içinde olan ifşa edilmemeliymiş. dayak arkadaş bu. muharrem ince'nin özel mesajını ifşa edip adamın siyasi hayatını bitirmemiş gibi.
  • bu ülkede 1-2 erkekle uzun süreli ilişkisi olmuş her kadın eda hanımın anlattıklarının gerçek olduğunu bilir (bkz: narsisistik kişilik bozukluğu). anlattıklarının benzerlerine gerek eski ilişkilerinde gerek çevresindeki evliliklerde şahit olmuş bir kadın olarak bahsi geçen gazetecinin her davranışı, her sözü çok tanıdık geldi bana.

ne mutlu ki kendisini bu toksik evlilikten kurtarabilmiş ve yaşadıklarını dile getirebilecek kadar toplayabilmiş psikolojisini. malesef konuşma yoluna giden kadınların sayısı susanlara kıyasla çok daha az.
  • iddia olmaktan çıkıp bugün alanen ortaya çıkmıştır.
    ismail küçükkaya’nın boşandığı eşi eda hanımın ağzından buyrun izleyin.
    tık

eda hanım psikolojik şiddetin yanında defalarca fiziki şiddete maruz kaldığını da belirtiyor buna rağmen izlemeden etmeden gelip olayı çarpıtarak entryi yazanları anlamak cidden zor.
    ayrıca eda hanım ,en büyük kopuş noktasının ise yaptığı bir instagram paylaşımı sonrası ismail bey’den duyduğu kan dondurucu sözler olduğunu söylüyor.açın izleyin amme hizmeti beklemeyin kadın söz konusu paylaşımını açıp gösterdi canlı yayında. normal giyinilmiş ve hiç bir çıplaklık içermeyen video sonrası dönüp karısına sen her her tarafını arkanı millete gösterdin artık bir or..p..sun !!! benimde kopuşum bu cümle oldu ve kadın anlatırken bile o anları tekrar yaşıyor gibi gerilip kötü oldu.
    bir erkeğin nikahlı karısına bu kadar ağır bir söz kullanması şiddetin en alası değil midir?

üzerinde durulması gereken bir diğer konu ise kadın dernekleri başkanı sayın canan güllü nün tavrı.
    eda hanım canan hanım’a telefonla ulaştığını ve yaşadığı şiddet olaylarından bahsettiğini ama tabiri caizse canan hanım tarafından kaale bile alınmadığından bahsediyor yayında.bu korkunç!!kadın dernekleri başkanı ismail bey’in yayında durmayı tercih ediyor.
    bakalım kadın dernekleri çıkıp toplu halde başkanlarını kınayacaklar mı yoksa onlarda güçlü ve imtiyazlı bir erkeğin yanında mı duracak!
hesabın var mı? giriş yap