şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
 • iddia olmaktan çıkıp bugün alanen ortaya çıkmıştır.
  ismail küçükkaya’nın boşandığı eşi eda hanımın ağzından buyrun izleyin.
  tık

  eda hanım psikolojik şiddetin yanında defalarca fiziki şiddete maruz kaldığını da belirtiyor buna rağmen izlemeden etmeden gelip olayı çarpıtarak entryi yazanları anlamak cidden zor.
  ayrıca eda hanım ,en büyük kopuş noktasının ise yaptığı bir instagram paylaşımı sonrası ismail bey’den duyduğu kan dondurucu sözler olduğunu söylüyor.açın izleyin amme hizmeti beklemeyin kadın söz konusu paylaşımını açıp gösterdi canlı yayında. normal giyinilmiş ve hiç bir çıplaklık içermeyen video sonrası dönüp karısına sen her her tarafını arkanı millete gösterdin artık bir or..p..sun !!! benimde kopuşum bu cümle oldu ve kadın anlatırken bile o anları tekrar yaşıyor gibi gerilip kötü oldu.
  bir erkeğin nikahlı karısına bu kadar ağır bir söz kullanması şiddetin en alası değil midir?

  üzerinde durulması gereken bir diğer konu ise kadın dernekleri başkanı sayın canan güllü nün tavrı.
  eda hanım canan hanım’a telefonla ulaştığını ve yaşadığı şiddet olaylarından bahsettiğini ama tabiri caizse canan hanım tarafından kaale bile alınmadığından bahsediyor yayında.bu korkunç!!kadın dernekleri başkanı ismail bey’in yayında durmayı tercih ediyor.
  bakalım kadın dernekleri çıkıp toplu halde başkanlarını kınayacaklar mı yoksa onlarda güçlü ve imtiyazlı bir erkeğin yanında mı duracak!
 • ben bugün malum yayını izledim ve izlerken kalbim sıkıştı. kadın zaten bu süreçlerde kanser hastası olmuş. boşanma davası bitmiş ama söylediğine göre adamın ekrana çıkıp “kadına şiddete hayır” naraları atmasına dayanamamış. kadın bu süreçte türkiye kadın dernekleri federasyonu başkanı canan güllü’yü aradığını, şiddeti anlatmaya çalıştığını ancak kendisinin konuyla ilgilenmediğini de söylüyor yayın sonlarında. çok uzun bir yayın. ama dinlenmeye, izlenmeye değer. bana göre bu adamın yapması gereken özür ve istifadır. bizim toplumumuzda her kesimden fanatik tipler olabilir. ben fanatizmi doğru bulmayan biriyim. biri bir yanlış yaptıysa hangi kesimden olursa olsun yanlışı telafi etmeye çalışmalıdır. kendi adıma ben bu adamın yayınını bir daha izleyebileceğimi sanmıyorum. çünkü güvenilirliğini yitirdi gözümde. umuyorum kadın dernekleri bu kadının yanında olmayı başarır. canan güllü’nün de bir açıklaması olacak mı merak ediyorum.
  edit: galiba bazıları ya yayını izlemiyor ya da özellikle manipüle etmeye çalışıyor. kadın şiddeti net bir şekilde iddia etmiş ve olayları anlatmış. hala öyle bir iddia yok yazanlar neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamadım. ben de muhalifim emin olun. ama bu demek değildir ki aynı çizgiden herkesin her durumda aynı tarafta olması gerek. fanatizmden bahsetmemin sebebi de bu zihniyetin yorumlarını tahmin etmemdi zaten. sağduyulu olun biraz. bir de şiddet gören her kadın koşa koşa hastaneye, karakola gidemez, gidemiyor. bunu bir anlayın artık. özellikle okumuş kadınlar için bunu yapmak çok daha zordur.
 • bu ne ulan, 1 saat 51 dk'lik link mi olur? iki netflix belgeseli izlenir o surede. bari dk ve skor verin.

  edit 1: 062154 sagolsun, 30. dk civariymis.

  edit 2: ablamiza gecmisler olsun, hiçbir sebep siddeti hakli göstermez amma velakin bosanmak icin neden bunca sure beklemiş oldugunu anlayamadim. kendisinin sinsi tavri, tonu ve samimiyetsizligi bu hikayenin biraz daha esilmesi ve her iki tarafin da kendilerini ifade etmesi gerektigine isaret ediyor.
 • adam kazandı olayında ve sonrasındaki gazeteci tutumunu doğru bulmuş ve burada küfür yiye yiye seni savunmuştum ama eşini dövmek gibi aşağılık bir davranışa tahammül yok ismail. erken emeklilik zamanın gelmiş.

  ekleme: video uzun diyenler için 19. dakika 19. saniyeyi açın kadının iftira atmadığını anlamak için bir iki dakika daha izleyin.

  zorunlu açıklama: yargısız infaz yapmışım. arkadaşlar ben siyasetçi degilim ilişki uzmanı değilim, yargıç değilim, cellat hiç değilim. ayrıca ekşi sözlük içersinde ne siyaset ne spor hiçbir sosyal ya da asosyal toplulukla; feminizm veganizm gibi akımlarla bağlantısı olanlarla bağlantısı olmayan sade bir türk vatandaşıyım. `bu vasıfların hiçbirine sahip olmadığım gibi sayın ekşi sözlük yazarları gibi hepsine birden de sahip değilim.` elimdeki verilerle kendi okumalarım, gördüklerim, tecrübelerimin süzgecinden geçirip anayasanın 24. maddesinin bana tanıdığı özgürlüğe dayanarak yorum yapıyorum.
 • bunlar reislerinden ogrendi milletin ozel hayatini geneeeel geneeeeeel diye show a donusturmeyi.
 • şöyle bir entry var: (bkz: #108826272)

  kısaca iki şey söyleyip çıkacağım:
  --> şiddet aile içinde hesabı görülecek ve bu şekilde normalleştirilecek bir şey değildir.
  --> ayrıca, şiddet "yarın bir bakmışsın sen de karına el kaldırmışsın" vs. diyerek de normalleştirilemez.
 • kendisi muhalif haberci olduğu için karısını dövebilir.bu tip durumlarda %80 kadınlar suçludur , alın size oran.ayrıca çimlere de basabilir.
 • ismail küçükkaya'dan beklenmeyecek bir davranıştır. sevdiği kişiyle ilişkisi nasıl buralara gelebiliyor bir insanın.
 • kadın "iddia" ediyor. delil, şahit, rapor? yok, ama olsun kadının beyanı esasmıs. yahu kardeşim, çift boşanmış, aralarında bir şekilde husumet gelişmiş, ayrıca bosanma sonrası aralarında nafaka vs konusunda parasal anlaşmazlık da olmuş, tarafların iddialarına hemen atlamak niye.

  adam bunu yapabilir mi, mümkün, kadın yalan söyleyebilir mi, bu da mümkün. öyleyse ne yapacağız, delil arayacağız, kanıt göster diyecegiz. ortada delil yoksa gidin mahkemede naapiyorsaniz yapın bekleme yapmayın diyeceğiz.

  tanım: iddia. kendinin tanrı olduğunu iddia eden adam gordu bu gözler.

  edit: bir sürü fav almış bu entry, o kadar da değil, genç arkadaşım, feminist kezbanlar gibi de olmayın derim. aralarında bir mevzular dönmüş, ama elimizde delil yok, delil göster ondan sonra konuşalım dedim o kadar. ne kadını yalancı ilan ediyorum, ne de adamı zorba. laf değil, delil görelim diyorum sadece.
270 entry daha