şükela:  tümü | bugün
 • can ataklı'nın bugün açıkladığı durum. (4:34'te dikkat edin)
  https://www.youtube.com/watch?v=z-a-hmehuau

  burada söz konusu bakan turizm bakanı mehet nuri ersoy. eşi de pervin ersoy. pervin ersoy bir dönem gazetecilik ve televizyon işleriyle uğraşmış birisi ismail ile bu şekilde tanışmışlar.
  videonun devamında da fatih portakal ile ilgili açıklamalar da var izlemek isteyen baksın.
  pervin ersoy'un biyografisi: https://www.kimnereli.net/pervin-ersoy.html

  hazır konu ismail küçükkaya - fatih portakal ikilisinden açılmışken kendi öngörülerimi de ekleyeyim;

  ismail küçükkaya: daha önce ortak yayında olabilecekler ile ilgili şöyle bir entry girmiştim (bkz: #91121700) . ismail'i pervin ikna ettiyse orada belirrtiğim 1. senaryo gerçekleşebilir. yine o entry'de belirttiğim gibi ismail küçükkaya fox'ta çalışıyor diye yeterince güvenilir birisi olmuyor. daha çok orta noktacı takılıp zorda kalınca ihanet edebilme olasılığı olan bir karakteri var. bu kafayla devam ederse birkaç sene sonra başımıza 2. ahmet hakan olabilir.

  ismail küçükkaya ile daha detaylı bilgiler için şu tweet flooduna göz atmanızda fayda var: https://twitter.com/…se1/status/1138782269131415554
  11 madde toplamda biraz uzun olduüu için buraya kopyala yapıştır yapmadım.

  fatih portakal: küçükkaya'ya göre kesinlikle daha sağlam birisi kesinlikle ama son günlerde bir oyuna alet olduğunu düşünüyorum. muhtemelen elimde görüntüler var deyip rtük nedeniyle yayınlamıyorum dediği görüntüler burada: https://www.youtube.com/watch?v=cdmdc533epe

  kendisini tarafsız bir çizgide göstermek için kasıcam derken olayları saçma bir yere getirdi. hani binali'yi ve akp'yi çok eleştirdim bu sefer de imamoğlu'nu eleştirmiş olayım diyor. okuldan ekrem ile tanışıklığı varmış bir de o yüzden çok da ona yanaşmış bir profil çizmek istemiyor. ama unuttuğu bir şey var. o videoda 0:42- 1:00 arası bir montajlama olduğu belli oluyor. dikkatli bakıldığında ekrem'in 0:47-0:53 arasındaki konuşması özellikle boğuklaştırılıyor ve aynı kelime 2-3 defa çıkmış gibi görünüyor. tabi bizim fatih bunun montaj olabileceği ihtimalini düşünemiyor. ama fatih'in hatası yayınlayamayacağı bir görüntüyü gündeme getirmektir. ya rtük mtük sallamadan yayınlayacaktın ya da hiç konuşmayacaktın.
  yine de fatih portakal ile yapılacak en sağlıklı eleştiri ortak yayından sonraki tavırları ve 23 haziran gecesi tavırlarına göre olacaktır. mesela 16 haziran akşamı ortak yayında ismail trolleşirse veya başka bir hata yaparsa onun yaptıklarının üzerini mi kapatmaya çalışacak yoksa yanlış yaptığı şeyleri çekinmeden söyleyebilecek mi? 23 haziran akşamı da doğru analizler ve yorumlar mı yapacak yoksa sırta sırıta top mu çevirecek?
  kendisi iyice gömülecekse de veya çokça övülecekse de 23 haziran gecesi beklenmeli diyorum.
 • ne verdi acaba?
 • başlık çok tehlikeli hocam !!!
 • dikkat çekici bir can ataklı youtube kanalı videosu başlığı..bugün yayınlanmıştır can bey tarafından..es geçmemeli..
 • ehuehe. zavalli can atakli demismis. ayni can atakli su sozleri soylemistir: “canlı yayında konuşmak bir tuzak. binali yıldırım konuşurken yayınlayacaklar, ekrem imamoğlu konuşurken reklama girecekler”. at yalani, s.ksinler inanani
 • 1-2 kere küçükkaya'nın bakan ve eşini övdüğünü duymuştum kendi programında. "en takdir ettiğim bakanlardan biri" demişti hatta yanlış hatırlamıyorsam.

  dolayısıyla doğru olabilecek iddia.
 • ismail küçükkaya'nın açıklık getirmesi gereken iddia.

  not: ben can ataklı'ya güveniyorum. şu anda benim en güvendiğim gazetecilerin başında geliyor.

  neden?

  bu adam genelde hep doğruları söylüyor. 16 nisan referandumu bitmişti. ataklı'nın yazılarını takip edenler hatırlar. normalde cumhurbaşkanlığı seçimleri ağustos 2019'da yapılacaktı.

  ataklı günlerce yazdı, dedi ki; "dikkat edin bunlar erken değil baskın seçim yapacaklar. muhalefet buna göre bir oyun planı kursun."

  ki bunu derken daha seçimin lafı bile edilmiyordu. eylül 2017 falandı yanlış anımsamıyorsam. nisan 2018'de seçim kararı alındı. aha yazıyı da buldum:
  https://www.sozcu.com.tr/…18de-sandik-basi-2013634/

  bakın bu yazı yazıldığı sırada ortada seçim lafı falan yok.. yazı 17 eylül 2017'de yazılmış. 24 haziran seçimlerinin yapılma kararı ise nisan 2018 tarihinde yani bu yazıdan yaklaşık 8 ay sonra alınmış.

  sonra bu seçimde ekrem imamoğlu mazbatayı aldı. herkes ysk'nın tekrar seçim kararı vermeyeceğini söylüyordu. chp'lilere soruluyordu bu ve chp'liler "ysk bu kararı vermez" diyorlardı.

  can ataklı çıktı dedi ki, "ysk tekrar seçim kararı verecek gibi görünüyor, ysk'nın bu kararı alamayacağını söyleyenler var. tamam onların dedikleri çıkarsa sorun yok ama ysk bu kararı alırsa sen ne yapacaksın onu söyle?"

  evet. kimi zaman karamsar şeyler söylüyor ama komplo teorisi yapmıyor adam. öyle yapamazlar diyorsunuz ama yaparsa sen ne yapacaksın onu söyle diyor.
 • umarım kadını dövmemiştir zira kendisini eski eşine uyguladığı şiddetten biliriz.
 • ikna olmaya ihtiyacı mı vardı merak ettim.
 • (bkz: nerden baksan tutarsızlık nerden baksan ahmakça)

  başımız öyle bir belada ki, tengri/allah/evren/enerjiler artık her neyse, üzerine kene gibi yapışılmış, cebren ve hile ile, tüm kaleleri zaptedilmiş bu aziz vatanın yardımcısı olsun, ne diyelim.