şükela:  tümü | bugün
  • ıı. meşrutiyet'in ilanında halk unsuru* adlı çalışmasından seneler sonra, jön türklük ve kemalizm kıskacında ittihadçılık* adlı çalışmasıyla ittihad ve terakki külliyâtına önemli bir katkı yapmış avukat - yazar. islâmcı câmiada ittihad ve terakki, senelerdir pompalanan yalan dolan ve yâvelerle dolu propagandalar dolayısıyla düşmanlaştırılmasına rağmen, kendisini islâmcı olarak tanımlayıp bu kadar ittihadçı olan birine daha evvel tesâdüf etmemiştim. çalışmasının en önemli yanı, ittihadçılık'la bir illiyet bağıyla bağlanmasına alışık olduğumuz jön türklük* ve kemalizm arasına net bir ayrım koymuş olmasıdır.

kendisiyle ilgili ayrıntılar için şuraya bakılabilir.
  • avukattır. birçok kez kendisini sahafta görmüşlüğüm, karşılaşmışlığım vardır. facebook'ta kendisini takip ettiğim kadarıyla, kendisi akp'lidir, islamcıdır. bence en büyük özelliği yazılarına sinen, aradan fırlayan mustafa kemal atatürk 'düşmanlığı' ve olabildiğince 'bilimsel' akp savunusudur. yani, şöyle akp'ye bir çakar gibi olur sonra döner akp'yi daha güçlü savunur. gördüğüm en entelektüel akp'lilerden biridir. mesela bir seferinde atatürk'ün kurtuluş savaşı esnasında doğu dünyasından gelen paraları zimmetine geçirdi türünden bir yazı yazmıştı, şaşırmıştım. ee 17 aralık vs. o konular ? rte'nin gemileri ya da akp'nin toptan yürütüşleri ? neyse işte öyle.
  • bugün gördüğüm yazısı beni şaşırtmayan kişidir. ekonomik kriz, kadın sorunları ya da şehitler değil onu ilgilendiren, onu ilgilendiren atatürk diyemediği mustafa kemal diye andığı kişinin sofrası!
    yazıyı yazmadan önce, kafasında atatürk'e dair neye vuracağını düşünmüş. nasıl bu konuya kılçık atarım demiş.
    helal olsun diyoruz. cemal granda sevdalılarından birisi o da...
    atatürk'ün güreş müsabakaları, ilgili yazı
  • ağdalı bir dil kullanınca entelektüel olduğunu zanneden ve ilber ortaylı'ya cahil diyen bir şahıs.
  • çok fakir bir şahıs. ben demiyorum kendisi diyor. *
  • facebook’taki gönderisinin altındaki bir tartışmada “askere karşı ak parti-camaat ittifakı, laik kemalist cenahın günahıydı” gibi bir cümle kurabilmiş kendisi. hatta başka bir yorumunda da şunları söylüyor:

“...tenkid tek başına hiçbir şeyi halletmiyor. tetkik ve tahlil de lazım. daha düne kadar bir albayın bir bakanı, bir orgeneralin de başbakanı iplemediği süreç vardı. hatta aşağılık ve alçak bir general bir başbakana pez...k diyebiliyordu. başörtülüler üniversiteye talebe olarak değil hasta olarak bile gidemiyordu. ak parti'yi bu alçaklara ve avrupa birliği'ne mecbur eden de laik-kemalist cenahtı. yargı-basın-ordu-işdünyası koalisyonu bu ülkenin hakikî sahiplerine (tabii kardeş, sözüm ona islamcılar, mütedeyyinler, muhafazakarlar ülkenin gerçek sahipleri, sizin gibi düşünmeyen bizler ise misafiriz bu memlekette) nefes aldırmamak için elinden gelen herşeyi yapıyordu. ak parti biraz da ayakta, hatta hayatta kalmak için bu alçakların uzattığı eli tutmak mecburiyetinde kaldı. bu, ak parti'nin günahını zail etmez, belki tenkis eder. sadece tenkid işi çözmüyor maalesef...”

https://m.facebook.com/…19608601&id=100010058716563

ben bu adamı diğer islamcılara nazaran daha bir objektif ve entelektüel zannederdim. keza kendisinin ittihatçılık meselesine bakış açısının klasik siyasal islamcı kafasının bakış açısıyla alakası yoktur mesela. son derece isabetli yorumları vardır ittihat ve terakki, enver, talat ve cemal paşalar hakkında. meğer kendisi sadece basit bir islamcıymış. konu siyasete ve tabii ki erdoğan’a gelince herhangi bir akit köşe yazarından farkı olmayan bir adammış. yıllardır kabak gibi ortada olan akp-fetö işbirliği hakkında en ufak bir eleştiri geldiğinde bile hemen topu kemalistlere at, birazcık başörtüsü ve 28 şubat edebiyatı ve ağlaklığı yaptıktan sonra da akp’nin bütün yanlış siyasi hamlelerinin tek sorumlusu olarak da kemalistleri ve ulusalcıları hedef göster. ne kadar kolay değil mi? erdoğan sütten çıkmış ak kaşık ama başımıza ne geldiyse kemalistlerden geldi. erdoğan’ın günahları, hataları varsa da alayından kemalist zihniyet sorumlu!

şu an sorsan kendisi yıllardır fetullah’a cephe almış birisi. fetöye kin kusuyor, fettoşa lanet okuyor. bu arkadaş, fetö eliyle ergenekon ve balyoz operasyonları yapılıp atatürkçü, vatansever paşalarımız tek tek kodese tıkılırken alkış tutmadıysa ben de bir şey bilmiyorum. hatta 15 temmuz sonrası askeri okullar kapatılıp tsk’nın itibarı zedelenirken de yüreği ne kadar ferahlıyordur kim bilir.

sizin sizden olmayanı ötekileştiren ve asker düşmanı zihniyetiniz tarihten silinmedikçe, bu topraklar huzur bulmayacak...

edit: link eklendi.