şükela:  tümü | bugün
  • ıı. meşrutiyet'in ilanında halk unsuru* adlı çalışmasından seneler sonra, jön türklük ve kemalizm kıskacında ittihadçılık* adlı çalışmasıyla ittihad ve terakki külliyâtına önemli bir katkı yapmış avukat - yazar. islâmcı câmiada ittihad ve terakki, senelerdir pompalanan yalan dolan ve yâvelerle dolu propagandalar dolayısıyla düşmanlaştırılmasına rağmen, kendisini islâmcı olarak tanımlayıp bu kadar ittihadçı olan birine daha evvel tesâdüf etmemiştim. çalışmasının en önemli yanı, ittihadçılık'la bir illiyet bağıyla bağlanmasına alışık olduğumuz jön türklük* ve kemalizm arasına net bir ayrım koymuş olmasıdır.

kendisiyle ilgili ayrıntılar için şuraya bakılabilir.
  • avukattır. birçok kez kendisini sahafta görmüşlüğüm, karşılaşmışlığım vardır. facebook'ta kendisini takip ettiğim kadarıyla, kendisi akp'lidir, islamcıdır. bence en büyük özelliği yazılarına sinen, aradan fırlayan mustafa kemal atatürk 'düşmanlığı' ve olabildiğince 'bilimsel' akp savunusudur. yani, şöyle akp'ye bir çakar gibi olur sonra döner akp'yi daha güçlü savunur. gördüğüm en entelektüel akp'lilerden biridir. mesela bir seferinde atatürk'ün kurtuluş savaşı esnasında doğu dünyasından gelen paraları zimmetine geçirdi türünden bir yazı yazmıştı, şaşırmıştım. ee 17 aralık vs. o konular ? rte'nin gemileri ya da akp'nin toptan yürütüşleri ? neyse işte öyle.
  • bugün gördüğüm yazısı beni şaşırtmayan kişidir. ekonomik kriz, kadın sorunları ya da şehitler değil onu ilgilendiren, onu ilgilendiren atatürk diyemediği mustafa kemal diye andığı kişinin sofrası!
    yazıyı yazmadan önce, kafasında atatürk'e dair neye vuracağını düşünmüş. nasıl bu konuya kılçık atarım demiş.
    helal olsun diyoruz. cemal granda sevdalılarından birisi o da...
    atatürk'ün güreş müsabakaları, ilgili yazı