şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kocaeli garnizon komutanı olan tümgeneral, adamın dibidir.
 • eski bolu komando tugay komutanı, şimdinin van jandarma asayiş kolordu komutanı.

  http://m.milliyet.com.tr/…detay/2146696/default.htm
 • daha öncelerde 28'nci mknz. p. tugay'ında tugay komutanı iken ( 2007 ) geceleri koğuşları dolaşır. üstü açılan askerlerin üstünü örterdi. şaka değil bu adam o zaman tuğgeneraldi. hiç beklemediğiniz anda er gazinosunda bitiverir ve askerlerle sohbet ederdi. bir keresinde taburun kaloriferleri arıza yaptığında gecede 5 defa geldiğine şahit olduk. büyüksün metin baba.
 • insani ve askeri farkını ortaya koymuş, jandarma asayiş kolordu komutanı.

  http://www.sozcu.com.tr/…=1155289&slug=saygi-ozturk
 • yeni 2. ordu komutanı.
 • önümüzdeki yüksek askeri şura'da orgeneral rütbesine terfi etmesi kesinleşmiştir. çünkü atandığı 2.ordu komutanlığı orgeneral olmasını gerektiriyor.
 • yeni 2. ordu komutanı. kısa dönem askerliğim boyunca benim tugay komutanlığımı yapmıştır. kendisini bir kere gördüm, bizi (kısa dönemleri) toplayıp uzunca konuşmuştu, o zaman ne kadar kaliteli bir adam olduğunu anlamıştım.
  darbecilere karışmamış tabii ki her aklı başında komutan gibi. yeni görevinde başarılı olur inşallah. hayırlı uğurlu olsun.
 • 2. ordu komutanı olarak atanan asayiş kolordu komutanı korgeneraldir.

  van 6. hudut alayı'na denetlemeye geldiği zaman en ön sırada kendisini görmüştüm. adam öyle heybetli ki albay yarbay yanında onbaşı cavus gibi duruyordu. hele tegmen üsteğmen bizden gibiydi.

  askerler tarafından çok sevilen komutandır.
 • vakti zamanında yani askerliğimde tugay komutanımdı.

  şöyle tarif edeyim kendisini;

  tugay içinde cliousuyla gezerken camları açık son ses müzik dinlerdi, askerlere moral olsun diye.

  bir gün terliklerle dolaşıyoruz akşam içtiması sonrası, bu abi pat diye çıka geldi, biri dikkat çekti ve herkes esas duruşta beklerken tabur nöbetçi subayı yüzbaşı koştu buna doğru.

  - piyade yzb xman emir ve ....

  + uzatma

  -emredersiniz komutanım!!

  sonra yanımıza yaklaştı ve kardeşlerim oturun minvalinde birşeyler söyleyip karşımıza çöktü ve rütbeliler uzaklaş diye bağırdı.

  bölük çavuşlarından it gibi tırsan askerler tugay komutanının karşısında babalarına dert anlatıyor gibi yemekleri, banyoyu falan şikayet ettiler. herkesi sabırla dinledi ve cevapladı.

  rahat ve sevimli bir adamdır özetle.
  2. ordu komutanı olduğunu duyunca yazayım dedim.

  not: muhafızı olduğum kurmay albayım balyozdan tutuklanıp yattıktan sonra orduya geri dönmedi yıldığından ve özel bir havayolu firmasında pilot olarak devam etti hayatına. keşke onun generalliğini de görmek nasip olsaydı.

  edit: son olayın bir baskı sonucu olduğunu düşünüyorum. kendisi adına bekletilen bir fetö davası olduğunu duymuştum.
 • 28. mekanize piyade tugayinin eski tugay komutanidir, tugay komutani kisa donemlere konusma yapacak dediler 2 saat onceden kocaman bos bir araziye dizildik beklemeye basladik. siyah meganiyla geldi arabadan indiginde neden tuggeneral oldugunu anladik. sanki insan degil bir aslan indi o arabadan. 329. kisa donemler hepiniz hos geldiniz dedi mamak tepeleri yankilandi, biz 1000 kisi onun kadar ses cikaramadik. kendisi ayrica tanidigim en akilli insanlardan biridir. avrupayi karis karis, dogu ve guney doguyu santim santim bilir. kendisinin soyledigine gore van dan hatay a kadar butun sınırı yurudugu bilinmektedir. baba adamdir, cok sevindim pasam tebrik ederim. burayi okudugunuzu biliyorum selam olsun. umarim genel kurmay baskani da olursunuz.