şükela:  tümü | bugün
  • kullanılıp atılmıştır, tıpkı binlerce örneği gibi.
    bozulan kantar bugün kendisini tarttı, yarın kantarın bozulmasında emeği geçen bir başkasını.
    bizler gecenin şu saatinde kendisine valiz toplatan düzen değişsin diye çırpınırken kendisi yemek masasında kahkaha atıyordu.
    şimdi o valizini topluyor, ben sıcak yatağımda kahkaha atıyorum haber bültenlerinin son dakika kısmında yazılan yer değişikliği haberine.
  • "temel paşamızla çok yakın bir hukukumuz var, millet ince'ye apolet sökecek fırsatı vermez" denmişti kendisi için.

apoletini, alkışladığı recep tayyip erdoğan sökmüştür. 2. ordu komutanlığı'ndan pasif bir göreve atanmak, yani kızağa çekilmek bana göre apoletin sökülmesine eşdeğerdir.

kendisini savunanlar (akpliler ve akpli olmayıp goygoy yapanlar) savunduklarıyla kaldılar. siyasal islamcı bir tek adamın düzeninde bugün afrin fatihi, aynı zamanda siyasi rakibe karşı kullanılan bir emirerisin, yarın ise değersiz, sıradan biri.

bunun örneğini defalarca gördük 16 senede. herkes rte için vazgeçilmez sandı kendisini ve en güvendikleri anda rte tarafından ipleri çekildi. halbuki yapması gereken tek şey vardı, o da ergenekon-balyoz mağduru askerlerin ekserisi gibi atatürk'ün askeri olmaktı. atatürk'ün askeri, üniformasıyla siyasete asla bulaşmazdı. yanlışlıkla bulaştıysa da (bazılarının savunduğu dalgınlıkla alkışlama), çıkıp mertçe özür dilerdi, rte'nin kızacağını bilse de. gerekirse de üniformasını çıkarıp istifasını verirdi.

kendisi atatürk'ün askeri olamadı ama afrin fatihi oldu, bir de eşini yargıtay üyesi yaptılar. ailecek bunlarla yetinecekler artık.

bu arada, temel'in görevden alınacağını haber yapan, kulis bilgilerini veren ergenekon mağdurlarından odatv yazarı müyesser yıldız ablamızı da tebrik edelim. gazetecilik nasıl yapılır, ders veriyor kendisi.

ilgili yazı: metin temel görevden mi alındı
  • eğer gerçekten boş bulunsaydı çıkıp özür dilerdi. bu özrü diler diye görevden alacaklarından korkuyorsa, bu adam mustafa kemal'in askeri değildir. nusret güner, engin alan zamanında nasıl cesurca davrandılarsa kendisinin de öyle davranması gerekir.

ama gayet sırıtarak ve keyifle alkışlıyor, ortada boş bulunma yok. bazılarının babasının oğlu gibi savunmaları çok komik duruyor. erdoğan ile özel dostluğu olduğunu bizzat erdoğan söyledi 2 gün önce.

ordunun değiştirilemediği günler eskide kaldı. demokrasilerde sivil irade istediği adamla çalışır, asker onun emrindedir. erdoğan gayet büyük değişiklikler yaptı orduda, istemediği adamları emekli etti. ince'nin de seçilirse istemediği insanı emekli etme hakkı var. yarın bir gün bu adamın darbe yapmak istemeyeceğinden emin olamaz.
  • daha öncelerde 28'nci mknz. p. tugay'ında tugay komutanı iken ( 2007 ) geceleri koğuşları dolaşır. üstü açılan askerlerin üstünü örterdi. şaka değil bu adam o zaman tuğgeneraldi. hiç beklemediğiniz anda er gazinosunda bitiverir ve askerlerle sohbet ederdi. bir keresinde taburun kaloriferleri arıza yaptığında gecede 5 defa geldiğine şahit olduk. büyüksün metin baba.
  • atandığı yer genelkurmay 2. başkanına bağlı olan kişi. korgeneralin emrine atanmış bir orgeneral olmuştur.
  • pasifize edilmiş, ince'nin sökeceğim dediği apoletleri cumhurbaşkanı kendi eliyle sökmüş oldu şimdi.
  • tabirleri düzgün kullanın; kızağa çekme falan değil bildiğin apoletlerini sökmüşler.

birincisi; atandığı başkanlık bir korgenerale bağlı. orgeneral adam bir korgeneralin altında çalışacak yani. ikincisi ise kendinden önceki başkan bir tuğgeneral. ulan bedelli yapan ben bile yadırgadım, metin bey şu an tırnaklarını yiyordur evde herhalde.

sanıyorum ki kendisi emekliliği kabul etmeyince bu şekilde zorlayalım, emekli olsun dediler. ne diyelim; rte’nin sıradan adam harcamalarından birisi. kesin hulusi’yi kıramamıştır. başka türlüsü akla gelmiyor zira.

zekai aksakallı’nın akıbetine de benzetiyorum bir yandan. 15 temmuz’un sonlandırılmasında bu iki arkadaşın payı büyüktü. ikisi de nihayetinde bir şekilde uçuruldu. ha bu arada tabi ki zekai’yi şişirip şiririp, şişirirken bizim de kafamızı siken ama sonra adeta yavvvvvşaklar gibi satanlar ismail metin’i de kendilerine yakışır şekilde satacaklardır. yarın a haber’de izleriz ; afrin’de sebep olduğu başarısızlıklar falanlar dönmeye başlar. peşine de yerine atanacak müstakbel menbiç kahramanını şişirmeye başlarlar artık... eh patlatana kadar o da.

halbuki kara kuvvetleri komutanlığına oynayacak, sonra da genelkurmay başkanı olacaktın ismail metin bey. şimdi evinde tv karşısına geç salı günleri, aç akp grup toplantısını, alkışla dur akp genel başkanı’nın nutuklarını. bir de soda aç yanına, iyi gelir.

lol: yerine geldiği arkadaş da tümgeneral değil tuğgeneralmiş. düzeltmeler için teşekkürler.

fetöcü oçları: favlarınızı alır götünüze sokarım. bu tipler sizi, siz bu tipleri musallat ettiniz memleketin başına. sizsiz hayat ne güzel olurdu, hayal etmeden bir günüm geçmedi.
  • vakti zamanında yani askerliğimde tugay komutanımdı.

şöyle tarif edeyim kendisini;

tugay içinde cliousuyla gezerken camları açık son ses müzik dinlerdi, askerlere moral olsun diye.

bir gün terliklerle dolaşıyoruz akşam içtiması sonrası, bu abi pat diye çıka geldi, biri dikkat çekti ve herkes esas duruşta beklerken tabur nöbetçi subayı yüzbaşı koştu buna doğru.

- piyade yzb xman emir ve ....

+ uzatma

-emredersiniz komutanım!!

sonra yanımıza yaklaştı ve kardeşlerim oturun minvalinde birşeyler söyleyip karşımıza çöktü ve rütbeliler uzaklaş diye bağırdı.

bölük çavuşlarından it gibi tırsan askerler tugay komutanının karşısında babalarına dert anlatıyor gibi yemekleri, banyoyu falan şikayet ettiler. herkesi sabırla dinledi ve cevapladı.

rahat ve sevimli bir adamdır özetle.
    2. ordu komutanı olduğunu duyunca yazayım dedim.

not: muhafızı olduğum kurmay albayım balyozdan tutuklanıp yattıktan sonra orduya geri dönmedi yıldığından ve özel bir havayolu firmasında pilot olarak devam etti hayatına. keşke onun generalliğini de görmek nasip olsaydı.

edit: son olayın bir baskı sonucu olduğunu düşünüyorum. kendisi adına bekletilen bir fetö davası olduğunu duymuştum.
  • 600 bin kişilik personele sahip tsk'yla, akp'li müteahhit mabadı kadar yer olan afrin'i aldığı için başarılı addedilen akp'li general. teknolojik silahlarla donatılmamış hafif silahlı 2-3 bin teröristin elinden almış afrin'i, burada öyle bir anlatılmış ki sanırsın stalingrad savunmasını kırmış. ordunun ne generalleri var, bu akp'liye kalmaz tsk.
  • atandığı görev gnkur. dent. ve değ. bşk'dır.

http://www.resmigazete.gov.tr/…2018/12/20181231.htm

edit: resmi gazete linki veriyoruz. yazar buna inanmıyor. 2, 3 girdi sonra anadolu ajansının, üstelik "resmi gazete'de yayımlanan karar ile..." diyerek başlayan twitin linkini kaynak diye veriyor: denişik denişik hareketler!