şükela:  tümü | bugün
  • yaptıklarını sorgularken üvey babasının annesini gözlerinin önünde öldürtmesinin göz önünde bulundurulmasını isteyenlerin kendilerini yolda niye baktın lan diye vurup serbest kaldığında da aynı şeyleri söyleyip söylemeyeceklerini merak ettiğim kişi.
  • kardesim siz ne carsamba ahalisinden bahsediyosunuz ya. domuz vurmak icin evinde silah tutan allahin koylusu onur ozbizerdik'i vuracakmis. ulan bu adami vurmak oyle kolay olsa istanbul'un her yerine çökmus sehri haraca baglamis mafyalar vurur dimi. bu elemanin gotu cok saglam belli nisantasi'nin gobeginde adam vurmakta beis gormuyor. daha gecen korumayi kasigindan vurdugu goruntuler ana haberlerde gosteriliyordu. sen ben vursak adam oldurmeye tesebbusten filan kac sene gecirirler buna kimsenin ses ettigi yok. aklima kabadayi filmindeki devran karakteri geldi ona benziyo sanki bu elemanin durumu. baska isler icin filan emniyet kullaniyor heralde adami baska bi aciklama bulamadim.
  • kanımca asabiyetinin temel nedeni soyadıdır. dedesinin soyadı "kılıç". üvey babasının soyadı "çakıcı". bununki ise "özbizerdik". yerel kanalda uyduruk yarışma programı yapan sunucu gibi. ortamlara dalıp "sen benim kim olduğumu biliyor musun?" diye sorduğunda karşısındaki gülmekten cevap veremiyorsa bunun tepesi de atıyor demek ki.

sebep ne olursa olsun, bu elemanın ilk türk roketine bağlanarak uzaya gönderilmesi lazım. "kanuni-1" roketi daha ikinci evreye girmeden patlayacağından "özbizerdik efsanesi" oracıkta son bulacaktır.
  • dündar kılıç'ın torunu, uğur kılıç'ın öz, alaattin çakıcı'nın üvey oğlu; annesi uludağ'da gözlerinin önünde alaattin çakıcı'nın adamları tarafından öldürülmüştür.

bunun intikamını almak için bir süre sonra alaattin çakıcı'nın kardeşi gencay çakıcı'ya saldırmış karşılığında da alaattin çakıcı, yeğeni ayhan çakıcı'yı azmettirerek onur'u öldürtmeye çalışmıştır.

ben gelecekte, her ikisi de hapisten çıkınca, bir ali çakıcı - onur ozbizerdik mücadelesi bekliyorum. şahsi ümidim su testisinin su yolunda kırılması ve birbirleri ile girecekleri silahlı çatışmada ikisinin birden ölmesidir; keşke arada nuriş kardeşler'i de götürseler.

aksi takdirde türkiye sınırları içerisinde bunlara, ailelerine, kendilerine dokunabilen tek bir mevki, makam bile olmadığından iyice kafamıza çıkacaklar.
  • salı günü bu kişinin duruşmasına katıldım. cinayete iştirak etmekten yargılanan ve istanbul 2.ağır ceza mahkemesinin hakkında salı günü tahliye kararı verdiği kişi. 2 ağır ceza, daha evvel beraat vermiş kendisi için, yargıtay bozmuş. kendisini ali rıza dizdar, deniz ketenci savundu. onur'u öyle bir anlattılar ki sanırsın sevimli hayalet casper.

kendi görüşümü yazmazsam da olmaz bana göre mahkeme hatalı bir karar verdi.
  • madem ki bu memleketin milliyetçi mafya takılan tiplerindendir bak daha dün savcıyı şehit ettiler.. oturdukları yaşadıkları semtler belli. buyursun bu memleketi bölmeye çalışan orospu çocuklarina sıksın mermilerini.

ekmek parasına kapıda rezervasyon soran adama belinden silah çıkartıp sıkmak delikanlılık mi oluyor? veya bir kadını o hale sokup tekrar ortalıktan kaybolmak?

bu memleketin kap kara yüzleri utanılacak insanlarisiniz siz.
  • bu kadar vukuata bilfiil karışıp hepsinden sıyrılmış olmasının basitçe bir açıklaması var.

bir hukuk sistemimiz var. bu sistem, bireye karşı işlenen suçların her türlüsünde sanığa bir çıkış yolu imkanı veriyor. sen o çıkış yolunu kestirmesen bile, bir şekilde bir şeylerden "tahrik" olduğuna hükmedip cezanda indirime gidebiliyor. hiçbirini yapamasan, işlediğin suç ne olursa olsun kravat takınca cezan indiriliyor. boş verdiğin sınav kağıdına öğretmenin sırf ismini yazdığın için puan vermesi gibi bir durum. daha saçması hatta.

bir de devlete ve anayasal düzene karşı işlenen suçlar var. bu çarkın içine düştün mü devlet tüm kurum ve imkanlarıyla ananızdan emdiğiniz sütü burnunuzdan fitil fitil getiriyor. mesela, terör örgütüne kitap satmak suçu nedeniyle ikiz bebeklerinizle cezaevine girebiliyorsunuz. salt hukuk mücadelesi ile kurtulma şansınız çok az. kamuoyu oluşturmak ve arkanıza kitle desteği (medya dahil) almayı başarmanız tek şansınız. her zaman bunun da garantisi yok tabi.

gördüğünüz üzere, bugünlerde pek bir revaçta olan etnik ya da mezhepsel kavramları hiç kullanmadım. buradan, aidiyetiniz ne olursa olsun, birey olarak çok büyük bir tehdit altında olduğunuzu umarım farkedebiliyorsunuzdur. değerimiz yok, kıymetimiz yok. hepimiz bir hiçiz.
  • cv kasıyor.
  • farklı zamanlarda bara alınmadığı için bodyguardları silahla yaralayarak damsız ve bahtsız erkeklerin yeni kahramanı ünvanını ele geçirmiş karanlık şahsiyet.
    ilgili haber linki