şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bahçeşehir üniversitesi'nde iktisadi idari bilimler fakültesine hukuk derslerini veren hoca. derslerine her zaman söylene söylene gittim. oturduğu yerden aralıksız ve düz bir biçimde saatlerce anlatabilir ve bunu anlamanızı bekler. bizim zamanımızda olmadı ama eğer sizin seçme şansınız olursa tanımadığınız diğer hocayı seçin. daha fazla sıkılmayacağınızı garanti edebilirim.
  • bahçeşehir üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesinde ekseriyetle öğrencilerin sevmediği bir akademisyendir. ders anlatış biçimi sıkıcı bulunur ve sınavları da zordur. ben bu şekilde düşünmüyorum orası ayrı. gereksiz samimiyetliklere girmeden dersini anlatır, sınavda da anlattığını sorar gider. benim için ideal bir akademisyen örneğidir. buna rağmen sevilen diğer hocaların özelliklerine uymadığından olsa gerek çoğu kişinin dönem uzatma sebebi, kendisinin verdiği derslerdir.

    tabii bazı kuralları katıdır. sınıfta kendisinden başkasıyla konuşulmasına müsaade etmez. kendisi sınıfa girdikten sonra kapıyı kapatır ve kimseyi içeri almaz. zamanın birinde içeride kitaplarını unutan başka bir hocayı da öğrenci sanıp içeri almadığını hatırlar gibiyim fakat emin de değilim.

    bunun yanında benim dönemimde sınıfımdakiler, kendisini fakülteye şikayet edip hoca değişikliğine gidilmesine çalışmışlar fakat anlamsız bir çaba olduğundan bir sonuca varamamışlardır.