• napsın adam? kimseye yürümesin mi?
    paso size tivitırda paylaşacağınız analizler kasıp biatçı mı rezil etsin tv de.

su mu yakıyo olm iso? yakışır reyize.
  • an itibarıyla yine cnn turk'te yardıran gazeteci. karşısındaki akp'li rahim er'e,

"başkanlık referandumunda evet çıkarsa ben de kabul ederim, halk seçti napalım, adapte olmaya çalışırım. peki halk hayır derse, siz cumhurbaşkanına sınırların içine geri dön diyebilecek misiniz?" dedi ve karşıdaki akp'li hiçbir şey söylemedi. bir daha sordu yine bir şey söylemedi ve kaçtı.

"işte bu referandum demokrasi adına yapılmıyor. tek adamın ihtiyaçları doğrultusunda evet dedirtmek için halka dayatılıyor" demeye getirdi. hepimize tercüman oldu. sağol varol.
  • - peker'in akp mitingleri yaptığında neden sesiniz çıkmadı sorusunu sordu.
    - uyuşturucu ticaretini sordu.
    - intihar eden emniyet müdürünü sordu.
    - 10 bin dolar alan milletvekilini sordu.
    - gezi dönemi katledilen gençleri sordu.
    - dönüş bileti meselesini sordu.
    - koruma meselesini sordu.
    - alaattin çakıcı'nın koruması var mı diye sordu.
    - alaattin çakıcı'nin kılıçdaroğlu'nu tehdit etmesini sordu.
    - soylu mehmet ağar'ı eleştirince, oğlu akp'li milletvekili de yönetim kurulunda ama dedi.
    - peker'in akrabası ile yakınlığını sordu.
    - peker ile tayyibin fotosunu sordu.

ve daha aklıma gelmeyen sorulması gereken nice soruyu sordu adam. siz aptal mısınız ya? karşısındaki adam cevap vermiyor. ne yapsın ismail kalkıp ağız burun dalsa mıydı?
  • ilk günden beri takip ederim, halkın ve hak neyse onun aleyhinde iş yaptığını görmedim. halk tv'den kovuldu, işsiz kaldı, uyduruk radyo programlarına çıktı, o programları dinleyen muhtelemen 8-9 kişiden biriydim. oradan da kovuldu. twitter'dan yazmaya ve kitap yazmaya devam etti. ta ki sözcü gazetesinden teklif gelene kadar.

kendisi katıksız bir gazetecidir. eğip bükemezsiniz.

chp kendisine rize'den milletvekili adaylığı teklif etti, kabul etmedi. bunun üzerine hiçbir zaman konuşmadı. istese dokunulmazlık alıp keyif sürebilirdi.

onurlu adamlara alışık değiliz. evet.
  • bu geceki programda,
    kendisi, dindarların yaşadığı baskı, başörtüsü yasaği gibi konulari "antidemokratik" yahut "haksizlik" kavramlarıyla açıklamıştır. ancak bu durumu "mezalim" ve "katliam" gibi son derece ağır ithamlarla açıklayan dinci tarafin maksatlı olduğunu üstüne basa basa söylemiştir. katliam ve mezalim görmek isteyenlerin ise madimak'da yakılan insanlara bakmalarıni onermistir.
    doğru da söylemiştir.
  • adam habertürk kanalında katıldığı programda konyada 45 çocuğun tecavüze uğraması ile ilgili herşeyi 7 dakikada özetlemiş.

bakanın duruşunu, valinin konumunu yaptıklarını, vakıfların kanuniliğini, yapılanları, iktidar koruyor diye yapılan istismarları (diğer istismarları), tecavüzleri, her çocuğun durumunu...herşeyi anlatmış.

kanun dışı olan en az 10 tane davranış, hareket saymış.
    her biri büyük suç olan en az 10 tane hareket saymış dökmüş 7 dakika içinde...
    milletvekillerinin tebrik kuyruğu dahil, insanı utandıran, izlerken insanın tüylerini diken diken eden en az 10 çeşit suç saydı adam
    nefes almadan..

elindeki kağıtlardan örnekler verdi.. konuşmalar, birlikte çekilen fotoğraflar vs...hepsini gösterdi.

normal bir insanı ürperten, her bir cümlesi olay olan bu açıklamalar yapılırken, yandaş kanal ne yaptı peki,

o adamın o kadar konuşmasından, saydığı belgeli dökümanlı envai çeşit suç unsurundan, isim verdiği kişilerden hiçbirini görmedi ve şu cümleyi tırnakla çekip aldı ve saymaz'ın söylediği şu cümleyi ekrana altyazı olarak verdi ve videonun sonuna kadar ekranda tuttu.

'sayın bakan "incindim" demişse, bunun dikkate alınması gerekirdi"

olm yapacağınız işi seveyim lan. bu kadar dürüst bu kadar çağdaş bu kadar objektif habercilik bi kuzey korede kaldı bir de sizde.

*

enter tuşundan hemen sonra gelen edit. ya da dur dur, en azından sevinelim amk. yayını da kesebilirlerdi. en azından konuşmayı izleyebildik.
  • her cumlesi baslik olur ki bu adamin dedikleri:

"akp savunuculari istiyorlar ki tarih 17-25 araliktan baslasin, istiyorlar ki tarih 15 temmuzdan baslasin. gelin tarihi 2002'den baslatalim."

"15 temmuz sureci ile dini referans alan tum sistemler cokmustur."

"hakan sukur'un fethullahci oldugunu bugun mu farkettiniz? milletvekili olup vekillik yapmadigi ve trt'de spor programlarina ciktiginda akliniz nerdeydi?"

"laikligi cokerttiginiz icin bugunlere geldiniz."

"akp icerisinde 1 gayrimüslim milletvekili varken alevi tek bir vekili yoktur. " (rahim er bu noktada atladi nasi olmaz alevi vekil. derya hanim yok mu? diye sordu. derya yok dedi error verdi)

"28 subat surecinde imam hatipler camiler kapatilmamisti, ben okulda ogrenciydim okul icerisine mescide namaza giden arkadaslarim vardi."

allah saklasin bu cocugu!
  • twitter'da son girisi ile yarmıştır.

"ekşisözlük'te hakkımda yazılan "cnn'deki kel adam" yorumunu şiddetle kınıyor, protesto ediyorum. benim alnım açık, kel değilim."

kim o aramızdaki brütüs?
  • söze öyle güzel başladı ki dedim yine yardıracak nitekim yanıltmadı : "cumhuriyet elitlerinden kastınız mustafa kemal'se kendisi selanikli bir yetimdir."
  • başlarını kaçırmışım o yüzden algılayamadığım noktalar vardı. sonradan izleyince taşlar yerine oturdu.

adam veyis ateş'e "ben kaydı dinledim, doğru söylemiyorsun." dedi. nokta. olay bitmiştir.

buradaki embesil muhaliflerin zihin kapasitesinin almadığı bir şey var: herkes her şeyi tastamam sizin tasarladığınız gibi yapmak zorunda değil. siz anonimsiniz. yazısınız. adam kanlı canlı. gerçek.

veyis ateş'in yakasına yapışıp küfürler savurarak "yalan söylüüyorsuunn!" diyecek hali yok. bir tv programındasın. canlı yayın. gözetmen gereken şeyler var. nezaket var. "yalan söylüyorsun!" demezsin de "doğru söylemiyorsun." dersin. aynı anlama gelir ve konuk galeyana gelmez, mesele kişiselleşmez.

sbk'ya olan tavrı da sbk'nın da sütten çıkma ak kaşık olmamasıyla ilgili bence. muhalif mallarda akp aleyhine faaliyette bulunan herkesi bir anda "kahramanlaştırma" eğilimi olduğunu biliyor adam. kendinizi bir yoklayın mesela, sbk'ya içten içe üzüleniniz var değil mi? hatta sempati duyanınız?

işte ismail saymaz, iki eksinin çarpımından bir artı çıkmasın diye çabaladı. mesele budur.
hesabın var mı? giriş yap