şükela:  tümü | bugün
  • muhalif gözükmeye çalışıp aslında gerçek bir dava adamı olan bir muhalif değildir. solculugun, muhalifliğin pastasıni fena halde yemekle beraber asıl yapması gereken tepkileri hiç bir zaman gösteremeyen demokrat görünümlü gazetecidir. muhalif cenahta çok fazla beklenti içine girdiler bu gazeteci için lakin göstermesi gereken tepkileri hiç bir zaman gösteremedi sadece günü kurtarmaya dönük tepkiler ile yetindi. nedense kendisini çok fazla samimi bulamiyorum. ayrıca kendisi ile ilgili fazla bir beklenti içinde olmamak lazım, zira her an hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.
  • biraz daha sessiz kalırsa, yazıklar olsun cnn de izlerken verdiğim tepkilere...
  • müzmin yürüyücü ne olcek
  • adam gibi adamdır. her daim adamdır. ulan alayınız iki gün irfan değirmenci diyecek, ertesi gün unutacaksınız karaktersizler! bu adamlar mesleğini kaybettikten sonra hanginiz sahip çıkacaksınız? nerede emin çölaşan, uğur dündar, bekir çoşkun, soner yalçın, ahmet şık, hüsnü mahalli? hanginiz bahsediyorsunuz hala bu adamların harcandığından?

hani meltem cumbul ilk hayır diyen kadındı, ikinci gün unuttunuz. popüler kültür ve gündemde hızla kayan maddeler o kadar sulandırıyor ki beyninizi, başlıklardaki rakam çokluğuna göre hareket ediyorsunuz, sonunu düşünmeden birilerini ortaya atıp, hedef gösterip; kuracağı iki kelime ile yıllarca yaptığı gazeteciliği yargılamaya kalkıyorsunuz. siz kimsiniz pardon?

işinden gücünden olsun o an bizim için kahraman sonra da ne olursa olsun mantığındasınız. aynı şey herkes için geçerli. ahmet hakan da, nevşin mengü de ve diğerleri de.

siz istiyorsunuz diye birileri kurban olacak değil. eğer, baskıyla hayır diyecekse zaten o insan, elalem ne der düşüncesiyle yazacaksa iki kelam hiç ağzını açmasın. istemem öyle tribüne oynayan insanı.

işte biz muhalifler, böyle böyle kendimizi azalttığımız için başarı elde edemiyoruz. iyi kötü ana akım medyasında sesimizi duyuran, düşüncelerimize tercüman olan az da olsa bir takım gerçek gazeteciler var. bırakın onlar da o ekranda kalsın da, bizleri temsil etsin. ama yok amk herkes bir anda ben de varım desin, işinden olsun medya tamamen yalakalara kalsın istiyorsanız devam edin zan altında bırakmaya...
  • ahmet hakan, ismail saymaz, nevşin mengü...

istifa edeceklerini falan açıklasa g.tlerine kına yakacak tiplerin musallat olduğu başlıktır şu an
  • haksızlık var abi dalman lazım!
  • istifasını filan beklediğimiz yok ama sessiz kalmasıda üzücü çünkü birgün sıra ona geldiğinde yine sessiz kalanlar olacak.
  • dün erken saatlerde kalktım ve söyleşisine gittim, kendisiyle cok ilgili olmasam da en azından twitter vasıtasıyla pek çok popüler serzenişiyle tanışmıştım. kendisi bir dönem tv programlarında anlattığı ve binlerce kez paylaşılan ve twitter üzerinden like sayısı fazla olan tweetlerini harmanlayan, herhangi bir şeyi harekete geçiremeyecek, 50 yaş üzeri dinleyici kitlesine ara ara kendini alkışlattırmaktan öte herhangi bir doluluğu olmayan ve haksızlığa karşı olduğunu söyleyen pek çok gazlı cümle ile bir söyleşi verdi, buna da şükür dedik, söyleşiden ayrıldık. söyleşisi hakkında en akılda kalıcı olan ise benim adıma bu söyleşiye belediyenin en gözde, merkezi konumda bulunan kültür merkezinin eğitim sen ve ismail saymaz için tahsis edilmiş olmasıydı, çanakkale gibi bir yerde meral akşenere yapılanları gördükten sonra bu hizmet pek samimi gelmedi bana.
    neyse çok uzatmayalım benim şu başlığa gelme sebebim çok başkaydı, dallanıp budaklandı, ismail saymaz'a söylemek istediğim bir çift sözüm var, sen ki şehir şehir şehir dolaşarak imzalı kitaplar satan ateşli muhalif, her gün farklı farklı şehirlerde o içi boş ezber konuşmaları yapıp hemen ardından twitter a girip kendini öven en ufak bir mention zincirini dahi takip edip favlayan rizeli cengaver, ulan meslektaşın iş arkadaşın daha 2 gün önce serzenişini yalandan twitterdan favladığın adam, hayır dediği için, adil olmayan, o ağzından düşürmediğin adaletsizlikle işinden edildi ve sen tek kelime etmedin, tweet atmayıp büründüğün o sessizliği sana gelen övgüleri takibin bozuyor, bu yaptığın sessiz kalışından daha utandırıcı, gün gelir birileri de sen söz konusu olduğunda yumar gözlerini, kapar kulaklarını, yazık seni gerçek bir mücadele insanı, gazeteci sanana, gelip seni dinlediğim 1 saate acıyorum be zavallı adam.

ps. : mobilden yazdım, imla için üzgünüm, hayırlı günler dilerim.
  • gazeteci maasiyla frankfurt ta vegan kahvaltısı keyfini bozup irfan değirmene sahip cikmayacak doğan beslemesidir.
    (bkz: senin no ne)
  • konuşma kayıtları servis edildiğinden beri sesi çıkmayan kişidir. utanılacak bir şey yapmadın tecavüzcüler bile ortalıkta dolaşıyor. alt tarafı çoğu erkek gibi kadınlara yürümüşsün.

bana her şey saman alevi deyimini hatırlatıyor.