şükela:  tümü | bugün
96 entry daha
  • muzik dunyasinda bir kalite olarak yaşayacaktır hep.
  • nurlar icinde uyusun. emeklerini bizlere helal etsin.
  • vefatıyla sadece ülkemiz değil, dünya müziği çok ama cok büyük bir üstadı kaybetti. çok üzüldüm ve fazla yazmak içimden gelmiyor açıkçası. dünyada bu kadar farkli tarzda bas gitar calabilmiş insan sayısı iki elin parmaklarini geçmez. basimiz sağolsun. huzur içinde uyusun üstad...
  • uyandığımda gördüğüm ilk şey kendisinin bu dünyadan göçüp gittiği haberiydi. öküz oturdu böğrüme. hiç tanışma fırsatım olmadı ama bass gitar çalmaya başladığım dönemde kendisinin kullandığı amfiyi kullanma şerefine eriştim. jakı her taktığımda, "üstad burada olsa aktiften mi yoksa pasiften mi girerdi" ya da her ton arayışımda "yarım saattir uğraşıyorsun ismail soyberk olsa yağ gibi akan tonu şıp diye bulmuştu" şeklinde monologlar yaşardım. sahip olduğum ayrıcalığın hakkını verebilmek için parmaklarım şişene kadar çalardım. videolarını izleyip acaba günün birinde ismail soyberk gibi bu enstrümanla vücudumun bir parçasıymışçasına bütünleşebilir miyim deyip hayal kurardım.

bu toprakların müzik tarihinde öylesine görkemli bir konumdadır ki, hiç tanımadığı, onu hiç tanımayan insanların bile hayatlarına bir şekilde dokunabilmiştir.
  • bu hayattan gocmesiyle uzmus muzisyen. kalp krizi teshisi konmus.

icra ettigi sanatiyla ugurluyoruz:

https://youtu.be/obetvjfgsma
  • (bkz: #118224941)
3 entry daha