• kendisi ile bir çok stüdyo işinde çalışma imkanim oldu,ben ne zaman yanında saygıyla önünü ilikleme moduna geçsem saçımı okşardı. ben bugün çok üzgünüm. omuzlarım yere düştü resmen.
    ayrıca benim için efsaneleştiği albümse:
    (bkz: çimen türküleri)
    (bkz: mazlum çimen)
  • vefatıyla üzen güzel insan. bas gitarda bir marka, bir ekol. tam da kendisi gibi, tanıyanların saygı duyduğu erdem sökmen‘in instagram paylaşımında görüp şok oldum. her türe çalabilen, türkiye’de bas gitar denince akla gelen ilk 1-2 isimden birisiydi ismail soyberk.

mekanı cennet olsun. 90’lar çocuğu olarak, az kulaklarımızda yankılanmadı enstrümanı, kartonet okuyan diğer arkadaşlar gibi, ben de evde bulduğum her kasedin kartonetini okur, bas gitarda ismail soyberk, klasik gitarda erdem sökmen, davulda volkan öktem, vurmalılarda aydın karabulut gördüm mü şarkıyı daha bir özenle dinlerdim. bu insanlar stüdyo müzisyenliğine senelerce hizmet etmiş insanlar. geriye kalan bir avuç ustanın da her daim saygı görmesi gerek!
  • bas gitar gibi çizgi altı bir enstrüman ile (türkiye için bu geçerli elbette) kendi ismi ile marka olmayı başarmış usta bir müzisyendi. toprağı bol olsun.
  • memleketin ve dünyanın sayılı stüdyo müzisyenlerinden biriydi. mekanı cennet ola. ıntrolarda duyunca bu ismail abi derdim.

bir kişi eksiğiz artık.
  • az önce nurhat şensesli'nin yayınladığı bilgi ile vefat ettiğini öğrendiğimiz bass gitarist.

görsel

stüdyo'da kendisinin bir albüm için kaydına denk gelmiştim. inanılmaz müzisyenliğini genç yaşımda dumur denizinde yüzerek izlemiştim. her şarkıyı birer kere dinleyerek üstüne tüm bass gitarlarını çaldı. biz de lafta bass gitar çalıyoruz işte...

mekanı cennet olsun. çok sağlam bir müzisyenini kaybetti tüm müzik alemi.
  • kendisiyle rakı masasında oturup, sonrasında farklı bir mekanda birlikte bira içip konser dinlemiştim. nur içinde yatsın güzel insan.
    canlı dinleme hissini zaten anlatamam.
  • çok üzgünüm...
    en çok da doğru dürüst video kaydını bulamadığımıza yanarım...
    bir efsaneyi sessiz sedasız uğurluyoruz...
  • 90’lı yıllarda albüm kartonetlerinden tanıdığım, sonrasında müziğe başlamama vesile olan ülkemizin değerli müzik insanlarından biridir kendisi. mekânı cennet olsun
  • vefat haberini öğrendiğim bas gitaristi. bas gitarda marka gibi olmuş, adını kartonette okuyunca güven veren ve daha dinlemeden içinde bulunduğu işin kaliteli olacağına kanaat getirmeme neden olan bir müzisyendi benim için şimdi düşününce. mekanı cennet olsun. huzurla uyusun.
  • dün evde 90'lı yılların kasetlerini karıştırırken gördüm ismini daha bugün vefat etmiş... yaşarken de az videosunu beğenmedik youtube'da. değer katan bir insan mekanı cennet olsun.
hesabın var mı? giriş yap