şükela:  tümü | bugün
  • çok üzgünüm...
    en çok da doğru dürüst video kaydını bulamadığımıza yanarım...
    bir efsaneyi sessiz sedasız uğurluyoruz...
  • 90’lı yıllarda albüm kartonetlerinden tanıdığım, sonrasında müziğe başlamama vesile olan ülkemizin değerli müzik insanlarından biridir kendisi. mekânı cennet olsun
  • vefat haberini öğrendiğim bas gitaristi. bas gitarda marka gibi olmuş, adını kartonette okuyunca güven veren ve daha dinlemeden içinde bulunduğu işin kaliteli olacağına kanaat getirmeme neden olan bir müzisyendi benim için şimdi düşününce. mekanı cennet olsun. huzurla uyusun.
  • dün evde 90'lı yılların kasetlerini karıştırırken gördüm ismini daha bugün vefat etmiş... yaşarken de az videosunu beğenmedik youtube'da. değer katan bir insan mekanı cennet olsun.
  • türk müziğindeki yeri sarsılmaz olan müzisyen. allah gani gani rahmet eylesin.
  • üzüldüm nasıl erkan oğurun çaldığı şarkılar o olduğu bilmeden anlaşılıyorsa onun çaldığı şarkılar da hemen anlaşılıyordu. stüdyoda çaldığı alelade türkücülerin şarkıları bile kulağa onun sesiyle hoş geliyordu
  • muzik dunyasinda bir kalite olarak yaşayacaktır hep.
  • nurlar icinde uyusun. emeklerini bizlere helal etsin.
  • vefatıyla sadece ülkemiz değil, dünya müziği çok ama cok büyük bir üstadı kaybetti. çok üzüldüm ve fazla yazmak içimden gelmiyor açıkçası. dünyada bu kadar farkli tarzda bas gitar calabilmiş insan sayısı iki elin parmaklarini geçmez. basimiz sağolsun. huzur içinde uyusun üstad...
  • uyandığımda gördüğüm ilk şey kendisinin bu dünyadan göçüp gittiği haberiydi. öküz oturdu böğrüme. hiç tanışma fırsatım olmadı ama bass gitar çalmaya başladığım dönemde kendisinin kullandığı amfiyi kullanma şerefine eriştim. jakı her taktığımda, "üstad burada olsa aktiften mi yoksa pasiften mi girerdi" ya da her ton arayışımda "yarım saattir uğraşıyorsun ismail soyberk olsa yağ gibi akan tonu şıp diye bulmuştu" şeklinde monologlar yaşardım. sahip olduğum ayrıcalığın hakkını verebilmek için parmaklarım şişene kadar çalardım. videolarını izleyip acaba günün birinde ismail soyberk gibi bu enstrümanla vücudumun bir parçasıymışçasına bütünleşebilir miyim deyip hayal kurardım.

bu toprakların müzik tarihinde öylesine görkemli bir konumdadır ki, hiç tanımadığı, onu hiç tanımayan insanların bile hayatlarına bir şekilde dokunabilmiştir.