şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çok terlemek, fazla terlemek, kendinden geçercesine terlemek.
  • böyle terleyen bir adamın ter bezi olamaz... belki delikleri vardır..
  • su icinde kalmaktir. cem yilmaz da zaten ismail turut icin terleyen kutle demisti.
  • dün yaptığım şey. hatta dünden önce de yaptım. ama bugün klimalı ortamdayım paşalar gibi. yalnız şu son iki günde öğrendiğim en büyük ders şu oldu: ismail türüt olmak gerçekten çok zor. allah yardımcısı olsun.
  • asagida aciklanan durumdur.

sabah dusunu alirsin...daha kurulanmadan alindan patlak verir...pantolonu t-shirtu giyersin hooop sirt baslar... ayakkabiyi baglarken kaslarinin kenarindan gozlerine akmaya baslamistir... apartman boslugunda biraz serinlersin... metroya yururken ise, ter bezlerin o serinledigin 20 saniyenin intikami icin hummali bir calisma icerisindedir... ve o an gelir trenin kapisi kapanir... adeta sauronun ordusuna saldiran rohirrim gibi ter bezleri hucum borusunu calar... artik icerideki herkes sana bakmaktadir... uzerindeki t-shirti artik senin uzerinden cikartmak mumkun degildir... yavas yavas pantolona kayar ve evet.... artik gotunden de adeta bir manavgat bir niagara selalesi akmaktadir.... ulan dersin isallah pantolonda iz yoktur... neyse merdivenden cikarken biraz daha serinlersin bir yandan da ter bezlerine duruma uygun oldugu icinplan yapmayin plandiye haykirirsin... velhasil ofise girince ayaklarin da terlemesi ile sabah maratonu tamamlanir... t-shirt degistirilerek gomlek giyilir... kafa yikanir, got kurulanir...

duygularimizin tercumesi icin asagidaki turkuyu dinleyebilirsiniz.

dus almayin dus,
    tutmaz ismail turut’de.
    deo-stick yalan dolan,
    tutmaz ismail turut’de.

ne nivea’si ne dove’u,
    pusu kurmasın pusu,
    anti-perspinant borusu,
    ötmez ismail turut’de.

roll-on satsa bir kişi,
    anında biter işi,
    ter bezinin gunesi,
    batmaz ismail turut’de.
  • fenadır.
    bir de sorgu odasındaysa...
    of of
    (bkz: ismail tell me the türüt) *
  • bir mülakat öncesi başıma gelendir.

hehe ben bu işi çok istiyorum(ki aslında çok istiyordum) izlenimi vermemek için son 5 dakika kala gittiğim mülakata güvenlik görevlisinin biraz şurda bekler misiniz talebine karşılık odaya girmemle bütün adayların orda toplandığını gördüm.cool bir girişin ardından en köşeye oturmamla beraber karşımda temel içgüdü yapan sarışın devasa bir hatun,yanımda iki tane takım elbiseli tip çaprazımdada çıtı pıtı bir kız ve onun yanında kafa hariç aynen şu teyze modunda annesi oturmaktadır.takım elbisenin ve ortamın sıcaklığından,işi istememin verdiği heyecandan alından boncuklar damlamaya başlamıştır efendim.ama nasıl bir terdir yani akıyor her yerimden.alınla kalsa iyi,ordan yanaklara,kulak arkasına,belden başlayıp çatala falan bildiğin leş,sanki bir aşk çeşmesi.neyse efendim ben biraz kendimi toplamaya çalıştığım sırada karşıdan gelen ses beni benden aldı.bir iç anadolu şivesiyle ayyy yavrum nasılda terledi.heh işte o anda zaten finish him'ini bekleyen ben teyzenin fatalitysi ile cortu çekmiş oldum.yandan kız dürtsede tamam desede yok teyze yazıık,nasıl terlediye vurdukça terde bana vurmuş,utancımdan ağlayarak,topuklarım popoma vurarak aynen şu şekilde kaçma isteği duymama neden olmuştur.

hayatımda mülakata ailesiyle gelen ilk kişiyi görmemle,o kişinin ortamın şirazesini kaydırması bir oldu.sağol teyzeciğim,öptüm tombul yanaklarından.
  • allah dusmanima dahi vermesin temennisi ve desturla girilmelidir buna.. nitekim eger ismail turut kivaminda terlersen allah muhafaza ya kokudan bogulursun -ki en kotusu herhalde- ya da ... bilemedim. en kotusu kokuysa digerlerine gerek kalmadi sanki. oyk..
  • ter bezleri haddinden fazla di$avurumcu olan insanlarin ya$adigi durum.
    (bkz: boncuk boncuk terlemek)