şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yıllarca samsunporda görev yapmış emektar başkan. bu yıl görevi bıraktı, dilber dudak, anadolu takımı sever, biz o zaman ligden çekilelim, hırslı, futbolcu yetiştir sat...
 • iel pilav gününde elinde tesbihle dolasan adam
  besiktas düsmani oldugu düsünülür
 • 1960 samsun da doğmuş. sırasıyla istanbul erkek lisesi ve istanbul üniversitesi iktisat fakültesi nde öğrenim görmüş.bir dönem istanbulspor da yönetim kurulunda görev almış oradan doğduğu şehir olan samsunspor yönetim kuruluna transfer olmuş,1994 yılında samsunspor a başkan seçilmiş ve 2000-2002 dönemi dışında halen samsunspor un baskanlıgını yürüten şahıs.
 • olması gerektiği gibi bir başkan. örnek bir spor adamı. hakkettiğine hakkettiği şekilde cevaplar veren oldukça mantıklı konuşan oldukça mantıklı işler yapan bir insan. gerçi takımı henüz beklenilen başarıyı yakalamış değil ama bana göre bulunduğu bölge itibariyle imkansız.
 • sporcu ki$ilik.ailecek severiz.
 • sakarya-samsun maçının ardından maçı sattığına inandığı beş iyi futbolcusunu gözünü kırpmadan kovmuş temiz futbol insanı..
 • şu aralar klubun borçlarından pek bi dertli,verin bi 15 milyon dolar süper lig hakkımızı alın diyecek kadar hevesi kırılmış insan.
 • bu sezon itibariyle başkanlığı bırakmış insan. türk kamuoyu onu ilk ertuğrul sağlam'ın beşiktaş'a transferi sırasında tanımıştıki hakkaten rekor bi transferdi.****
 • 1999-2000 seneleri civarıydı. gençliğimizin en deli zamanları, gecelere kadar deli gibi basketbol oynuyoruz samsun'un izbe okullarının sahalarında. akşam saatleri geldiğinde ise en büyük sıkıntımız sahalardaki aydınlatıcıların çok yetersiz oluşu. artık ezbere atıyoruz aklımıza kazıdığımız çemberlere topları.

  yine o gecelerden birisi, saat 23:00 civarı. kocaman bir jip giriyor okulun bahçesine. içinden bir adam çıkıyor kaymak gibi bir molten topla. bizden "vaaaaaa abi büyüksün" nidaları filan yükseliyor. yaklaştıkça anlıyoruz ismail uyanık olduğunu. yanında bir iki kişi daha var, bir de ufak oğlu. gecenin o vakti bizle maç yapmaya başlıyor ve resmen bizi o sahaya gömüyor. o yaşına rağmen inanılmaz bir kondisyon dersi veriyor hepimize ve muhteşem bir basketbol bilgisi.

  kendisi pek sevmem, karakter açısından da bana terstir ama bu yaptığı hareket gerçekten takdirimi kazanmıştı. hatta o yaşta "ismail baba" şeklinde bahsederdik kendisinden. ayrıca kim ne derse desin samsunspor'un en güzel dönemlerinde bu adam hep yönetimdeydi.
 • yaptığı açıklamalarında yapmaya çalışıp yapamadığı şikeden çok, futbol dünyasında son 20 yılda olanları anlattığı noktalara odaklanmak lazım, misal vanspor-samsunspor maçında maçı 98.dakikaya kadar uzatıp, maç ne zaman bitecek diyen samsunsporlulara '' van gol atana kadar devam'' diyen vahap beyaz'a ( ki aynı vahap beyaz'ın 8 dakika uzatarak temdit penaltısı ile bitirdiği başka maçlar da mevcut ne hikmetse ), maç satın alan futbol federasyonuna, türk futbolunun içindeki pisliklere bakmak lazım.

  2005'te istifa etmiş eski samsunspor başkanı.