şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ismail yk şarkılarının gizli kahramanıdır. yurtseven kardeşler orkestrasının tek kadın üyesi olan ablanın sesi olduğuna neredeyse eminim. ismail'im şarkıyı nakarat kısmına getirir, dinleyici zaten mest olmaktan yalama olmuştur, bir anda abla pata küte girişir nakarata, o tiz, evde kalmış çekirdekçi mahalle kızı sesiyle nakaratın hakkını verir ve son saniye üçlüğü atmış gibi çeker gider şarkıdan. en az ümit özat kadar görev insanıdır. bu abla sayesinde ismail yk kliplerindeki gizli mesajı çözdüm. ismail yk kliplerindeki; şarkıdaki kadın sesi onlardan birine aitmiş gibi görünen düzgün fizikli ve benli kızlarla şarkıyı söyleyen asıl tiz sesli ablanın fiziksel olarak bir alakası olmadığını düşününce fark ettim ki; ismail'im, arayınca insanı zevkten zevke koşturacağı taahhüt edilen 0900'lü hat reklamındaki kızların aslında ellerinde yün örgüleri, ayaklarında ev terlikleriyle evden konuşan yarım dünya fizikli kadınlar olduğunu öğrenince benim kadar dirayetli olamamış ve bu ayrıntıyı hayatından atamamış. kliplerindeki bu david lynch manevrasını da utandığı için bir türlü açıklayamamıştır. ya da olayı izleyicinin yorumuna bırakmıştır. ben seni anladım ismail'im. derin felsefeni kaptım.

---------

araştırdım ettim. bir arkadaş ibo şov'da, yurtseven kardeşlerdeki ablası olduğunu görmüş bu gizemli gibi sesin sahibinin. maşallah... hepsi star, hepsi kanka, hepsi yk...
  • tersten dinlendiğinde, almanca anamıza sövdüğü rivayet edilen sestir kendileri.
  • (bkz: üfle)
  • yıllardır merak ettiğim,ama kimdir nedir bu diye sorgulayamadığım kadın sesi,kadın sesinden ziyade farklı bir canlı türünün sesi...ismail yeka'nın en büyük yandaşıdır,öyle ki bir şarkısında duymadığımız an,ismail yeka'nın bittiği an olur.
    ben de en bilineninden bir bakınız vereyim;
    (bkz: bas gaza)
  • zeynep yurtseven 'dir sesin sahibi. grubun ablasıdır.
  • öyle bir sestir ki tarif edilemez. ulan kız olsam, bu sesi duyduktan sonra internetten koca aramaya çıkarım yani öyle böyle değil. hani böyle evde kalmış, kısa boylu, göbeğini kaşıyan komşu kızları olur ya, işte onların seslerini anımsatır bana bu ses... çay yap ta içek cesika appa hesaabı...
  • seksi olmaya çalışıp da sipastik olmuş bir ses tonudur. sanki biraz sonra arabesk rap'e girip diss atacak kadar hoyrat ve kendinden emin.