• (bkz: ismaila sarr/@ceyar i kim vurdu)

şampiyonşip takımı watford fc'de forma giyen 1998 (23) senegal doğumlu sağ kanat.

oyuncudan daha genç olan, senegal'in *şanlı generation foot kulübü altyapısı ürünüdür. ismine kurban olduğu kulübünü 19'unda (2016/17 - bedelsiz) fransa alt sıralama takımı fc metz için terk etmiştir.

aynı dili konuştuğu fransa'ya çabuk adapte oldu ve 20'sinde kallavi bir rakama (2017/18 - 17m €) orta - üst sıralama takımı stade rennais fc'ye terfi etti.

22'sinde artık 3 yıllık fransa 1. lig tecrübesi olan bir oyuncuydu. kariyer sıçraması yapması bekleniyordu ama gide gide premier lig alt sıralama takımı watford fc'ye (2019/20 - 30m € - yaş 22) transfer oldu.

belki de yanlış kariyer planlaması sonucu ingiltere'de futbolunun üstüne istenilen düzeyde bir şeyler koyamadı ve sene sonu (2019/20 - yaş 22) takımıyla beraber şampiyonşipi boyladı.

gençken yıldız oyuncu olması bekleniyordu; olamadı. yine de yeteneği şu an içinde bulunduğu (2020/21 - yaş 23) şampiyonşip liginin çok üstünde olduğunu belirteyim. takımı bu sezon tekrardan premier ligin kapılarını zorluyor. şimdilik iyi de gidiyorlar ancak başarılı olamazsa daha da kariyerine ot tıkamayıp, kendini üst lig takımlarına sattırır herhalde a dostlar.

---------- bonus ----------
    takımının detaylı incelemesi için bakınız;
    (bkz: watford fc/@ceyar i kim vurdu)
    ---------- bonus ----------
  • 98 doğumlu senegal'li sol kanat oyuncusu. beşiktaş scout ekibine buradan haber veriyorum; bu çocuk başka, bambaşka sayın ekip. bu kardeşimizi alın lütfen.
  • bu sezon ilk golünü kendi kendi takımının yarı sahasından west browmich albion kalesine attı, müthiş bir gol
  • adı liverpool ile yazılmaya başlandı...
  • olympique de marseille ile fransa liginde şov yapacak, belli oldu.
  • 17m euro karşılığında rennes'e transfer olmuş aslan parçası.
  • ingiltere defansını zorluyor
  • buralar değerlenecek ileri bir zaman diliminde. yetenekli, kuvvetli, süratli kanat oyuncusu.
  • bu sezon birkaç defa rennes ile çıktığı maçlara denk gelip izledim. çok kaliteli bir topçu. çok iyi takımlarda izleyebiliriz ileride. keyif aldım bu çocuğu izlemekten. o boya bu sürat ve kıvraklık hayran bıraktırmıştı.

az önce öğrendim ki senegal milli takımındaymış ve dünya kupası’nda oynuyor. bakacağız artık neler yapacak.
  • (bkz: roket)
hesabın var mı? giriş yap