şükela:  tümü | bugün
 • http://www.sabah.com.tr/2006/09/08/gun136.html

  mahmut hoca'ya çete suçlaması

  camide linçle gündeme gelen ismailağa cemaati lideri mahmut hoca için ankara savcısı'nın silahlı çeteden suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı...
 • yillardir fatih'in carsamba mahallesini merkez olarak benimseyip özellikle istanbul'un cesitli yerlerinde gruplar halinda takilan insanlarin mensup bulundugu bir cemaattir. sülalemde bu cemaate mensup pek cok kisi var. coguyla da her zaman tartisiriz bu konuda. etliye sütlüye karismayan, sirtinda cübbesi, basinda sarigi, elinde tespihiyle kendi hallerinde insanlar bunlar. siz onlara direkt olarak dokunmadikca hayatta ellerini ayaklarini kipirdatip hareket etmezler. bu ülkede müslümanlar neler yasadi, neler görüp gecirdi ama bu cemaatten ses seda cikmadi. gerci kimseden cikmadi ama islam'i bu denli yasayan insanlarin memleketin genel ahvaline olan ilgisizligi beni her zaman baska türlü üzmüs ve düsündürmüstür.

  bakin acik söyleyeyim; tehlikeli falan degil bu olusum. amcamlar kafalarina göre takiliyor iste. keske tehlikeli olabilseler ama degiller iste. burdan bi sey cikmaz haci, bence diger cemaatleri deneyin.
 • son birkaç yılın popüler cemaati. akla 28 şubat'ın bölüm sonu tarikati aczimendileri getiriyorlar. "ismail ağa cemaatine dokunan yanıyor" haberleri başladı. haberlerin asılsız olduğunu düşünmüyorum. tarikat-cemaat bağlantılı bürokratlar ya da cemil çiçek belki bahsedildiği şekilde cemaatle yakın ilişki kurmuş olabilir. bilemiyorum. fakat neden şu dakika bu cemaatin yıldızı parlıyor medyada? geçen yıl mı kuruldu bu cemaat?

  sakın "içimizdeki şeriat korkusu"nu hortlatabilecek bir imaja-yaşam biçimine göstere göstere sahip olmaları cemaati sahneye çıkarmış olmaya? aczimendiler gibi.
  yıllardan beri her nevi cemaat, tarikat bir yolla bürokrasiye siyasete dahil olur. merkez sağ partilerin en bilindik oy-seçmen denklemlerinden biridir. bilmeyen yok.

  chp'li bir milletvekili televizyonda telaşla anlatıyor: "en zengin cemaatin ismail ağa olduğu iddia ediliyor. tirlyonlarca lira mal varlığından söz ediliyor." fethullah gülen cemaatine n'oldu peki? imkb'de değer mi kaybetti? çitaların zebraların gezindiği topraklara dahi okul açan bir cemaat olduğunu unuttu mu millet?
 • hukukun üstündedir.
 • adamların adı her yerde ama nedense kimse bu cemaatan bahsetmiyor.

  faaliyetlerinden, yaptıkları işlerden, maddi güçlerinden bahseden tek kimse yok... sanki yoklar... ama varlar da... bak bugün onların yüzünden ankara karıştı!

  ben bu cemaatın üyelerinin fotoğraflarını gördüm. adamların yüzlerindeki, gözlerindeki ifadelere baktım. korkutucu tipler... siz de bakın o gözlere.
hesabın var mı? giriş yap