şükela:  tümü | bugün
  • türk basketbolunun daha çok insana ulaşması için emek vermiş insanlardan biri. ancak kaçırdığı bir nokta var ki insanlar artık basketbola ilgi duyuyor ve taktiklerden, oyunculardan, kurallardan haberdarlar. sahanın içinde ne dönüyor anlayabiliyorlar. o hala 10 sene önceki gibi temel düzeyde yorumculuk yapıyor. basketbolu yeni yeni izlemeye başlayanlar için güzel bir şey ama 10 sene önce ismet badem'den duyduğu cümleleri 10 sene sonra hala duymaya devam eden basketbol izleyicisinde bu sıkıntı yaratıyor.

basketbolu çok seviyor. hala muhteşem bir heyecana sahip. basketbol yorumculuğundaki renklerden biri olmasına karşın kendisini biraz güncellemeli.
  • 20 ekim 2013 fenerbahçe ülker anadolu efes maçında son çeyrekte, yanındaki osman sakallıoğlu'na inanılmaz ukala ve yavşak bir şekilde "nooldu ömer onan oynayacak oynayacak diyordun maçtan önce" dedi, osman sakallıoğlu'ysa gayet ağırbaşlı bir şekilde "ilk yarıda çok kısa oynadı ismet abi, sen kaçırdın herhalde" diye cevap verdi.

tek bu değil, hepsini not alsak 600 sayfa kitap çıkar. evet geçmişte tüm türkiye'ye basketbolu sevdirdi ama o zamanları çoktan geride bıraktı ne yazık ki. çoğu zaman o kadar boş ve gereksiz konuşuyor ki, kendinden iyice nefret ettirmeden bırakması daha iyi olacak bence.
  • av evvel obradovic için söyledikleri ile güldürmüş yorumcu.

''yav badalona istanbul'un bakırköy gibi bir semti onu bile şampiyon yaptı ya''
  • zamanın gerisinde kaldın ismet abi, kabul etmemekte ısrar etsen de gerçek böyle. basketbolu bizim nesile vakti zamanında sen sevdirmiştin, buna hürmetle pek hakkında ağır eleştiriler yazmak istemiyorum ama olmuyor be ismet abi. artık sadece maçları izlemekle olmuyor, senden daha bilgi donanımı yüksek, gerek avrupa, gerekse dünya basketbolunu senden çok daha iyi takip eden bir sürü genç arkadaşımız var. bogdanovic'e yönelttiğin bir soruda barcelona'da oynadın cümlesini içeren sözlerini duyunca o anda film koptu gözümde. yorumculuğuna devam edeceksen ya kendini bir an önce geliştirmeye bak ya da bu işi yapabilecek gençlere yerini bırak ismet abi.

lig tv'de basketbol yorumculuğu yapan kişi.
  • az önce bjelica'ya bleiza diyerek bendenizi derin düşüncelere sevk eden basketbol yorumcusu.kastettiği kleiza da değildi çünkü kurduğu cümle kleiza ve bleiza olarak başladı.ikisi farklı iki oyuncuymuş.
  • besiktas macincan bi enstantene,
    guzel bi set oyunu uzerinden top kenana iner, kenan bos uclugu kullanir top girmez,

ardindan ismet badem bey amcanin zoruna gider;
    murat sana bi soru, bos kalan her oyuncu sut atmak zorunda mıdır, ozellikle kenan gibi genc oyuncuların biraz daha top cevirmesi gerekir
    murat murathanoglu; ya bu konular hassas genc oyunculara sut atma denmesi dogru olmayabilir, ozguvenlerini kaybettirmemek gerek,
    derken bi sonraki atak, kenan bi vucut hareketi ile onundekini yatirip uclugu cakar,
    amcadan cit cikmaz.
    bu memlekette onlarca genc canavar gibi yorumcu cocuk var,
    markonunyeri nde yazan ilker ucer den tut, onlarca dahasi vardir,
    cekilin artiki su adamlara yer acin.
  • bu adamla ilgili gecmise dair hatirladigim sey cine5'te basketbolla alakali bir program yapiyor oldugudur. ne yazik ki programin ismini hatirlayamiyorum. haftasonlari oturup o programi izlerdim. tofas vardi o zamanlar basketbol liginde, david mi davis mi bir de zenci guardlari vardi, severdim. orhun ene vardi gs'de stop jumpshot atardi. stopcemsat derdik. gecmis guzel zamanlardi.
  • net çok kötü yorumcu ve maç içerisinde çok konuşuyor. yorum yapmıyor hatta sadece konuşuyor. şu an da oynanan anadolu efes-tofaş maçında durmaksızın saçmalıyor. bir ara maçı anlatan arkadaş dayanamadı, baya laf dalaşına girdiler. ısmet baden sen oynamadın bilmiyorsun dedi en sonunda aga sen oynadında hiç bilmiyorsun be kardeşim.
  • salonda evlilik teklifi yapılmaktadır, murathanoğlu söze girer:

mm:haa iyi bak kabul etti teklifi, amerikada bi kere kabul etmedi kız
    ib: niye? başkasını mı seviyomuş?

aaah ah avrupanın en iyi basketbol yorumcusu olabilirdi, ama beni dinlemedi, olmadı :(
  • bu işleri bırakıp güneye veya ege'ye falan yerleşse de kurtulsak. hayır basketboldan zaten anlamıyor da goygoyu da yerlerde. zamanında basketbol sevgisi ile bir yerlere gelmiş ve bunun mirasını tüketen biri.

işin kötüsü seneye euroleague de digiturk'te olacak, hadi bbl'yi pek sallamayıp izlemiyorum da olası top8 deplasman maçlarını bunun yorumladığını düşündükçe delirecek oluyorum.

başına bir şey gelmese bari; "kör ölür badem gözlü olur" durumu yaşanması en kötüsü.