şükela:  tümü | bugün
 • genellikle sabah 5 civari calisan, sergi zamani gurultulu, muzik dinlerken kendi evinden benimle birlikte dinleyen, bir cocuk babasi* tatli ressam.
 • komsularin en bi iyisi
 • renkleri çok iyi kullanan, konsept olarak beden, bellek ve yazıya yoğunlaşmış, birbirinden ilginç tabloların yaratıcısı. hakan kırıkoğlu'dan sonra astroloji ve dahi şamanizmle son derece ilgili (çoğu balık burcu mensubu metafiziğe takmışlardır) bir kimse olmasıyla da takdirimi kazanmıştır. genelde huzursuz bir yapıda elleri arkada kenetli volta atarken gary oldman'ın canlandırdığı ludwig van beethoven'a benzetirim kendisini.
 • son sergisini 6 nisan 2006 perşembe günü g-mall'daki g-art galeride açmıştır. 1957 doğumlu olup tatbiki'den mezundur. sergilerine eşlik eden hacimli kataloglar mevcuttur.
 • penetratum ne içimdesin ne dışımda adlı sergisinde foucault'dan yola çıkan sanatçı. iktidarın yaşamı delip onun içine nüfuz etmesi, kendi araçlarından bir model yaratıp onu dayatması ve insanın bu modellere ne kadar direnirse dirensin itaatkarlığa sürüklendiğini; kendini kimi zaman dışarı atmayı denese de ne içeride ne de dışarıda olduğunu belirtmiş.
 • ilk kişisel sergisini açtığı 1985 yılında ahmet cemal'in kendisiyle yapmış olduğu söyleşide, kendi kültür kaynaklarımıza yönelmenin altını ısrarla çizmiş olan sanatçı. kafasını kurcalayan sorular, henüz devlet tatbiki güzel sanatlar okulu'ndaki öğrencilik yıllarında başlamış durumda. oradaki sanat eğitiminden pek de hoşnut olmadığından hep daha iyisinin ne olabileceğini aramaya başlamıştır ve bu arayışları, daha doğru bir deyişle mücadelesi bugün de sürmektedir.
 • medium adli bir kitabi vardir. bu kitap ayni zamanda bir yapittir. soyle ki resim gibi, bir sergi gibi...
 • saplantı derecesinde bağlı olduğum, nereye gidersem, nerede ya$arsam ya$ayayım, neredeyse ya$ım kadar senedir duvarımda asılı olan ve ne kadar parasız kalırsam kalayım asla satmayacağım o muhte$em resmiyle, kesinlikle benim için bu ülke sınırları içinde en güzel imgeleri sunabilen ressam.. kendisi ile bebek ya$larda tanı$mı$, görü$lerine, hayat felsefesine, kritiklerine, $ikayetlerine ve tüm bunlara ilaveten her daim dinlediği iyi muziğine kulak misafirliği etmi$ olmaktan mutluluk duyuyorum.. ve medium mutlaka okunmalı diyorum!
 • zekasına mı, san'at'ına mı, dehasına mı yoksa insan olu$una mı hayret edeceğimi bilemediğim, kendisinden öğrenilecek çok $ey olduğuna inandığım, çok farklı bir ressam.. karı$ık teknik ressamı.. evet.. bu yüzden bayılıyorum ona..
  tüm resimlerine sahip olma takıntısından kurtulamıyorum ve her satılan resmi arkasından, onu bi daha göremeyeceğim için kendisinden bile daha çok üzülüyorum sanırım.. neyse ki benim için en anlamlı çalı$malarından birisi, $u an bile kar$ımda ustelik benim doğumum uzerine anneme hediye edilmi$.. daha ne isterim ki?
  ba$ta; 'kelimeler, $eyler ve harfler' 2000 *
  alegori 1984, figür 1985, bir ba$ka yer bir ba$ka kadın 1984-1985*, enteriyör 1987
  ve hatta aslında 1987 yılındaki 'zaman resimleri' adlı sergisinin tüm resimleri * lezizdir. dolayısıyla bugüne kadar cem yılmaz tarafından 140bin dolar kar$ılığı toplanabilmi$ 22 tablo da bunun en buyuk kanıtıdır.. ismet doğan ise bu mevzu hakkında, 'cem belki de karikaturistliğinden kaynaklanıyor olsa gerek, resimlerimi okumasını çok iyi biliyor' diye bir yorumda bulunmu$.. ben onu bilmem de, cem'e saygı duydum burada, bir araba eksik, 22 resim fazlasına sahip olduğu için.. yalnız umuyorum ki değerlerinin, sadece ödenen bir bedelden ibaret olmadığının da farkındadır. ki öyledir..
  hmm bi de $u var; 'bdnzmnmkn' * ismet doğan'ın 2003 sergisi.. (bkz: çağrı$ım) (bkz: cmylmz)
 • modern sanat müzesinde sadece bir resmi sergilenmekle beraber, türk resminin son dönem en iyi ressamlarından biridir. öyle farklı resimler yapar ki, diğer ressamlardan tamamen ayrılır.
  resimlerine uzaktan bile baksanız onun yaptığını bilirsiniz. çünkü ondan başka kimse o renkleri, o harfleri, o aynaları, o kolaj içersinde mükemmele yakın bir görsellikle yansıtamaz.
  resimlerinde kullanmayı çokça sevdiği aynalar, resmin içine kendinizi yerleştirmenizi sağlar.
  (bkz: ego versus autre) gibi, ya da çok vurucu başka ibareleri resimlerinin içindeki aynalara yerleştirmesi, resmi bir bulmacanın parçası haline getirmesi, bazı resimlerinin içinde sizi gözetleyen yüzü onu bir o kadar da gizemli, şaşkınlık verici ve eğlenceli kılmakta, geleneksel sınırlamaları oldukça reddeder bir sanatı olduğunun da bilinmesini sağlamaktadır.
  iyi ki vardır ve tüm çektiği zorluklara rağmen resim yapmakta, kitap yazmakta, üretmekten asla vazgeçmemekte ve hayatı bizlere başka pencerelerden izletebilmektedir.