şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tarihi rte ve yandaş basınından öğrenen cahillerin üzerinden siyasi nemalanma çıkarmaya çalıştığı durum.
  nedeni basittir: mustafa kemal, inönü'nün ankara'yı boş bırakmasını ve ardından biriktidar boşluğu doğmasını istemez. bunu daha hastayken kendisini ziyaret etmek istediğinde belirtir.

  atatürk'ün en yakın arkadaşı nusuna gelirsek: atatürk'ün en yakını, muhtemelen vasiyetinde eğitimleri için oğullarına maddi destek bıraktığı adamdır. kim olduğunu da araştırıp bulun; böyle böyle balık tutmayı öğreteceğim size hahahahah!

  özetle, atatürk'ün ölümü sonrası, fırsatçıların ortalığı karıştırmaması içindir. sadece inönü değil, bir çok milletvekiliyakını da bu yüzden katılamaz cenazeye.

  iktidar maalesef böylebişey. hz muhammet'in öldüğü gün yaşananları bilen, ne dedığimi iyi anlayacaktır.
 • (bkz: fitne)

  sözü geçen yazı sadece tarihi bir makale kaleme alma gayesiyle yazıldıysa, iyi niyetle yazıldıysa ben de robb stark'ım ve ölmedim anasını satayım.
 • atatürk'ün son yıllarında inönü ve atatürk'ün arasının son derece bozuk olduğunu bilmeyen kişilerin şaşırdığı hadise.
 • mustafa kemal'in vefat ettiği dönemde türkiye'de kritik mevzular -hatay meselesi vb.- ceryan etmekte olmasından kaynaklanan durum.

  sadece inönü değil birçok bakan ve milletvekili de katılamamıştır...

  insanların sözlerinden ve tarihte geçen olaylardan cımbızla bölümler çıkartarak birşeyler elde etmek için ne çok uğraşıyorlar... yazık...

  var olmayan şeyleri varmış gibi göstererek, birilerini ve ya birşeyleri karalamak suretiyle istediklerini elde etmeye uğraşacaklarına birşeyler üreterek elde etmeye çalışsa insanlar halbuki daha kalıcı olacaklar...
 • atatürk'ün ismet inönü'nün öldürülmesi talimatını vermesiyle alakalı olabilir.

  kanıt isteyenler şuna bakabilir: atatürk vasiyetinde, ismet inönü'nün çocuklarına eğitimleri için muhtaç olacakları paranın verilmesini söyler. bu sırada inönü gayet hali vakti yerinde, kendi çocuklarını okutabilecek durumdadır. atatürk'ün bunu vasiyetine yazmış olması ismet inönü'nün öldürülmesi talimatını verdiğinin kanıtıdır.

  http://www.tdk.gov.tr/…ges/sabit/vasiyetname222.jpg
 • yıllar sonrasında, ekşi sözlük'ün dibe vurmasına, yazarlarının saçmalamakta sınır tanımamasına neden olmuş olay.
 • ankara'yı boş bırakmaması içinmiş! mübarek sanki viyana seferine çıkacak. salın gitsin canlarım, anlaşamazlardı deyin rahatlayın.
 • olmayan hadise.

  atatürk'ün cenaze töreni istanbul'dan ibaret değildir, ankara da dahildir. ki ismet inönü o törene en önde katılmıştır.

  ek: inönü, atatürk'ü öldürtmüş falan da değildir. atatürk'ün mirasında inönü'nün çocuklarına bir pay bırakmasının sebebi muhtemelen o'nun da inönü'yü ölüm döşeğinde zannetmesidir. çünkü yatağında mahkum durumundayken "yakınındakiler" o'na öyle söylemişlerdir. bu bizzat manevi kızı sabiha gökçen'in beyanıdır.
 • asil sorulmasi gereken soru eger fetullah hocalari olurse tayyibin ve yandas basinin cenazeye katilip katilmayacaklaridir. aslinda cevap cok acik ve net.

  (bkz: tayyip erdogan’in fetullah gulen’in cenazesine katilmamasi)
  (bkz: fetullah gulen’in tayyip erdogan'in cenazesine katilmamasi)