• bilmezdim neden bazı saatler
    alaturka vakitlere ayarlı
  • şu iki goy goy artık kabak tadı verdi:

* şiirleri süper ama fikirleri çöp
    *yaşayan en büyük türk şaiiri

binlerce entry'nin yarısından fazlasını bunlar oluşturuyor. bu adamın yazdığı satırları dünya üzerinde kimse yazamayacak. alın tadını çıkartın. kimin düşüncesi en doğru ki? milyarlarca insan milyarlarca ideoloji ve düşün var. kimin ki en doğru? size ne amk? adam şair,
    ismet özel...
    tadını çıkarın...
  • tutun ve yüzleştirin hayatları / biri kör batakların çırpınışında kutsal / biri serkeş / ama oldukça da haklı.

bu ülkede herkesin içindeki aykırı adam ismet özel bence .
  • kimin düşüncesi mi en doğru? ergen misiniz hacı siz? adam tr medeniyetini geriletmeye yemin etmiş bir akımın sözcülerinin önde gidenlerinden. müslüman-türk kavramlarını iç içe sokmuş saçma sapan konuşup duran acaip bir adam olmasını falan geçtim, benim ve benden sonraki nesillerin leş bir hayat standardında yaşamasına yol açacak iğrenç bir ideolojinin savunucularından biri olarak benim için açık bir tehdit.
    yemişim şiirlerini ya. çok basit. şiir yazıyor diye dokunulmazlığı yok herifin.
    muhteşem planlarla adam öldüren adama da mı hayranlık duyalım diyeceğim ama seri katil hastası binlerce manyak da var. siz de haklısınız biyerde.

al şair çocuk, şeriatçı romatik deli dahinizi çok tanımıyor olabilirsiniz belki:

https://www.haberler.com/…istiyorum-4397000-haberi/
  • davun
    uç benim boynumun soytarısı
    kirle her cemreyi bana doğru olan
    unuttum güçbela soluyan perdeleri
    dudaklarımı ısırdıkça kabaran akşam
    unuttum onu da.

zaten bir tanım değil midir
    tavsayan düşüp kalkmalara
    hüznün hacanası diye bildiğim akşam
    bir tanım değil midir o kıyısız ellerimiz
    fırça çekmeye doğru ölümün bacısına
    parmak atmaya doğru şiir okuyaraktan
    aşk -bir tanım değil midir-
    kusturucu güzellikler ardından.
    her tanım bir ağı parçalıyor gibi çevremizde
    azgın atlar boşandıkça sesimin avlusundan
    dölle ovalı yüreğimi akarsuyunnan
    göğsümde serinleyen akçıl kuşların
    esirgeyen bağışlayan direnme'nin adıyla
    indir koynumun yılgısını mor bulutların ordan
    indir, indir de
    geceleyin dupduru bir iniltiyi
    bağrımdaki sağırlıkla değiştirmeye doğru-
    fırlamayım, bıktım tanımlanmaktan.
    leş yiyen akçıl kuşları sevrim çünkü
    akçıl gçmen kuşları çünkü
    çünkü özentisiz taşra yanakları
    gibi çarşılara ilşkin
    firegili göklerin altında olmak gibi
    yatırları severim
    paskalya tatilini.

her tanım zorlu kilitlerdir belki de
    çaput yıldızları aşka dayalı duran
    böğrümde avrupalı atları koşuşturan
    aşkım, tanımım, yanaşmam.

kendi sesinden şiirlerini dinlerken bu hayattan koparıp bambaşka bir dünyaya götürüyor. saf bir acıyı en derinden hissediyorsunuz zaten o saf acıyı yaşamadıysanız yolunuz düşmez.
  • tahrik
    sürçülisan affola.
  • yakın bir zamanda çok etkilendiğim, çok sevdiğim ama artık eskisi kadar konuşamadığımız bir arkadaşım vasıtasıyla tanıma fırsatı bulduğum sistem karşıtı aşmış şair.

gönül her gece, her sabah okuyup, o duygularla yaşamayı arzuluyor fakat ismet özel'i her gün okuyarak, dinleyerek normal, monotonlaşmış hayatıma devam edemem gibi geliyor. hangi dünya görüşüne sahip olursanız olun, içinizdeki militanın uyanmaya başladığını hissedebiliyorsunuz. şiirleri dışında görüşlerine katılmayabilirsiniz ama ben ismet özel'in şiirleri aracılığıyla kendi düşüncelerimin nefes aldığını, onların gün yüzüne çıkarak daha bir canlı hissettirdiğini düşünüyorum.

''elbet bir hinlik vardım seni sevişimde
    ey kanıma çakıllar karıştıran isyan''
  • ismet özel. şair. 75 yaşında.
  • "tarantula yazdılar diye göğsümdeki yaftaya
    tarantulaymış benim adım diyecek değilim
    tam düşecekken tutunduğum tuğlayı
    kendime rabb bellemiyeceğim
    razı değilim beni tanımayan tarihe"

hakkında ne yazılırsa yazılsın, ne söylenirse söylensin ülkede yaşayan en iyi üç şairden biridir ismet özel. iyi ki doğdun ey isyan şairi. tarih seni hiç unutturmayacak.
hesabın var mı? giriş yap