şükela:  tümü | bugün
  • ismet özel ve murat bardakçı’nın türklük üzerine kapışması olarak açılması gereken başlık moderaysondan rica ediyorum.

ismet özel’in şiirlerini çok severim, yaşayan en büyük şairlerden birisidir belki, fakat her iyi şair gibi kendisi de siyasal sapmaya girmiştir. bunu zamanında bardakçı’nın dediği gibi attila ilhan’da yaptı. müslüman olmayan türk değildir gibi bir söylem geliştirmiş, onun üzerinden yürüyor. bardakçı ki kendisini öyle ahım şahım sevmem burda haklı. ismet bey, keşke sadece şiir yazsaydın. merkez sağ herkes gibi sana da tatlı geldi. zamanın bıçkın koministiydin sen ki o halin şu an ki söylemlerinden daha realistti.
    röportaj
  • kapışma değildir .

ırkça faşist bir lavuk ile aydın olarak geçinen gaip bir adamın konuşmasıdır.

iki tarafın da söylemleri midemi bulandırdı gerçekten.

edit: dinledikçe sinirlerim hopluyor. gerizekalı ismet özel'in konuşma hakkı elinden alınmalı ivedilikle.
    "ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım" dizelerinde söylenmek istenenin "ben ezelden beridir müslümanım" demek olduğunu idda ediyor sonlarına doğru.

cizız fakin kırayst.
  • ismet özel gerçekten farklı bir kafada, türk yoktur türkçe yoktur diyor
    murat bardakçı adam yerine koyup sabır göstermiş, ben olsam "sen ne içtin kardeşim, şu seviyedeki heriflerle beni ne konuşturuyorsunuz" der ortamı terkederdim
    adamın daha milliyet ve inanç kavramları arasındaki farktan haberi yok, ciddiye alıp konuşturuyorlar
  • ismet özelin şiirlerini de, fikirlerini de, kendini de beğenmiyorum. millet neden beğeniyor onu da anlamıyorum.
  • turkce diye bir dil yoktur, turk diye bir kavram yoktur diyen bir adet meczup barindiran tartisma. murat bardakci iyi sabretmis.
  • ismet özel olmemis miydi amk ? benim bildiğim ismet özel bir şair ve yaşayan şair meşhur olmaz. benim gibi şiire bu kadar uzak biri bile ismet özel in adini cok duymuş ve ismet özel yasıyor ise bi sıkıntı var.

galiba bu başka bir ismet özel. şair olan ismet özel olsaydi yasıyor olamazdı. yaşasa meşhur olmazdı zaten.
  • (bkz: 2012)
  • şimdi bu ne a.q.? müslüman olmayan türk değilmişmiş.. ee? müslümanlık da cennet de türklük de senin olsun.. şiirlerin bana yeter ismed.. djdndjdn.. şaka lan.. şiirlerin de senin olsun.

hiç şaşırmadım. burada yazdıklarıyla duygusal zekası yüksekmiş izlenimi veren birçok yazarın aslında karakter defolu dingonun teki olduğuna şahit olmuşumdur.

açıkçası bunlar entelektüelse ben sığ olmaya razıyım.. hem müslüman hem entelektüel hem türk.. bende ters mıknatıslanma yapıyür.
  • hayretler içerisinde izlediğim tartışma. tartışma da denemez buna çünkü bir tarafın sunduğu doğru düzgün bir argüman yok ve saçmalıyor. öbür taraf ise karşısındakinin her türlü zırvalamasına rağmen şairliğine hürmeten saygıda kusur etmemeye çalışıyor. başkası bu fikirlerle murat bardakçı’nın karşısına tartışmak için çıksa bardakçı yayında olduklarına aldırmaz kepaze ederdi orada onu.

ismet özel’in şiirlerini bir kısmını ataol behramoğlu’nun türk şiir antolojisinde okuyarak beğenmiştim, sevmiştim. herhangi bir konuşmasını izlemesem de siyasi görüşünü de biliyordum. bugünkü siyasi görüşü nasıl biri olduğuna dair ipuçları veriyordu bana ama bu seviyede de olmasını beklemiyordum. şaşkınım.