şükela:  tümü | bugün
 • bir ülkenin milli eğitim bakanının, o ülkenin cumhurbaşkanı tarafından bir ilkokul öğrencisi gibi kürsüye çağrılma cümlesidir. vay ismet vay, yerinde olacağıma sınıf başkanı olmayı tercih ederdim. yazık gerçekten. diplomasi, nezaket, seviye hak getire.

  [[http://https/https://www.gazeteduvar.com.tr/…maza-deizm-tepkisi/ https://www.gazeteduvar.com.tr/…maza-deizm-tepkisi/] ismet sizi buraya alalım]
 • vay be ismet abi. sen yıllarca meclis başkanlığı yap, milli savunma, m.eğitim bakanlığı yap sonra bu duruma düş. değer mi be ismet abi. sen akşam çoluk çocuğa, hanıma hısım akrabaya bu durumu nasıl açıklayacan. vah vah ki ne vah.
 • yalnız haberde ilginç tespitler var. bir kere tayyip reyis böyle göstere göstere fırçaladıysa gerçekten akp'nin kontrolü dışında sonuç alınmış bir mevzu olsa gerek bu iş.

  ikinci olarak, bu haber herhangi bir haber sitesinde yayınlanarak bu kadar insana ulaşıp tartışma yaratmadı. ekşi sözlükte uzun süre gündem olmasa dikkat çekmeyecekti. ekşi sözlüğün gücünü ve alması gereken insiyatifleri bir kez daha gördük.

  üçüncü olarak, bu zamana kadar ateizm veya diğer inançlarla ilgili durumlar bu kadar kayda değer bulunmamıştı hükümet tarafından, demek ki gerçekten en korktukları şey deizm. keza deizm bana göre inançlı bir kişinin inandığı dindeki mantıksız ve tutarsızlıkların yerini dolduran inanç şeklidir. kişi yaratıcı fikrinden kopmadan din hakkında " acaba? " derse bu mevcut düzen için iyi olmaz.

  pek umudum yok ama islami inancın reformu türkiye'den başlayıp başka bir toplum yapısı oluşturabilir gibi gelmeye başladı bana.
 • (bkz: deizm allaha inanmaksa en deist benim)
  iş buraya varacak; yazın bir kenara.