şükela:  tümü | bugün
  • cumhuriyet halk partisi tarafından hatay'ın 4. sıra milletvekili olarak seçilen ve bir aksilik olmazsa "bedavadan" meclise girecek olan reyhanlılı kişi.

chp'nin bu reyhanlı sevdası beni bitirecek. yahu arkadaş ağzınla kuş tutsan reyhanlı'da chp kazanamaz ama parti meclisi nedense ısrarla hatay'dan ilk 4 içerisinde kesin olarak 1 tane, ilk 10/11 içindeyse 2 veya 3 tane reyhanlılıyı aday listesine alıyor. gerçekten inanılır gibi değil.

hiç oy getirme ama hatay'da chp'nin koyun olarak gördüğü arap alevilerinin oylarıyla bedavadan meclise gir. oh ne güzel dünya.
  • halen chp’den medet umanları üzmüş aday.

hatay’da vaziyet şudur:

eşeği koysak aleviler bize oy verir

valla kardeş ben eşek olmayı çok önceden bıraktım darısı diğer arkadaşlara.
  • chp yönetiminin basiretsizliği sayesinde 27. dönemde chp hatay milletvekili olmuştur. sağcı ve dini kimliği ile bilinmektedir. yeni asya'nın nurcu cemaatine bağlı dyp hatay milletvekili nurettin tokdemir'in kardeşidir. kendisinin de aynı cemaatten olduğu bilinmektedir. milletvekili seçildikten sonra akp'nin eski tekirdağ milletvekillerinden birinin danışmanıyla çalışmaya başlamıştır.

aslen hatay reyhanlılıdır. reyhanlı chp'nin ancak 5622 oy alabildiği ve neredeyse hiç varlık gösteremediği hatayın sağcı ilçelerinin başında gelir. bu oy oranı hataydaki toplam chp oylarının 51'de 1'ine tekabül etmektedir. yani chp aday olarak kimi getirirse getirirsin asla oy alamayacağı bu ilçeden sırf sünni yoğunluklu olduğu için her dönem mutlaka bir aday göstermektedir. bu dönem ismet tokdemir'in adaylığıyla beraber chp bir önceki dönemlere göre zaten az olan oylarını tamamen düşürerek, alevilerin sırtından hem chp, hem de hatay'daki chp profiliyle alakası olmayan böyle isimleri meclise taşımaktadır. ki böyle isimler yüzünden chp ildeki özellikle gençlerin oylarının önemli bir kısmını hdp'ye kaptırmıştır.