şükela:  tümü | bugün
  • eski trt spikeri, güzel konuşma üstadı kişi.
    cv si de şöyleymiş efendim:
    ismet topaloğlu;
    trt (1989-1992)

haber spikerliği, editörlük, muhabirlik, röportaj, diksiyon, fonetik

--------------------------------------------------------------------------------
    reuters london (1993-1995)

konuşma terapisi, insan seslerinin davranış biçimine etkisi, melodik konuşma, ikna teknikleri, satış ve pazarlamada sunum teknikleri, sorgulama teknikleri, konuşmada davranış psikolojisi, kürsü ve hitabet teknikleri, uluslararası görgü ve nezaket kuralları. fonetik ve diyafram kullanımı. kekeme konuşturma teknikleri.

--------------------------------------------------------------------------------
    mesleki tecrübeler

trt haber spikerliği, trt canlı yayınlar spikerliği, hbb-tv editör haber spikerliği, hbb-tv canlı yayınlar spor spikerliği, cnbc-e canlı yayınlar ve haber spikerliği, kanal 6 gece haberleri editör-yapımcı spiker, tgrt haber spikerliği.

çalişma alani

vip’ler için diksiyon ve davranış eğitimi, siyaset ve işadamlarına diksiyon ve davranış eğitimi, haber spikeri ve sunucu eğitimi, reklam metin yazarlığı, belgesel ve film seslendirme, siyaset insanlarına özel danışmanlık.

eğitim verdiği kurum ve kuruluşlar

galatasaray üniversitesi iletişim fakültesi, boğaziçi üniversitesi iletişim fakültesi, sakarya üniversitesi, istanbul barosu stajyer avukatları, çağdaş eğitim vakfı, çağdaş yaşamı destekleme derneği, çırağan lions kulübü, beyoğlu rotary kulübü, maltepe belediyesi, maltepe kaymakamlığı, kartal belediyesi, kartal kaymakamlığı, grupaj lojistik servis uluslararası nakliyat, mutluhan honda, johnson & johnson, marmara üniversitesi iletişim fakültesi, merkez dersaneleri kadıköy, kızılay pendik şubesi doktor ve sağlık personeli, kartal araştırma hastanesi, “kartal tıp günleri üroonkoloji sempozyumu” dışbank personeli, fortis bank, gümüşsuyu asker hastanesi doktorları, adana beymen, mersin beymen, fuzul otomobil, anavatan partisi istanbul teşkilatı, maltepe ilçe emniyet müdürlüğü.
  • youtube ta perpa tv kanalının yayınlamış olduğu diksiyon eğitimi videolarından diksiyon dersi verdiğini öğrendiğim kişi.

diksiyon eğitimi önemli bir konu olmasına rağmen hakkında ekşi sözlükte 2. entry i benim yazmış olmam ise çok ilginç.
  • spikerlik yaptığı yıllarda , sunacağı haber bültenleri öncesi , hep hazırlıklı çıkarmış bültenlere. çukurova radyosunda görevliyken bir gün sabah vardiyasında (04:00 nöbeti) işe gelir , 05:00 haberlerini okuyacaktır. iş yerinden arkadaşının getirdiği dürümü , arkadaşını kırmamak için yer ve muhabbete dalar.

hazırlıksız çıkar haber bültenine , hiç okumadan. o gece erzincan'da deprem olmuştur ve ölenler arasında senelerdir arasının limoni olduğu babası da ölenler arasındadır. (zamanında babası onun doktor olmasını istemiş , o da asilik yapıp spiker olmuştur)
  • youtube'da perpa tv kanalnın yayınlamış olduğu diksiyon ve davranış eğitimi derslerini izleyerek kendisini tanıdığım kişidir, dersleri izledikçe kendisinin ne kadar kaliteli bir insan olduğunu anlıyorsunuz ve sizlere ne kadar çok şey kattığını da. bu eğitimlerin youtube'da yayınlanmasında emeği geçen herkese teşekkürler.
  • söylediğine göre trt'de spikerlik yaptığı zamanlarda önüne canlı yayına 'sıcak haber' olarak verilmek üzere kandil dağından bir fotoğraf gelir ve fotoğrafta bir abd askeri de vardır. ismet topaloğlu abd askerini fark eder etmez fotoğrafın yayınlanmasını engeller. yine söylediğine göre eğer abd askerini fark etmeseymiş işi elinden gidermiş, çünkü o zamanlar tr-abd ilişkileri iyiymişmiş. valla bana üfürüyor gibi geldi. kendi ağzından dinlemek isteyenler youtube'da kendi kanalında ve perpa tv kanalında bulunan diksiyon ve davranış eğitimi 3. bölüm adlı videoyu izleyebilirler.