şükela:  tümü | bugün soru sor
 • radyodan veya baska bir sekilde dinlenerek begenilen ve tekrar dinlemek arzu edilen sarkinin adinin bilinmemesi uzerine kisinin elleri kollari bagli kalma durumu. ya uzun vadeli bir pusuya yatilarak bir dahaki ilk duyusta sarkinin ismi ogrenilir ve mp3 u cekilir, ya da ese dosta sarki akilda kaldiginca mirildanilarak karsi tarafin alaylarina maruz kalinir. (bkz: eblek)
 • sarkinin icinde gecen soz obeklerini mp3 share eden programlardan arama ile baslanir, sonuca ulasilamaz ve dayanamayip bilme ihtimali en yuksek olan arkadasa telefon acip mirildanmaya calisma ve hatirlanan kisimlar tek tek soylenme suretiyle* sebek olunur.
 • gayet zevkli bir ugras olup adeta rüyavari bir tadı vardır. bazi sarkilari birkac sene boyunca aramis durmus biri olarak soyluyorum bunu.
 • soz konusu sarki icinde gecen soz obeklerini kullanarak (bkz: paldir kuldur) arama yapmak suretiyle sekis olunan durumdur... ama boyle durumlarda mutlaka ayni mantaliteyle dusunup, sarkiyi o isimle kaydeden bir takim sivrilere rastlanir ve sarki basariyle indirilir...
 • eğer şarkı içindeki herhangi bir cümle veya kelime zinciri hatırlanıyorsa http://www.songmeanings.net/ adresinden bulunabilmesi olası şarkı türleri, bulunamamasıda olası.
 • -abi şimdi şöyle bir şarkı var; adını bilmiyorum, kimin söylediğini bilmiyorum, şarkının sözü de yok. yalnız içinde kılıç çekme efektleri var. bi de aynı melodinin giderek hızlanması var şarkıda?! biliyorum çok saçma a...
  -lord of the dance, warriors diye ara.

  biçiminde vuku bulan bu mucize, kazaa'da yüksek isabetle elde edilen lord of the dance-ronan hardiman-warriors buluntusu ile pik yaparak bana arkadaşların ve matematiksel rastlantıların önemini hatırlatmıştır.
 • bir hayalin peşinden koşmak..bir kere gördüğünüz bir kızın peşinden şehrin öbür ucuna kadar gidip akşama kadar dolanıp sonunda kaldığı yeri öğrenmek ama gene de gidip konuşmak yerine hergün aynı saatte aynı yere gidip çörek alırken izlemek (amerikanvari oldu biraz) gibi bişey. buna örnek bi kaç sene önce televizyonda kaşarelin noa adındaki parfümünün reklamına hasta olup şarkıyı arayıp arayıp en sonunda kaşarelin sitesinde öğrenip mp3ünü çekmem. pişmanım, ele gerçirmek peşinden koşmaktan çok daha zevksiz. (bkz: platonik aşkın çekiciliği)
 • herhangi bir arama motorunda $arkiyi sozlerinden aratmak du$uncesi gudup $arkiyi her dinleyi$te sozlere konsantre olmayi gerektiren durum. tam $arkinin anla$ilmayan kismi geldiginde anne/arkada$/telefon sesi araya girip konsantrasyonu bozarsa ufak capta bir katliam soz konusu olabilir.
 • pekcok insanın pekcok defalar icine dü$ebilecegi, kimi zaman hic tanımadıgınız bir insan sayesinde, kimi zamansa sözlükten geni$ müzik dacarcıgına sahip yazarlar yardımı ile mutlu sonla bitmesi mümkün olan durum.