şükela:  tümü | bugün
2678 entry daha
  • bu başlığa uygun olacak şekilde bir türlü hatırlayamadığım bir yapım var benim de. çocukluğumda bir kısmını televizyonda izlemiştim. film diye hatırlıyorum ancak dizide olabilir. o konuda net emin değilim. 1980'ler veya 1990'lar ürünü olma ihtimali yüksek. ara ara aklıma gelir ancak hiçbir zaman tam olarak çıkartamadım.

--- spoiler ---
    cinayet teması barındıran polisiye türü bir yapımdı. filmde birbirinden bağımsız ve habersiz yaşayan ikiz kız kardeşler vardı. tipleri sarışındı. bu ikiz kız kardeşlerden birisi çocuk zekasına sahip ilgiye muhtaç bir insanken, diğer kız kardeş ise cinsel ilişki sırasında erkekleri öldüren gizemli bir katildi. kurbanlarını öldürdükten sonra cesetlerinin yanına bir çiçek ya da başka bir obje bırakıyordu diye hatırlıyorum. filmde bir de polis olduğunu anımsadığım bir esas oğlan vardı.
    --- spoiler ---

bakalım buldurabilen çıkacak mı?
  • benimde çocukluk zamanlarında seyrettiğim ve adını deli gibi merak ettiğim filmlerdir. şimdiye kadar forumlardan çoğunun ismini bulsam da şu üçü hala gizemini korumaktadır.

birinci film şöyle. beyaz şapkalı ve beyaz kıyafetli bir kız ailesiyle piknikteyken bir ormana girip kayboluyordu. orada bir cadının evine rastlayıp içeri giriyordu. evdeki aynada kendine baktığında kendini yaşlanmış bir şekilde görüyordu. daha sonra cadı bunu eve hapsedip işler falan yaptırıyordu. evde gökkuşağı renklerinde konuşan bir kedi de vardı.sonra kız evden kaçmayı başarıp ailesinin yanında dönüyordu. bu filmi hatırlayan var mı?

ikinci film ise şöyle. yine bir kız parkta evsiz gibi görünen bir grup yaşlı insanla karşılaşıp onlarla arkadaş oluyordu, hatta onlara kullansınlar diye evinden eski eşyalar da getiriyordu. ancak bu insanlar başka bir dünyadan gelip bu parka hapsolmuşlardı ve kızdan başka bu kişileri kimse göremiyordu. hatta kız bir gün teyzesiyle parka geliyor ve teyzesi bu insanları göremiyordu. kız onların kendi dünyasına geçmelerine yardım etmeye çalışıyordu, hatta bu yaşlılardan biri kızın köpeğini çalıp parktaki bir köprünün altından kayıkla kendi dünyasına geçmeye çalışmıştı. çünkü yaşlı adam kendi dünyasına geçmenin tek yolunun bu dünyadan birisinin kendisine eşlik etmesi olduğunu öğrenmişti. bu filmi hatırlayan var mı?

üçüncü film ise şöyle. bir kadınla bir kocası bir ekibin içinde bir ormana görev amacıyla gidiyordu. ancak bu ormanda kaçak avlanan bir psikopat kadın ve kocasını vuruyordu. kadın organlarının doğuştan ters bir şekilde yerleşmesi sayesinde ölümden kurtuluyordu ama kocası ölüyordu. kadın iyileştikten sonra bu adama karşı intikam alma planları kuruyordu. hatta adamdan intikam almak için silah kullanma ve hayatta kalma eğitimi falan alıyordu. bu filmi hatırlayan var mı?

edit: üçüncü film bulundu. madchen amick'in oynadığı wounded isimli 1997 yapımı film. diğer iki filmde bulunduğunda buraya eklerim.
76 entry daha