şükela:  tümü | bugün
 • bir ekşi sözlük yazarı. hoş gelmiş.
 • canım benim.

  (bkz: #30122936)
  (bkz: #30424559)
  (bkz: #30252875)
  (bkz: #30051560) *
  (bkz: #30005823)

  daha gider bu.
 • ağır şakirt.
 • şakirtten kasıt nurculuk veya fethullahçılık ise uzaktan veya yakından alakam yoktur. ilhamımı, muhyiddin-i arabi, imam-ı rabbani ve imam-ı gazali gibi tasavvuf büyüklerinden ve salih mirzabeyoğlu gibi mütefekkirlerden alıyorum. kısaca "büyük doğucu" diyebilirsiniz...şakirtten kasıt talebelik ise evet bu saydığım zatların talebesiyim...
 • (bkz: #33074712) tecavuz destekcisi bir yazar.
 • kendini allah yerine koyangilerden bir yazar.
 • (bkz: #33268504)
  muhtemelen o cigliklar amerika tarafindan irakta tecavuz edilen kadinlardan gelmektedir. afganistanda nato tarafindan oldurulen cocuklardan. filistin'de zulmun herturlusune ugrayan kahraman yurekli insanlardan. suriye'de oso ibnelerine direnen sunni-hristiyan-alevi/nusayri/sia halktan. madem islam'in yukselmesi bukadar onemli, sirf mezhebin ayni diye israil/amerika yalakasi ulkeleri desteklemeyi kessen iyi olur.

  tanim: allah'a sirk kosan bir yazar.
 • sözlüğün kadir mısıroğlusu.
 • hayattan dövülerek çıkartılması gereken emir ve yasaklar koyucu özgürlük düşmanı otorite'nin
  günah'ı insanın boynuna dolayarak insanın kurban olması yolunda insanın mükemmelliğini ve tanrılığını elinden alarak ortaya çıkartılan dünyanın en büyük çöp kutusu kutsal inançlarından en son gelenini savunmak için evrenin gerçek doğasını bile kendi çıkarları için tahrif eden diyalektiği emredici boktan otoritelerin emirlerine uymak yönünde bir övgü malzemesi yapan bir yazar.

  tıpkı din bağımlısı herkes gibi özgürlüğün kat'i ve şart olmadan başkasının alanına girilse de sınırsız olduğu gerçeğini anlamaktan aciz.

  bilgili olduğuna şüphe yok. sadece din kültürü ve ahlak bilgisi mantığı ile tek taraflı bakış açısı ile tüm herkes gibi insanın "emir ve yasaklara" neden ihtiyaç duyduğunu insanın içsel mükemmelliğinin neden aracılara ve inançlara ihtiyaç duyduğunu açıklamaktan aciz. bu açıdan aynen şeyh olmadan yüceliğe ulaşamazsınız diyen tarikatların acizliğini büyük çerçevede din ile yaşatıyor.
 • burjuvazi, sermayenin merkezileşmesi vb. konuları incelemeden çok fazla yorum yapmaması gerektiğini düşündüğüm yazar.
  #33933873 entry'de burjuva devrimi değildir demiş, devrimden sonra burjuvazinin nasıl yükseldiğini kurulan bankalar ve ekonomik altyapıyı, izmir iktisat kongresini incelerse bu konuda daha isabetli fikirler edinebilir.

  fikirlerimin zıt olduğu bir insan olmasına, sevdiğim ve çok fazla okuyup onun üzerinden bazır teoriler geliştirmiş bir insanı bahsi geçen entry'de küçük görmesine karşın, yapım gereği üslubumu şahsına özelden de dahil bozmayacağımı da bilmesini isterim. sadece, türkiye'de kapitalizmin gelişmesi üzerine daha fazla bilgiyle yorum yapması beni sevindirirdi o kadar.