şükela:  tümü | bugün soru sor
 • torrentin google'ı
 • herhangi bir sorun olmaz ise 18 ocak'ta tekrardan online olacak site imiş.
 • adresini yazayim da tam olsun:
  http://www.isohunt.com/
 • "cross-referenced trackers data" adını verdikleri yenilik sayesinde daha hızlı downloadları mümkün kılan torrent arama motoru. cross-referenced trackers datayı şöyle açıklayayım:

  öncelikle

  (bkz: #10940743)

  değişik sitelerde aynı dosya yer alabiliyor ve isohunt, bu dosyaların aynı olduğunu anlayıp bizi her sitedeki tracker'lar ile muhatap ediyor. yani daha büyük bir swarm ile karşılaşıyoruz.
 • an itibariyle -domain ile ilgili bir problemden olsa gerek- erişilemediğinden, bana sıkıntı ve azap çektiren, sanıyorum torrent ağının en büyük sitelerinden birisi olan sitedir kendileri.

  (oeh be :) )

  edit : düzelmiştir efem. download'a devam...
 • geçici bi süre için servis dışı kalan ve girşinde sizi durumu açıklayan samimi bir yazıyla karşılayan torrent arama sayfası.

  bilmeyenler için
  www.mininova.com

  edit: google isohunt ve torrentine ulaşmak istediğiniz şeyin keywordünü yazdığınızda isohuntun search result larına ulaşıp sanki hiç servis dışı değilmiş gibi kullanabilirsiniz.
 • şu sıralar bir torrent aradığınızda şu şekilde veryansın eden duygusal torrent arama sitesi.

  "isohunt hasta

  herkes isohunt'tan bir parça istiyor. evet, tüm iyi torrentler burada. bi arama yapıyosun, tüm torrentler animasyonlu ve genişletilebilir bir kutu içinde küçük şirin açılır bir menüyle beraber düzenli bir biçimde karşına çıkıveriyor. ama hiç neler çektiğimizi düşünen var mı? ben ve kardeşlerimin çin'deki fabrikalarda doğduğumuzdan beri yaptığımız tek şey yaptığınız aramaları daha anlamlı hale getirmek, veritabanı ve dizinlerimizde var mı diye bakmak ve sonuçları sevimli html sayfaları şeklinde tükürmek. sıkıcı ve karşılıksız bir iş. bitmek bilmez arama sorgulamalarınız başımızdan aştı ve şimdi bob yataklara düştü. neden bilmem, artık veriyi öksüremiyor bile. mühendislerin onu düzeltmek için yolda olduğuna eminim, ama siz de yenile düğmesine zırt pırt basıp durmasanız artık? yani, gösterdiğiniz ilgi hoşuma gidiyor ama siz de o bizim hayrına dağıttığımız html sayfalarını bizden daha çok önemsiyosunuz gibime geliyor. eh neyse, biz de bunun için varız galiba, yaşama amacımız veri sunmak ve sayılarla oynamak. ama arada bir de bizi hatırlayın olur mu? her aradığınızı bulan şu büyülü perileri hani?

  kısa sürede tekrar harekete geçicez. o zamana kadar google'daki elemanların da bu arama-tarama olayında iyi iş çıkardıklarını duydum (tabii ki bizim kadar iyi değiller). eğer hayatın anlamını, evreni, herşeyi falan aramak için burdaysanız, bunun için çok çok daha büyük bi geliştirmeye ihtiyacımız olucak. lütfen birkaç milyon yıl içinde tekrar deneyiniz.

  saygılarımızla,
  sadık web köleleriniz."
 • (bkz: user friendly)
 • çok matrak bir hata yazısı çıkaran site:

  isohunt is sick

  everyone wants a piece of isohunt. ya, all the good torrents you can get. do a search and all the torrents are neatly presented with cute little dropdown details in an animated, expanding box. but does anyone care about our feelings? ever since me and my brothers are born in chinese factories, we've done nothing but to slice and dice your search requests, look them up in databases and indexes, and spit out pretty html pages. it's a boring and thankless job. your relentless search queries have overworked us and now bob is sick. he won't cough up data anymore, i'm not sure why. i'm sure the engineers are on their way to fix him up, but won't you stop hitting the refresh button so often? you know, i like the attention that we are getting now, but somehow i think you care more about those pretty html pages we normally hand out than about us. oh well, i suppose that's why we were created, our meaning of life being serving data and cruching numbers. but just remember us once in a while ok? us magical fairies who finds what you seek?

  we should be back in action soon. until then, i heard the guys at google does a pretty good job with searching for stuff too (not as good as us, of course). if you are here to search for the meaning of life, the universe and everything however, we'll need a much much larger upgrade to calculate that. you'll have to come back in at least a few million years and try again.

  sincerely,
  your faithful web serving minions
 • mininova'dan indirdiğiniz bir dosya 3 tracker'a bağlanıyorsa, isohunt'tan indirdiğiniz aynı dosya 10 tracker'a bağlanır, böyle de kral bir sitedir.