şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • yseult'da denir. breton efsaneleri'nin en ünlülerinden biri olan "tristan ve isolde" efsanesinin kız tarafıdır. irlanda kralı'nın kızıdır. amcasını öldüren adama bilmeden aşık olur. onu ölümden kurtarır. ama oğlan da kendini tantris adıyla tanıtmıştır. olaylar gelişir.

  ayrıca kayıtlı okur'dur.
 • dragonlance de lord soth un karısıdır.

  başka bir kısa hikayede ( isaac asimov yazmıştı) genç yaşta ölen bir cadı karakterin adıydı. cadılar cennetini beğenmeyip büyük cadılardan birinin süpürgesini çalıp onun vasıtasıyla yeryüzüne geri dönüp bir ingiliz lordu ile evlenip o süpürgeyle de yerleri süpürmüştür.
 • (bkz: isildur)
 • dokuzuncu nesil çaylak.
 • yazarlığa terfi etmiş kişidir.kendisine kucak dolusu bir hoşgeldin diyoruz
 • hakkında birkaç farklı yorum bulunan bir efsanenin bayan kahramanı. görüşlerden birine göre bu isolde kızımız tristrama aşık olur fakat bunu öğrenen kral tristramı savaşa yollar ve tristram savaşta ölür. başka bir görüşe göre tristram ve isolde bir şekilde ayrılmışlardır tristram başkasıyla evlenir falan... bir başka kitapta ise isoldeün öldüğü ve diğer tarafa gittiğinde hayatın anlamını tam anlayamadım yeniden dünyaya dönmek istiyorum tarzı bir cümle kurduğu yazar. ve bazı kadınların cadı diye yakıldığı bir dönemde dünyaya geri gönderilir, gelir gelmez de bir evin önünde durur ve kapıyı çalar. işte o anda kapıyı açan adama aşık olur. hatta kız arkadaşımdan duyduğuma göre de bu isolde ve tristram çiftimiz ormanda gizlice buluştukları birgün kralı çekiştiriyorlarmış. bizim kral da bunlara zaten kıl, kellelerini vurdurtmaya yer aıyor. çiftimizin ormanda olduğunun haberini alınca apar topar bunların yanına gidiyor. tabi isolde ve tristram kralın yaklaştığını anlayarak hemen metiyeler düzmeye başlıyorlar. bu bizim kral şöyle iyi adam böyle dürüst adam diye. kral da bunları duyunca çok üzülüyor öldürtmek istediği için vb...

  bu yukarda yazılanlardan hangisi ne kadar doğrudur bilmiyorum ama şüphesiz isolde ve tristram diye bir efsane var! ayrıca bu güzide çiftimizin resimlerini böyle bol bol mitoloji resmi çizen bir amcamız çizmiş vakti zamanında... hatta odamın duvarında da asılı bulunan 1000 parçalık puzzle (bizzat kız arkadaşımın yaptığı) bu amcamızın çizdiği isolde ve tristram resimlerinden bir tanesinin tıpkısının aynısı! böyle tristram olduğunu düşündüğüm genç diz çökmüş isolde hatun da elindeki kılıçla onu şövalye ilan etmekte!...
  (bkz: pek bir romantik)
 • tristansız eksik kalan ikili..
 • hiper akıllı ve pratik yemek&tatlı generator. malzemeleri verin, 97382197389 adet tarif yaratsın. çok ekonomik. şu an unique sürümü mevcut ama tez zamanda seri üretime geçilmesini talep ediyorum. her eve lazım.
 • dragonlance'de lord soth'un ikinci karısıdır.
 • aşk-ı memnu'yu izlemektense yazdığı entryleri okumayı yeğlediğim yazar. betimlemeler falan süper.

  (#18832669) bunun daha da ötesi yok heralde.

hesabın var mı? giriş yap