şükela:  tümü | bugün
  • ilk duydugumda ogurme hissi veren, ancak yedikten sonra bayildigim, tat olarak ispanak ile alakasi olmamasina ragmen, ispanagin yesil rengini almis, insana daha cok fistikli kek yeme hissi veren, hele uzerine krema surulup yenince tadi daha da muhtesem olan, mukemmel yiyecek
  • yapilisini da duydugum kadariyla soyleyeyim, yarim kilo ispanak alinip kaynatilir ve bilinen kek hamurunun icine suyu konur, bunun yaninda sanirim kaynamis ispanak parcalari da kekin icine ilave edilir
  • temel reisin 5 çayıyla beraber yediği favori karbonhidratlısı...
  • (bkz: space cake)
  • demir ihtiva eden tatli.
  • vallaha doğru...hayatımda yediğim en güzel ve hafif pasta...nasıl oluyor bende anlamadım...
  • ıspanağın keke sadece güzel bir fıstık yeşili renk vermesi için eklendiği kek çeşidi. gerçek tarifi genel olarak şöyledir. her zamanki gibi normal bir kek hamuru karılır. son olarak içine rondoda pelte kıvamına gelinceye kadar doğranmış bir avuç ıspanak yaprağı katılır. bir kez daha karıştırılır ve elde edilen uzay hamuru* herzamanki gibi pişirilir. pişme işlemi bittikten sonra kekin dibinden ince bir tabaka kesilir. kek biraz krem şantiyle kaplandıktan sonra* kesilmiş olan yeşil tabaka en üste ufalanır. gelen misafirlere de hiç uyandırmadan " hahaayt size şam fırstıklı kek yaptım" diye yedirilir. pek leziz olur. yerken ıspanağın "ı" 'sının bile tadını alamazsınız. afiyet olsun.

"ben öyle fırındı sıcaklık ayarıydı uğraşamam" diyenler için bonus: (bkz: tencere keki)