şükela:  tümü | bugün
 • ispanya milli futbol takımının başarısızlığı, teknik direktör seçiminde yatar. ben kadrolarının sık sık değiştiğini görmüyorum, ama teknik direktörlerinin sık sık değiştiğini görüyorum.
 • eurosport spikerleri bu takimi pek bi sever hep de underachievers derler, tuttuklari tek balik 1964 avrupa sampiyonlugudur oysaki, hayir bi takim 30 senedir de underachiever olmaz ki adam olsalardi da bi kez dunya sampiyonu filan olsalardi bari.
 • 22 senelik ömrüm boyunca bir kez olsun başarılı olduğunu görmediğim halde yine de büyük bir takım olarak aklımda yer eden tek takım.
 • bosman davası ve ab'nin sınırsız yabancı serbestliği sonrasında, la liga'da ortaya çıkan yabancı hegemonyasından en çok etkilenen ulusal takımdır. ab ülkeleri içerisinde yabancı oyuncu sayısının serbest bırakılması, altyapısı güçlü takımlara sahip fransa, italya gibi ülkeleri çok fazla etkilemezken (mesela avrupa'nın 3 büyük ulusal takımından bir sürü yıldız oyuncu sayabilmemize karşın ispanya'da bir elin parmaklarını geçmez bu sayı), barcelona, valencia ve real madrid gibi lokomotif kulüplerin, son yıllarda ispanyol oyuncuları devre dışı bırakan transfer politikaları izlemeleri, ispanya milli takımının büyük düşüşe geçmesine neden olmuştur. izlediğim en iyi jenerasyonları, 2002 dünya kupasında hakemler tarafından elenen kadroda bir araya gelmişti. 2004 avrupa şampiyonasında yaşanan hüsrandan sonra dünya kupasında beklentiler de nispeten daha düşük. son 7 dünya kupasındaki performanslarına bakacak olursak bu yıl, 2. turda elenmeleri gerekiyor ama futbol, istatistiklerin en çok yamulduğu spor dalı olduğundan her şey sahada belli olacak...
 • 2006 almanya dunya kupasinda ukrayna tunus ve suudi arabistan ile h grubunda maçlarını sırasıyla leipzig,stuttgart ve kaiserslautern de oynayacaktır.
 • ne yazık ki her zaman elemelerin kralı olup, şampiyona finallerinde bir halt becerememiş takımdır. 1964 yılındaki avrupa şampiyonluğu bir yana bırakılırsa en büyük (benim hatırladığım tek) başarıları, 1984 avrupa futbol şampiyonasında finale yükselmeleridir. ancak finalde süper kalecileri arconada'nın inanılmaz bir hatası ile 1-0 yenik duruma düştükleri maçı fransa'ya karşı 2-0 kaybetmişlerdir.

  2002 dünya kupası ise kanımca eğer güney kore maçındaki o iğrenç hakem olmasaydı şampiyonluğa kadar gidebilecekleri bir turnuvaydı. orada da hakeme yenildiler.. (bkz: 22 haziran 2002 güney kore ispanya maçı/#9033298)
 • gün yüzü görmemiş takımdır. topluca hamam gezisi düzenlemek gerekir öncelikle.
 • 1996 avrupa şampiyonası ve 1998 dünya kupası elemelerinde (yugoslavya, çek cumhuriyeti ve slovakya'nın başı çektiği) 6 takımlı gruplarda 26 puan alarak kendi rekorunu egale etmiş takımdır. bu rekorlar, 2000 elemelerinde çek cumhuriyeti tarafından 30 puanla tarihe gömülmesine karşın, çek cumhuriyeti, ispanya'ya oranla hava cıva sayılacak takımları yenerek bu puana ulaşmıştır. elemelerin bu canavar takımı, son 2 büyük turnuvaya ancak baraj maçlarını geçerek katılabilmiştir.
 • 2006 dünya kupası'nda süpriz beklediğim takımdır. genç bir kadrosu var, özellikle forvetteki torres ve david villa, arkadan destek verecek olan raul abileriyle çok can yakabilir. ideal kadrosu an itibariyle*:

  -----------------david villa------------fernando torres------------

  ----------------------------------raul-----------------------------------

  -------------cesc----------xabi alonso------marcos senna-------

  mariano pernia-----sergio ramos-----pablo ibanez-----puyol

  --------------------------------casillas---------------------------------
 • milli takımların göztepe'si.

  her ikisi de sarı-kırmızıdır, her ikisi de olması gereken yerlerde değildir ve olmadık yerde abidik gubidik maçlar kaybetmeye bayılır, her ikisinin de taraftarları şampiyonluk görmek için uzun süre beklemek zorundadır ama takımlarına bağlıdırlar.

  son olarak maalesef her ikisinin birden taraftarı olan fıtık riskiyle karşı karşıyadır veya en basitinden mazohisttir.

  (bkz: kendimden biliyorum)
hesabın var mı? giriş yap