• uzun boylu ince hatunlarda bir nebze kabul edilebilen, fakat kısa boylu biri giyince paçalı tavuk görüntüsü veren moda garabeti...
  • dünyanın en güzel paçası. sivri yakalı bluz ve apartman topuklu ayakkabıyla giyecem, karavel saç ve gülşen bubikoğlu makyajıyla da tamamlayacam.

şu fani dünyadan göçüp gitmeden evvel yapmak istediğim şeylerden biridir bu da.
  • ingilizcesi bell bottom'dır efendiler. romalılar.
  • zibidi dar paça pantolonlara her zaman tercih edilecek kesim türü. bu indie, hipster modası peydah olduğundan beri yarımını bile bulamıyorum hiç bir yerde. neyse son çare gözünü sevdiğimin terzileri bu gidişle.
  • kısa boylu ve kısa bacaklı insanlar tarafından giyildiğinde, kişiyi paçalı tavuğa çeviren pantolon kesimi çeşidi.

(bkz: paçalı tavuk)
  • topuklu ayakkabı ile giyilmesi şart olan pantolon.
  • zar zor arayarak yarımını bulduğum pantolon paçası. boru paça kadar nefret ettiğim başka pantolon yok. düz kesim al, o bile daha iyi. yarım ispanyol için de çizme paça deniyormuş, bugün öğrendim (bkz: boot cut) ispanyol biraz abartı dursa da, çizme paça en güzelidir. bırakın şu hipster modasını n'olur.
  • asla sevmekten ve giymekten vazgecmeyecegim pantalon türü.
  • boru paça pantalonların yan dikişlerini bilekten diz kapağına kadar söker ve buraya istediğin renk,desen ve türde(bkz: patiska)(bkz: keten) üçgen şeklinde kesilmiş kumaş parçası dikersen olur sana ispanyol paca.fazla bi olayı yoktur yani!
  • en sevdiğim paça. 70lerin ruhu bir yana, her türlü kombinlenebilmesi beni benden alıyor. şık bir bluz ve topukluyla başka, tişört ve spor ayakkabı ile bir başka olur. kumaşına göre değişkenlik göstermekle birlikte genel duruşuna bayılırım. kot ve kalın kumaştan olanları en güzelleri bence. desenlileri de güzel olabiliyor yer yer. yaz kış demeden giyilesi.
hesabın var mı? giriş yap