şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ezikliğin en üst kademesidir. kezbanlık bu durumu kapsar mı bilmem, ama kezbanlıktan beter bir şey.
  • ucunda çinli'ye benzetilip de dayak yemek de varken gayet mantıklı tepki veren bir türktür. ben şahsen sokakta çekik gözlü kovalayan faşistlere benzetilmektense herhangi başka bir millet mensubuna benzetilmeyi tercih ederim.
  • insan uzun boylu olduğu zaman nasıl seviniyorsa , atletik olduğu zaman nasıl seviniyorsa bununla da sevinmeye hakkı vardır.
    bu sadece gen ile alakalı olan bir durum tıpkı boy ve vücut yapısı gibi.
    milli gurur meselesine gelince , hayatımda bu kadar saçma bir şey duymadım insan doğduğu şey için gurur duyamaz ki , gurur dediğin şey kendi başına çabalayarak elde edilen bir şeydir. sen boyumun 1.90 olmasıyla gurur duyuyorum diyemezsin bundan anca mutlu olabilirsin , sokakta birisi beni italyan'a benzetse bende mutlu olurum çünkü italyanlar streotipik olarak yakışıklı/güzel diye adlandırılıyor.
    edit:'gururdan sonra çöküş vardır' - george carlin
  • bunun ikinci versiyonu batı şehirlerinde, hiç kürde benzemiyorsun, denince sevinen ezik var.
    -yani benzemem için nasıl olmalıyım?
    -yani konuşman, tavırların, aman olsun ya hepimiz insansız
    - ben iptal, ben bulamıyor söyleyecek söz.
  • türkiye için konuşursak türk kelimesi türkiyeli manasında kullanılıyor zaten. şu an bu ülke çoğrafysı bir gen çorbası halinde. hanginiz türke benziyor gözleri çekik elmacık kemikleri büyük al yanaklı?