şükela:  tümü | bugün
  • ezikliğin en üst kademesidir. kezbanlık bu durumu kapsar mı bilmem, ama kezbanlıktan beter bir şey.
  • ucunda çinli'ye benzetilip de dayak yemek de varken gayet mantıklı tepki veren bir türktür. ben şahsen sokakta çekik gözlü kovalayan faşistlere benzetilmektense herhangi başka bir millet mensubuna benzetilmeyi tercih ederim.
  • yunan,ispanyol,italyan gibi akdeniz halklarının çoğunun esmer insanlar olduğunu bilmeyenleri toplamış başlık. arapların da aslında diğer orta doğu halkları gibi beyaz tenli olduğunu da bilmiyorlar tabi. tenin esmerliği ve beyazlığı ırkınızı belirlemiyor sayın yazarlar. zaten kimse %100 türk,fransız vs. değildir. şu 18 yüzyıl milliyetçilik kafasını bir türlü geride bırakamadınız.
  • insan uzun boylu olduğu zaman nasıl seviniyorsa , atletik olduğu zaman nasıl seviniyorsa bununla da sevinmeye hakkı vardır.
    bu sadece gen ile alakalı olan bir durum tıpkı boy ve vücut yapısı gibi.
    milli gurur meselesine gelince , hayatımda bu kadar saçma bir şey duymadım insan doğduğu şey için gurur duyamaz ki , gurur dediğin şey kendi başına çabalayarak elde edilen bir şeydir. sen boyumun 1.90 olmasıyla gurur duyuyorum diyemezsin bundan anca mutlu olabilirsin , sokakta birisi beni italyan'a benzetse bende mutlu olurum çünkü italyanlar streotipik olarak yakışıklı/güzel diye adlandırılıyor.
    edit:'gururdan sonra çöküş vardır' - george carlin
  • bunun ikinci versiyonu batı şehirlerinde, hiç kürde benzemiyorsun, denince sevinen ezik var.
    -yani benzemem için nasıl olmalıyım?
    -yani konuşman, tavırların, aman olsun ya hepimiz insansız
    - ben iptal, ben bulamıyor söyleyecek söz.