şükela:  tümü | bugün
 • kis. istanbul otopark işletmeleri
  http://www.ispark.com.tr/
 • istanbul'da, otoparkçılık hizmetini iki şeritli ana caddelerin vaktiyle park yapılması yasak olan sağ şeritlerine araç parkına izin vererek haraç alma ve böylece diğer araçların sol şeritte ip gibi dizilerek trafiğin içine edilmesini yasal hale getirmek olarak algılayan işletme şeysi.
 • macintosh ile zirve sponsorluk sözleşmesi imzalayan izmirli organizatör.
  (bkz: spark)
 • belediye kurulusu olusu sayesinde her bolgeyi parselleyip, park parasi adi altinda zorla para toplayan sirket.
  ornegin; bir banka subesindeki isinizi halletmek icin subenin onune aracinizi biraktiginiz anda para odemeyi de goze alacaksiniz. ya da alisveris icin bir markete gittiginizde,* o marketin musterisi olmakla belediyeye park parasi odemeye hazirsiniz. fenerbahce parki yanindaki otopark gibi bolumlerin bu kurulus bunyesine gecmesi garip gelmiyor. ancak belediyenin ''yollar bizimdir'' mantigiyla baska kuruluslarin musterilerinden ustelik hic emek harcamadan zorla para almasi, o kuruluslarin sirtindan tukenmeyecek bir gelir elde etmesi tam bir ''deli dumrul''luk ornegidir. buyuksehir belediyesi bu bedel karsiliginda hic bir guvence sunmamayi da taahhut eder ustelik. her gecen gun park alanlari cogaltiliyor ve park parasi zorunlu bir belediye har-a-ci haline geliyor.
 • üniformalı değnekçiler kurumu.
 • yaptiklari hazirakonmaktir, kolayciliktir, belesciliktir, bilmemnedir. ve tabii ki otopark sorununa herhangi bi cozum getirmemektedir bu kurulus. ama ben degnekciye para vermektense bu kurulusu tercih ediyorum. sehri yeralti otoparklariyla donatsalar da caddelerin yarisi otopark olarak kullanilmasa en guzeli tabi. ne diyem o da olur umarim bi gun.
 • artık her türlü ara sokakta, ev önünde, kısacası her yerde haraç toplayan, hava parası alan kuruluş. tabiki bu hızlı yayılmada yaptıkları hiçbir iş veya hizmet olmamasının, dolayısıyla hava parasını toplamak üzere görevlendirilen bir kişi hariç hiçbir maliyetinin olmamasının büyük katkısı var. hiçbir gideri olmadan akan paranın tadı hoş olduğundan, muhtemelen şehrin son çıkmaz sokakları ele geçirilmeden yayılması durmayacaktır. yine de, bu parayı ödemeyi reddedip ne gibi bir yaptırım uygulanacağını görmekte ısrar edilmeli diye düşünüyorum.
 • değnekçiliğe karşı bir çözüm olarak ortaya çıkmış bir kurum.ne kadar çözüm oldukları tartışılır tabi.en azından beşiktaş,şişli,taksim gibi kalabalık yerlerde görmeye alışılan mafya değnekçilerinde bir azalma görülmüştür.fakat yıllardan beri ücret alınmayan ve herhangi bir sorun yaşanmayan süreyyapaşa migros ve civarındaki otoparkın da ücretli olması hoşuma gitmedi haliyle.zaten insanlar oradaki dükkanlarda cepleri boşaltıyo.

  bir de bu şirketin yöneticisini izlemiştim televizyonda.değnekçilerin iyice ortadan kalkmasından sonra yavaş yavaş önce ara sokakları terk edip (yani şirket faaliyetlerini durdurup) kademe kademe park yerlerini bedava yapacaklarını söylemişti.umarım sözünü tutar.
 • değnekçilere üniforma giydirerek değnekçiliği %90 bitirdiğini iddia eden fantastik kuruluş. eskiden değnekçilere ait her sokak arası artık ispark tabelalarıyla dolmuş ve fiyatlar da tavana vurmuştur. ilgili haberden bir alıntı:

  "gurbetçi, ''bu işi gerçekten evinin ihtiyacı için yapanları da kurumda istihdam ettik. 1300 personelimiz içinde yaklaşık 200'e yakını değnekçi dediğimiz kişiden oluşuyor. bunlara görgü kuralları, iletişim, motivasyon, aidiyet hissi, kurumsallık, büyük şehir, dünyada otoparkçılık gibi konularda eğitim verdik. elbise giydirmek suretiyle bu arkadaşları kuruma kazandırdık'' diye konuştu.

  http://www.tv8.com.tr/…id=68453&point=pointapprovel
 • yasal değnekçilik.. sen al 40 yıldır park ettiğimiz yerleri, yeni park yeri yapmadan dandik bi levha koy sonra gel 4 ytl al..
hesabın var mı? giriş yap