şükela:  tümü | bugün
 • aradım mamafi bulamadım. ispark biliyorsunuz, otopark mafyası kazanacağına biz kazanalım diye önce sokak araları, şimdi ise 1. derece afet acil ulaşım yollarını işgal ederek çalışan bir firma.
  öte yandan oy kaygısı sebebi ile fiyatları ana caddelerde bile 7-8 tl. bu sebepten dolayı tüm caddeler full otoparka dönüşmüş, hatta çift sıra park eder olmuşlardır.
  öte yandan ispark'ın zarar etmesi gibi bir gerçek de gün yüzüne çıkmıştır.
  yap şunun fiyatını 15 tl. bak bakalım ispark zarar ediyor mu? o acil ulaşım yollarını, insan hayatını riske atıyorsanız bari doğru düzgün bir paraya riske atın.
 • 1 saat 7 lira;
  1-2 saat 9 lira;
  3-4 saat 11 lira;
  4-5 saat 13 lira;
  5-6 saat 15 lira;
  6-7 saat 17 lira;
  7-8 saat 19 lira;
  24 saat 23 lira.

  ispark niye zarar etsin amk? adamlar yol yapmıyorlar, bir şey yapmıyorlar. sadece kar üzerine kurulmuş şirket.

  bu arada değnekçiler insaflıydı, tüm gün bırak 5tl, en fazla 10tl alırlardı. mevcut mafyada o insaf yok.
 • otopark mafyasını bitirmek için başka bir mafya kuran devletin haraç yönteminden başka bir şey değildir.
 • maliyeti sıfır olduğu için şaşırtmayandır.

  zarar ettiği doğruysa o büyük bir fıkra işte; hani şu sonunda kimsenin gelmediği...
 • maliyetleri sıfır değildir. gözüken tek maliyet 40-50 park yerine bakan asgari ücretli bir çalışan gibi gözükmesine rağmen, merkezde şişirilmiş kadroların maaşları ödenmektedir. özel sektörde iş bulacak tıynette olmayan onlarca kişi istihdam edilmektedir.
 • şu fıkrayı anımsatır;
  padişah, koyduğu yüksek vergilere halkın hiç tepki vermemesine kızmış. vezirlerine, filanca yerdeki köprünün başına bir adam koyun. geçen herkesten 1 akçe alsın demiş. vezirler padişahın dediğini yapmış. şehir halkından ses seda çıkmamış. padişah bunun üzerine kızarak, köprüden çıkandan da 1 akçe alınsın demiş. vezirler emri yerine getirmişler. yine bir tepki gelmemiş, buna çok kızan padişah hemen emir vermiş: köprünün ortasına bir adam koyun gelip geçeni becersin. emir yerine getirilmiş. halktan yine tık yok. iyice küplere binen padişah, tüm şehir halkını meydana toplayıp hiddetle haykırmış: hiç mi şikayetiniz yoktur benim devletimden? kalabalıktan çıt çıkmamış. daha da kızan padişah, eğer tek bir şikayetiniz bile yoksa hepinizin kellesini uçuracağım ona göre demiş. bunun üzerine biri elini kaldırmış:
  +padişahım şu bizim şehrin tek köprüsü var ya...
  - yoksa geçiş parası mı çok geldi?
  +yok padişahım o değil de şu köprünün ortasında duran adam var ya...
  -o adamdan mı şikayetiniz var?
  +yok padişahım. tek bir adam olduğu için kuyruk oluyor. birkaç adam daha koysanız da çok beklemesek.