şükela:  tümü | bugün
  • türkiye cumhuriyeti vatandaşları olarak yollar yapılması için vergi veriyoruz. ayrıca bir inşaat yapıldığında o inşaatın otoparkı da yapılmak zorunda. eğer yapılmazsa inşaatın bulunduğu belediyeye belli bir miltar para veriliyor. yani otopark yapılması için belediyeye para da veriliyor.
    şimdi tüm bunlar ışığında istanbul büyükşehir belediyesine ait bir şirket olan ispark sunduğu hangi hizmet karşılığında para alıyor ?
    kaldırımın kenarında adamın birini koymuşlar park edenlerden para alıyor. neden ?
    yolun da parası verilmiş park yerinin de zaten.
    not: şimdiye kadar herhangi bir ispark ücretini vermedim vermeyeceğim de gelsinler alsınlar bakalım.
  • haklı bir kazanç mıdır bilmem ama kamu kurulusları icinde en güleryüzlü ve aldıgım en iyi hizmettir. calısanlar genelde cok kibar ve yardımcı.
  • başlığı açan arkadaşın haklı isyanı karşısında diyecek çok şey yok ama yanıldığı iki husus var.
    birincisi sıra ispark'a gelene kadar daha ne sıkıntılar var bu şehirde say say bitmez.
    ikincisi ödemem dediği o ücreti öyle bir alırlar öyle bir alırlar. bir yerden sonra almazlar zanneder ama yine alırlar.

tanım: olmayan hizmettir.
  • türk halkı bir tuhaf arkadaş. o kadar ülke gezdim her kıtada, yaşadım, çalıştım, daha henüz şehirlerin merkezleri ya da başka yerlerinde sokakta araba bırakmanın bedava olduğu bi yer görmedim. orta doğu denen lanet coğrafya hariç. california'da araban için neredeyse evinde bile park ücreti öderken adam gelmiş bebekte sahilde isparktan şikayet ediyor arkadaş.
    o kadar araç bıraktım daha terbiyesiz bir yaklaşıma denk gelmedim. he gelirsem de vereceğim tepki sert olacağından çok sıkıntı yok. nasıl hayatlarınız var arkadaş bi adam otoparkçıyla nasıl kavga eder. gider boş yere park eder fişini alır çıkarsın hepsi bu.
  • geçen başıma gelen bir olayı anlatmak isterim. neden yaptım bilmiyorum ama eşimle birlikte arabayla nişantaşına gittik. park yeri bulma umudum hiç yoktu öyle dolanıyorum nişantaşının daracık ara sokaklarında. neyse efendim isparktan bir araba çıktı onun yerine girdim. görevli geldi 8 tl dedi. çıkardım 50 tl verdim. bana baktı abi dedi benim vardiya bitti bu da benden olsun pazartesi sabaha kadar bedava burda kalsın araban dedi.
    10 yıldır istanbuldayım kimse bana böyle bir ikram yapmadı.
  • inşaat yapım sırasında yatırılan otopark bedeli üzerine, yolların otopark olarak kullanılamayacağına ilişkin danıştayın iptal kararı var. yanılmıyorsam sadece yolların kullanılması ile ilgili. otopark için tahsis edilen alanları kapsamıyor.
    gerekçe: aynı hizmetin çift ücretlendirilmesi.
    (bu arada yol üzeri parklarda ödeme yapmıyorum. biriksin bakalım, meraktayım nasıl alacaklar.)
  • bununla ilgili bir karar vardı sanırım yollardan otopark ücreti alınamaz diye. şu an durum ne tam bilmiyorum.

olmayan hizmet.
  • 2014'te 3 tl, 2015'te 4 tl, 2016'da 5 tl ve son bir yıldır 2017'de 6 tl olarak ücret yükselten bir kuruma (ünalan metro girişindeki yol kenarından aldıkları para) hakkımı helal etmiyorum.

başımıza bu belayı saran başta rte ve kadir topbaş olmak üzere tüm akp hükümetinden allah hesabını soracak. şimdi nasıl reza'ya soruyor bülbül gibi ötüyor bunların acısı merak etmeyin ya öbür tarafta ya da bu tarafta çıkacak. allah büyüktür. ccc