şükela:  tümü | bugün
 • aklınıza gelen, merak edebileceğiniz her türlü soru zaten geçen sene bu zamanlar ibb meclis başkanlığı'na sunulmuş durumda. cevap? cevap tabiki yok...

  "istanbul büyükşehir belediyesi (ibb) meclisinin 2014 yılı aralık ayı toplantılarında ibb meclisinin chp’li üyesi dr. hakkı sağlam, hüseyin sağ ve ismail söylemez’in imzaları ile ibb meclis başkanlığına sunduğu ve oy birliği ile başkanlık makamına havale edilen yazılı soru önergesi:"

  http://www.gercekgundem.com/…pbasa-25-ispark-sorusu
 • ucuz yollu özelleştirilerek bir yandaşa hediye edileceğine delalettir.
 • (bkz: gelir vergisi)
 • bilmem kaç bin araçlık otoparkları var ve kimi zaman yer bile bulamıyor dönüp duruyorsunuz otoparklarında, buna rağmen zarar ediliyorsa ben başka birşey diyemeyeceğim.
 • ne gideri var? nasıl zarar ediyor?
  aklımda deli sorular!!
 • yalan söylüyorlar. peşkeş çekmek için satmak için güya zarar ediyor, yaa tabi satalım özelleştirelim. onu geçtim, lan allahın sokağını yolunu sahiplenip milletin evinin önündeki arabası için para istiyorsunuz adamdan. 10 sene önce yoktu bu. araba çok, millette para var, niye daha çok sömürmeyelim. haraç keser gibi her gün her gün 10 - 20 tl bayılıyoruz. kapatsınlar, bıraksınlar haracı, onun yerine 5 tl değnekçiye para veririm hiç değilse bir hayır duası alırım, arabaya da bakar lan. önceden de şu kadar borcun var ayağı yapmaz bir de...
 • ispark'ın zarar etmesi, adeta banknot matbaası genel müdürlüğü'nün zarar etmesi gibidir.

  hatta geçenlerde bir arkadaşla işyerinin oralardaki ara sokaklara bile ispark'ın çökmesiyle, az biraz hareketli bir yerlere çakma ispark tabelaları dikip bir de sakallı istihdam etsek ne kazanırız diye bir hesaplama yapmıştık da inanılmaz rakamlar çıkmıştı.
  ispark'ın zarar etmesinin koşulu ya büyükşehir'e çok yüksek işgaliye bedeli ödemesidir, bir cepten diğerine hikayesi yani ya da içinin bağış, reklam, danışmanlık gibi yalandan hareketlerle boşaltılmasıdır.
  (bkz: nerden baksan tutarsızlık nerden baksan ahmakça)
  (bkz: yatırım tavsiyesi değildir)
 • (bkz: yersen)
 • bizaat kadir topbaş tarafından 2010 yılında 4 milyar euro piyasa değeri olduğu söylenen şirket, 2015'de 1 milyon lira zarar etmiş.

  31 aralık 2015 tarihli bilanço

  gelir tablosu

  kamu hizmeti yapan kurumların yüksek karlar elde etmesini beklemezsiniz. nihayeti yüksek kar yerine ya daha düşük fiyatlarla hizmet verir, karı çok az tutar ( halk ekmek gibi ), ya da piyasayı düşünerek yapılan fiyatlandırmadan doğan karı, başka bir hizmete kanalize eder. ispark bildiğin yola park ettiğinde 2 saate 7 lira alıyor. bu rakamı kadıköy'de açık otoparklar alıyor, daha yukarılara park ederseniz 5 liraya kadar düşüyor rakam.

  şehirde yaşayanların finanse ettiği bir kamu kuruluşu, cumhurbaşkanının uyduruk mitinglerini, miting gibi açılışlarını finanse etmez. akp'nin seçim organizasyonlarını finanse etmez. ya da şirketin yerini bile bilmeyen çalışanlara arpalık hizmeti vermez.